Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Przyjdź na bezpłatny seans do...

Przyjdź na bezpłatny seans do kina i sprawdź poziom cukru

wyświetlony 3203 razy
Change text size Save as PDF RSS

13 czerwca o godz. 17.30 w kinie Fregata w Lęborku, odbędzie się bezpłatny pokaz filmu „Cały ten cukier”. Film ma formę dokumentu. Mówi on o poważnych rzeczach, ale w lekki i dowcipny sposób. Odpowiada na pytanie – jak wpływa na nas dieta bogata w cukier.

Damon Gameau, australijski aktor telewizyjny i filmowy, postanowił sprawdzić to na własnej skórze, żywiąc się wyłącznie rzekomo zdrowymi i zalecanymi przez koncerny spożywcze produktami, takimi jak koktajle owocowe, płatki śniadaniowe, batony zbożowe itd. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, ile cukru znajduje się w ich codziennej diecie. Damon w czasie eksperymentu spożywał 40 łyżeczek cukru dziennie, niewiele więcej niż przeciętny nastolatek. Tezą filmu nie jest, że ludzie powinni przestać jeść cukier. Film ma zwiększyć świadomość konsumentów na temat substancji, którą zawiera 80% przetworzonego jedzenia. Producenci nie lubią mówić prawdy na ten temat.

Dokument ten jest też pretekstem do rozmowy na temat tzw. zdrowego odżywiania. Większość cywilizacyjnych chorób wiąże się ze współczesnym stylem życia i przetworzoną żywnością. Jedną z tych chorób jest cukrzyca typu 2. Jest to jedna z najbardziej podstępnych chorób – cichy zabójca. Nie ma jednoznacznych objawów, rozwija się czasami latami. Co drugi cukrzyk nie wie nawet, że jest chory. Proste badanie poziomu cukru we krwi może pomóc w wykryciu tej choroby. Większość Polaków nawet nie pamięta, kiedy ostatnio mierzyło sobie poziom glukozy. Nie prawdą jest, że chorują na tą chorobę tylko otyli i starsi ludzie. Wśród cukrzyków możemy znaleść takie osoby jak Tom Hanks (cukrzyca typu 2) czy Sharon Stone (cukrzyca typu 1).

13 czerwca, po emisji filmu, będzie można wykonać bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi, skorzystać z porady dietetyka (bezpłatne badanie pomiaru wagi ze analizą składu ciała).

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24