Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Lęborscy policjanci...

Lęborscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Interpol

wyświetlony 4474 razy
Change text size Save as PDF RSS

Wczorajszej nocy policjanci patrolujący teren Lęborka zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn. Wobec jednego z zatrzymanych wydany został Europejski Nakaz Aresztowania za przestępstwa, jakich dopuścił się na terenie Finlandii. Mężczyzna poszukiwany był przez INTERPOL listem gończym.

Wczoraj po godzinie 22:00 policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego lęborskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności.
 Do pierwszego zatrzymania doszło w Lęborku na ulicy Krzywoustego, gdzie w ręce policjantów wpadł 25-latek poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lęborku za przestępstwo przeciwko działalności instytucji państwowych. Dziś mężczyzna zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę 7 miesięcy pozbawienia wolności.

Natomiast przed godziną 23.00 na ulicy Aleja Wolności,  mundurowi wylegitymowali podczas kontroli drogowej pasażerów volkswagena. Sprawdzenie w policyjnych systemach informacyjnych wykazało, że jeden z pasażerów, 49-letni mieszkaniec Koszalina, jest poszukiwany przez INTERPOL listem gończym. Wobec 49-latka wydany został Europejski Nakaz Aresztowania za przestępstwa przeciwko mieniu, jakich dopuścił się na terenie Finlandii.

Zatrzymany mężczyzna zostanie dziś doprowadzony do prokuratury w celu wszczęcia procedury związanej z jego tymczasowych aresztowaniem i ewentualną ekstradycją.

KPP Lębork

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24