Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > W tym sporze trzeba sięgnąć...

W tym sporze trzeba sięgnąć po wyższą władzę

wyświetlony 9786 razy
Change text size Save as PDF RSS

Jeśli samorządy nie pomagają, to trzeba sięgnąć po wyższą władzę. Tak też zrobili mieszkańcy Bukowiny (gm. Cewice), którzy zaprosili na spotkanie posłankę Dorotę Arciszewską-Mielewczyk (Prawo i Sprawiedliwość), by przedstawić swoją sytuację i opisać konflikt, jaki powstał między nimi a władzami zarządu stowarzyszenia „Rozwój Bukowiny”.

Spotkanie odbyło się u państwa Borsuk, ponieważ mieszkańcom nie udostępniono świetlicy wiejskiej. Wójt gminy Cewice Jerzy Pernal, tłumaczył się tym, że gmina przekazała świetlicę stowarzyszeniu „Rozwój Bukowiny” i to zarząd stowarzyszenia decyduje komu udostępnia lokal.

Kiedy stwierdziłem, że świetlica wiejska jest lokalem, który ma służyć mieszkańcom wsi (co z resztą jest zapisane w statucie stowarzyszenia) usłyszałem odpowiedź, że odmowa udostępnienia lokalu jest zgodna z przepisami. Poprosiłem więc o opinię prawną prawnika Urzędu Gminy w Cewicach, mam ją otrzymać wkrótce.

Posłanka Dorota Ariszewska-Mielewczyk stwierdziła, że zapoznała się wstępnie z sytuacją na podstawie pism, jakie otrzymała od obu stron konfliktu. Jednak nie przypuszczała, że problemów jest tak dużo i że władze samorządowe, w tym Urząd Gminy w Cewicach i Starostwo Powiatowe w Lęborku, zajmują postawę przeciw mieszkańcom Bukowiny.

- Przeglądając dokumenty nastawiłam się na taki obraz sytuacji, ale to co tutaj usłyszałam od mieszkańców to prawdziwy horror  – stwierdza posłanka Dorota Arciszewska-Mielewczyk – Padały tutaj mocne słowa i jest tu bardzo dużo nadużyć znęcanie się nad dziećmi, łamanie prawa, wymuszanie na nich pewnych zachowań – to na pewno zostawia na dzieciach piętno. Stowarzyszenie powstało, by rozwijać tę społeczność i by dzieci mogły tu chodzić do szkoły. Tymczasem stowarzyszenie stało się prywatnym folwarkiem kilku osób.

W czym pomoże mieszkańcom posłanka PiS? Wkrótce można się spodziewać kontroli, ale nie ze strony Urzędu Gminy czy Starostwa Powiatowego, bo te zawiodły już dawno, lecz ze strony wojewódzkiego kuratora oświaty czy wojewody. Sprawa Bukowiny dotarła nawet do takich organów jak Ministerstwo Sprawiedliwości a stamtąd do Ministerstwa Oświaty. Jak wynika z nieoficjalnych informacji do starosty Teresy Osowskiej-Szarej miał napisać nawet Jarosław Kaczyński z prośbą o wyjaśnienie sprawy.

Sami mieszkańcy również nie próżnują. Chcą się odwołać od decyzji podjętych podczas zebrania walnego, gdyż według nich było to zebranie nielegalne. Legalne byłoby wtedy, kiedy członkami stowarzyszenia byli mieszkańcy wsi Bukowina, a przede wszystkim rodzice dzieci uczęszczających do szkoły w Bukowinie. Tymczasem zarząd stowarzyszenia wykluczył ze stowarzyszenia mieszkańców wsi, a w międzyczasie wpisał nowe osoby – pracowników firmy „Dziubek”, która jest własnością rodziny Cyman i często są to ludzie nie mieszkający w Bukowinie, ani nie mający dzieci, które do tamtejszej szkoły chodzą.

