Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Wybierając autocasco, nie...

Wybierając autocasco, nie kupuj najtańszego!

wyświetlony 2799 razy
Change text size Save as PDF RSS

Masz świadomość, że ubezpieczenie OC to jedynie ochrona osoby poszkodowanej z twojej winy? Jeśli chcesz uzyskać świadczenie odszkodowawcze w razie kradzieży, aktów wandalizmu czy kataklizmów, musisz wykupić autocasco. Niech jednak nie zwiedzie cię cena - najtańsza oferta może okazać się rozczarowaniem.

W porównywarce OC możesz porównać również ubezpieczenie autocasco. Warto tego dokonać, by otrzymać dostęp do najkorzystniejszych ofert. Zanim jednak wybierzesz najtańszą polisę, sprawdź na co zwracać uwagę. Cena nie jest głównym czynnikiem, którym należy kierować się w pierwszej kolejności.

Porównaj zakres ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC charakteryzuje się tym samym zakresem ochrony ubezpieczeniowej - bez względu na ofertę firmy ubezpieczeniowej. Zupełnie inaczej jest w przypadku autocasco - tutaj zakres zależy przede wszystkim od potrzeb i oczekiwań kierowcy. Polisa nie musi obejmować ochrony przed skutkami gradobicia oraz kataklizmów. Nie musi uwzględniać kradzieży, kradzieży z włamaniem czy aktów wandalizmu. To, które rozwiązanie wybierzesz, zależy wyłącznie od ciebie.

Musisz przy tym pamiętać, że im szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej, tym wyższa składka. Czasami jednak warto ponieść wyższe koszty, by mieć pewność, że - bez względu na to, co stanie się z autem - ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie.

Zastanów się nad wysokością udziału własnego w szkodzie

Udział własny w szkodzie to wartość procentowa określona w umowie, o którą zostanie pomniejszone wypłacane przez ubezpieczyciela świadczenie. Jeśli udział własny został określony na poziomie 10%, a szkodę wyceniono na 1500 zł, wówczas właściciel pojazdu otrzyma 1350 zł. Kwota odszkodowania zostanie pomniejszona o 15% (1500*15% = 150 zł).

Kierowcy decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ liczą na znaczne obniżenie składki polisy. Nie zawsze jednak jest to dobra opcja, ponieważ różnica między składką bez udziału wkładu własnego a składką z udziałem własnym nie zawsze jest duża.

Pomyśl o słuszności franszyzy integralnej

Jeśli zależy ci na niskim ubezpieczeniu AC, firma ubezpieczeniowa może zaproponować franszyzę integralną opiewającą na konkretną kwotę. Jest to kwota, poniżej której ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. W przypadku, gdy franszyza integralna wynosi 140 zł, a szkoda została wyceniona na 100 zł, właściciel pojazdu będzie musiał koszty naprawy pokryć w całości.

Im wyższa kwota franszyzy, tym niższa składka. Warto jednak zastanowić się czy to dobry rozwiązanie. Może bowiem okazać się, że - w przypadku drobnych szkód - ubezpieczyciel nigdy nie wypłaci odszkodowania.

Możesz oszczędzić nawet 40%

Jeśli już wiesz, jaki zakres ubezpieczeniowy jest ci potrzebny, czas na porównanie ofert. Jak się okazuje, "gra jest warta świeczki", ponieważ możesz zaoszczędzić nawet 40%. Na tej stronie dowiesz się, co zrobić, by tak wiele zyskać.

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24