Ostatnie zabranie walne stowarzyszenie „Rozwój Bukowiny” odbyło się 15 lutego. Wynajęta firma ochroniarska oraz policja dopilnowały, by na zebranie nie weszli mieszkańcy wsi, ani wcześniej wykreśleni członkowie. Ochroniarze mieli listę uczestników i tylko te osoby wpuszczono. Trzy radiowozy policyjne na kilka godzin przed zebraniem patrolowała małą wieś. Mieszkańcy twierdzą, że to nie wyglądało jak zabezpieczenie imprezy lecz inwigilacja mieszkańców ze strony policji. Czy takie użycie sił było niezbędne?

- Komenda Powiatowa Policji w Lęborku została powiadomiona pisemnie przez pana Andrzeja Cyman, Prezesa Stowarzyszenie „Rozwój Bukowiny” o spotkaniu w dniu 15 lutego 2015 roku – odpowiada rzecznik prasowy policji w Lęborku. – W swoim piśmie zwrócił się z prośbą o pomoc w utrzymaniu bezpieczeństwa w rejonie miejsca planowanego spotkania członków Stowarzyszenia, a prośbę uzasadnił obawami związanymi z zakłóceniem jego przebiegu, jak to miało miejsce w dniu 22 grudnia 2015 roku.

Warto dodać, że 22 grudnia rodzice dzieci, jak i uczniowie szkoły zaprotestowali podczas uroczystości oddania boiska szkolnego przeciw działaniom zarządu stowarzyszenia, które zwolniło z pracy wieloletniego nauczyciela tej placówki.

Konflikt pomiędzy mieszkańcami a zarządem stowarzyszenia „Rozwój Bukowiny” trwa od ponad 6 miesięcy. Najbardziej cierpią na tym dzieci, uczące się w szkole w Bukowinie. Jeśli sytuacja będzie się przedłużać, to rodzice we wrześniu przeniosą swoje dzieci do innych szkół, a co za tym idzie działalność stowarzyszenia nie będzie miała racji bytu. Komu więc służy ten konflikt? Może już czas, aby władze stowarzyszenia rozważyły, czy utrzymywanie tego sporu ma jeszcze sens.

Adam Reszka

311 komentarzy:
1. pisze:
14:29 17.03.2016 r.

Zapomniał pan dodać, że wynajęta firma ochroniarska VIKING Gdynia podczas walnego dnia 15.02.2016r uzbrojona była po szyję, bo Prezes poinformował, że mieszkańcy Bukowiny przychodzą z kijami i pałami na zebrania wiejskie. Śmieszna sytuacja nastąpiła kiedy to ochroniarze zobaczyli kilku spokojnych mieszkańców, którzy przyszli popatrzeć na szopkę jaką odstawili!!! Ale śmieszne już nie jest to, że po raz kolejny zapłacili pieniędzmi naszych dzieci. Zastanawiam się czy taki sposób wydatkowania subwencji można nazwać złodziejstwem? Czy przypadkiem nie okradają nas i naszych dzieci szastając na prawo i lewo pieniędzmi, które przeznaczone mają być na edukację naszych dzieci?

222 pisze:
22:56 17.03.2016 r.

... bo im wolno...robili machloje finasowe dla swojej korzyści i dalej tak robią, ochrona...policja....to jest ich sposób na rozwiązanie konfliktu ! Z pieniędzy przeznaczonych na nasze dzieci !!! szok! Tylko w Bukowinie takie rzeczy się dzieją, w normalnym cywilizowanym świecie jest to niedopuszczalne !

ww pisze:
08:13 18.03.2016 r.

Dziwne, że Pani Poseł nie ulękła się mieszkańców Bukowiny i przyjechała bez ochrony!!! Zaufała nam. Dziękujemy za zainteresowanie się naszymi sprawami! Jacy to mali ludzie szumnie nazywający się " prezesostwo". A wszystko "zgodnie z sumieniem i wiarą katolicką". Obnażanie ludzi, wytykanie na forum " leczenia się psychiatrycznego" i inne jest żenadą. Widoczne co niektóre persony też kwalifikują się do do złożenia wizyty w odpowiedniej " poradni".

Roma pisze:
09:14 18.03.2016 r.

W dzisiejszych czasach leczenie u psychiatry nie jest niczym wstydliwym , pytanie tylko , co jest powodem takiego stanu - w tym przypadku wielka presja psychiczna i poczucie krzywdy i niemocy, ale pewne persony mają to za kolejny " hak" i powód do wyśmiewania i szkalowani w różnych instytucjach ... Cóż stan przedzawałowy wywołany stresem brzmi szlachetniej ....

anonim pisze:
12:08 22.03.2016 r.

Pan Andrzej poprosił i pomoc Policję oraz Ochronę, ponieważ mieszkańcy Bukowiny przeszkadzali. Taką informację wyczytałem w Echu Lęborka. Jest to służna decyzja Pana Prezesa.

rob pisze:
13:47 22.03.2016 r.

On nigdy nie prosi ,on żąda !

333 pisze:
14:18 22.03.2016 r.

Mieszkańcy Bukowiny -anonim- jak zauważyłeś nie chcą już takiego prezesa w szkole więc to wyrażają swoją postawą. Prezes zapomniał ,że stowarzyszenie powstało dla ludzi i utworzone zostało przez ludzi. Nie dziw się więc -anonim- że ludzie głośno protestują. Nasyłając na mieszkańców Bukowiny policję i ochronę prezes sam potwierdza fakt ,że stracił szacunek u ludzi i fakt ,że stracił już posadę prezesa.

anonim pisze:
16:25 22.03.2016 r.

333, a czemu on poprosił Policję o Pomoc ? Ponieważ mieszkańcy mogliby zakłócać zebranie, jak ostatnio .

Zyta pisze:
07:45 23.03.2016 r.

Do anonima - nie , policja przyjechała na żądanie prezesa , bo obawiał się mieszkańców !!wie, ze nagrabił sobie ,to trzeba własna d..ę ratować ,postraszyć szaraczków , niech zamkną się ,bo prezes działa

Ola pisze:
21:31 17.03.2016 r.

Należy sobie zadać pytanie - czy przypadkiem zarząd nie chce doprowadzić do zamknięcia szkoły, bo wtedy nikt nie będzie sprawdzał czy były nie prawidłowości w stowarzyszeniu?

Ola pisze:
21:33 17.03.2016 r.

Kto wybiera takiego Wójta, co przeciwko ludziom występuje? Gminę traktuje jak prywatny folwark. Wstyd

Semator pisze:
21:56 17.03.2016 r.

Wstyd to dopiero będzie jak im się PIS do dupy dobierze.Bukowina nie dajcie się

Róża pisze:
06:41 19.03.2016 r.

Prezes i jego świta ciągle powtarzają,że za całym konfliktem stoi czworo wichrzycieli ! , patrząc na zdjęcia widzę tu znacznie większą liczbę osób , to chyba świadczy o tym , jak poważny jest problem i nie dotyczy tylko grupki osób !!!

333 pisze:
14:25 22.03.2016 r.

Za konfliktem stoi dobro stowarzyszenia i szkoły. Te dobro oraz wolę rodziców i uczniów depcze pan prezes każdego. Facet działa na szkodę stowarzyszenia ściągając na nie potężne grzywny oraz niszcząc dydaktykę w szkole.

ona pisze:
22:08 17.03.2016 r.

Nadejdzie dzień sądu...Wierzę w sprawiedliwość i to,że nauczyciele nie odejdą od naszych dzieci. To wstyd,że sprawa Bukowiny zatoczyła się tak daleko!!!
Zarząd do dymisji!!!

ano pisze:
22:48 17.03.2016 r.

Zgadzam się z Tobą ona !! Zarząd już dawno temu powinien byc zdymisjonowany! Ludzie z klasą wiedzą kiedy zejść ze sceny, ciołki za wszelką cenę trzymają się koryta ,,,bez honoru!! ludzie nie chcą takiego zarządu , a oni ... co? Boją się utracić dojną krowę , rodzinna instytucja i pazerność za wszelką cenę , bez oglądania się na najmłodszych , dla których w końcu ta szkoła powstała !

rodzic pisze:
23:47 17.03.2016 r.

Jeżeli prezes Andrzej uważa ,że łamanie prawa uda mu się wyciszyć przez znajomości to grubo się myli. Prawo notorycznie jest łamane i to tylko kwestia czasu gdy odpowiednie osoby nacisną czerwony guzik z napisem STOP. Prezes z żoną walcząc z ludżmi i uczniami działa na szkodę stowarzyszenia i musi w końcu pojąć ,że mieszkańcy Bukowiny nie chcą ich już w zarządzie.

rodzic pisze:
00:18 18.03.2016 r.

180 tysięcy zł co miesiąc wpływa na konto stowarzyszenia w ramach utrzymania szkoły. 90 tysięcy kosztuje obsługa szkoły - pensje i bieżące utrzymanie placówki. 90 tysięcy miesięcznie stanowi zagadkę bo prezes utajnił całą dokumentację finansową i nie ma zamiaru jej ujawniać już od wielu miesięcy. Wymiana zamków w szkole , zwolnienie dyrektorki i wymiana jej na niekompetentną ale z rodziny nastepcę , wymiana sekretarki na niekompetentną ale oddaną chórzystkę z rodzinnej kapeli oraz wstawienie pancernych szklanych drzwi stojących na straży przed nauczycielami i ludzmi wiele mówi o strachu przed społecznym wglądem w dokumentację finansową stowarzyszenia. Do tego wszechobecne kamery. Czy to jeszcze szkoła ? czy może twierdza albo cyrk?

Semafor pisze:
07:17 18.03.2016 r.

Bardzo dziwi bierna postawa wójta i starosty,ale ,to, że mieszkańcy nie mają dostępu do świetlicy wiejskiej , nie mają się gdzie spotkać , to wstyd i zagrywka jaśniepaństwa. Może trzeba zapisać się do chóru maestro , to wtedy dostęp do każdego pomieszczenia będzie !

były mieszkaniec pisze:
12:16 22.03.2016 r.

Byłem na specjalnej sesji w Starostwie, gdzie Pani Starosta wypowiadała się na ten temat. Nie ma takich uprawnień, żeby coś robić w tym kierunku. Jeżeli ktoś jest pokrzywdzony to powinien to zgłosić do innych instytucji np. Państwowa Inspekcja Pracy, itp. Nie można zarzucać Pani Staroście oto że mają bierną postawę wobec tej sytuacji.

zoza pisze:
07:29 18.03.2016 r.

Patologia! Wstyd! Żyjemy w wolnym, demokratycznym państwie, a w Bukowinie zakładnicy i niewolnicy zakładu dzióbka chyba o tym nie wiedzą. Wszystko można zrozumieć. Ludzie musza pracować żeby zarabiać na chleb, ale nie musza zgadzać się na zniewolenie własnego rozumu. Ludzie spójrzcie w lustro każdego dnia przed wyjściem do pracy. Co zobaczycie? Żal mi tych ludzi, którzy tam pracują,

ja pisze:
14:58 19.02.4429 r.

A mi nie nie tylko oni dają pracę w okolicy i wierz mi co drugi poszedł by w ogień za swoimi szefami

anonim pisze:
14:58 19.02.1872 r.

zoza masz całkowitą rację. Pracowałem tam, byłem namawiany żeby głosować na PO, nawet biuro było obklejone plakatami Pana Kleina, żeby na niego głosować. W życiu bym nie poszedł w ogień za szefostwem ;).

mieszkanka pisze:
09:47 18.03.2016 r.

ta bukowina to jakaś patologia...zbudowali skołe pomogli a teraz sie ich czepiaja czemu nie czepialiscie sie jak wam pomogli ja odbudowac???

lola pisze:
11:22 18.03.2016 r.

Każdy pomagał, każdy budował, każdy miał swój wkład! To, że pomagali nie znaczy, że mogą sobie zawłaszczyć! Oni nazywają nasze dzieci swoimi wychowankami? Żenada! Tylko patrzeć jak drut kolczasty rozłożą na bezprawnie postawionym murze. Oni chcą wychowywać nasze dzieci? Swoich nie potrafią wychować! Ministrant, który bije kolegów, biedny Pawełek, którego matka okłada i jeszcze wujaszkowi pozwala.

mieszkaniec pisze:
19:39 18.03.2016 r.

No właśnie co to tylko Pan Cyman walczyk o uratowanie naszej szkoły, o ile się orientuje to była to o wiele większa grupa ludzi. Jedyne co prezes zrobił to napchał rodzinie i znajomym portfele, majstro odsunęli to zatrudnił syna i synową wielkiego majstro to nic że nie mają żadnych kompetencji do swoich stanowisk, grunt że kasa zostaje w rodzinie, ciekawe ile procent wraca do jego kieszeni. Nie zauważyłem żeby jakaś firma z bukowiny otrzymała zlecenie na jakiekolwiek prace, bo by z tego nic prezesik nie miał. Ciekawe czy czasem sobie zakładu nie remontował częściowo z pieniędzy stowarzyszenia. Taki kryształ niby a na żadnym spotkaniu się nie pojawił i nie przedstawił swoich racji.

anonim pisze:
12:04 22.03.2016 r.

mieszkaniec pisze: Ciekawe czy czasem sobie zakładu nie remontował częściowo z pieniędzy stowarzyszenia. Taki kryształ niby a na żadnym spotkaniu się nie pojawił i nie przedstawił swoich racji.

Żeby pisać takie oskarżenia na inne osoby, to trzeba mieć twarde dowody.

barrrr pisze:
09:55 18.03.2016 r.

ogolnie to sprawa jest trudna z tego co obserwuje...sprawy od środka nieznam wiec tez niewiem czy wszystko jest prawda.Mieszkancy bukowiny sa zawzieci wiec Panśtwo Cyman mimo tego ze maja zasoby finansowe oraz wielu zwierzchników z pomoca prawną to moga poczuć smak goryczki na koniec.Wiecie dlaczego sa tak tajne te dokumenty?na ludzki rozum nie wszystko szło zgodnie z polityka finansowa szkoły....maestro i inne poczynania typu zwolnienia w tej szkole nie trzeba byc orłem aby wiedzieć że gdy wyszło by to na jaw to ktoś za to odpowie...Wiec życze w tym zapartym boju i walce wiele szczescia a uboj to w ubojni tam ochrony nie potrzeba za 2,5 tys.

xxxx pisze:
14:17 18.03.2016 r.

Państwo Cyman swoich prywatnych zasobów finansowych nie wkładają w szkołę. To co powstawało latami pochodziło z państwowych funduszy spływających na poczet szkoły. Cyman wydawał jedynie pieniądze publiczne i utajnia przed ludzmi czy oby legalnie. W szkole rodzice wiele mogą zawdzięczać pracy nauczycieli ,ktorzy pisali programy unijne a za nimi spływała gotówka na remonty klas i wyposażenie. O tym dowiadujemy się jednak dzisiaj a prezes zawsze twierdził ,że to tylko on modernizował szkołę.

mieszkaniec pisze:
12:02 22.03.2016 r.

xxxx co napisałeś to jest Prawda, Pan prezes sam zmodernizował szkołę, dzięki ich działaniom dzieci mogą chodzić do szkoły.

rita pisze:
14:33 22.03.2016 r.

No,dobrze , ze w ogóle dał dzieciom się uczyć - taki dobry pan i dobra pani , dobroczyńcy po prostu

333 pisze:
14:33 22.03.2016 r.

czytaj ze zrozumieniem -mieszkaniec- i nie pisz w liczbie pojedynczej o tych co szkołę modernizowali. Poza tym nachalne w niezgodzie z prawem wydawanie kasy oświatowej na modernizowanie szkoły nie jest żadną chlubą bo wiąże się to z ciągłym wypychaniem ze szkoły cennych nauczycieli. Na nich prezesowi jak widać nie zależy.

jurek pisze:
11:16 18.03.2016 r.

Hej mieszkańcy czy widzicie jak 2 dzień z rzędu od rana do wieczora zielona i niebieska beczka Prezesa wywozi szambo na pola? No tak zapomniałem, niektórym w tej wsi wszystko wolno! Mało łamać prawo i olewać ludzi. Trzeba jeszcze zatruć im środowisko. Gdzie Gmina? Oni nie muszą rozliczać się gdzie te świństwa wywożą?

Rysiek pisze:
11:45 18.03.2016 r.

No właśnie! Jeszcze ich smrody i syf mamy wąchać!!! Hańba !

anonim pisze:
14:50 18.03.2016 r.

To zróbcie zdjęcia oraz filmik jak wywożą, wyślijcie je do odpowiednich służb, a oni powinni tym zająć

juk pisze:
14:58 19.02.4635 r.

bo widzisz tak wywalczyli że do nich już nitki kanalizy nie pociągnęli bo co za duże rachunki by były mają władze co

RYCHU pisze:
11:23 18.03.2016 r.


Właśnie tacy i podobni osobnicy jak Cyman i jego kumple w całej Polsce tworzą zatwardziałą opozycję przeciwko rządowi Polskiemu !
Panicznie boją się utraty swoich stołków i wszelkich kontroli .
Te mafijne powiązania idą od wsi i małych miast i miasteczek po kręgi osobników zasiadających na wyższych szczeblach !
POLACY !!!
Macie codziennie następne przykłady jak postępują ZDRAJCY NASZEJ OJCZYZNY - czyli PO , PSL i reszta komuchów !!!!
Propaganda przeciwko POLSCE z ich strony sięga zenitu !
Są przeciwko usuwaniu wszelkich komuchów z wszelkich stanowisk !
I tu akurat im się nie dziwię , widzą że tracą grunt pod nogami .
Brawo pisiory !!!!!
Oczyszczajcie Polskę z tych komuszych śmieci !!!!
Obstawiajcie wszelkie stanowiska prawdziwymi POLAKAMI !!!!!
Najbardziej chce mi się śmiać z ich nadziei że oni wygrają następne wybory .
Jakiż trzeba mieć niski iloraz inteligencji aby w to wierzyć !!!!!!!!!!!!!!!!
Oni naprawdę wierzą że naród Polski odda im z powrotem władzę ??????
Jak można być na tyle obłudnym i fałszywym , aby teraz twierdzić że to PiS donosi na Polskę w UE ?????
Przecież to te karykatury z obywatelstwem polskim rozpętały kampanię oczerniania POLSKI i POLSKIEGO RZĄDU w oczach UE !!!
Mało tego , oni nadal prowadzą tą wrogą i szkodliwą propagandę przeciwko POLSCE !!!!!!!
Za kogo oni nas szarych obywateli mają ?????
Myślą że jesteśmy głusi i ślepi ????
Pamiętajcie że ci wszyscy , począwszy od tuska po resztę tej hołoty to są zwykli potencjalni kolaboranci , którzy nie zawahają się wydać , nawet na śmierć , rzesze Polaków w imię obrony swoich interesów !!!!!
Zapamiętajcie ich twarze i nazwiska , obserwujcie poczynania ich w waszych środowiskach , bo to są wrogowie narodu POLSKIEGO !!!!!!!!!!!!!
Po wieczne czasy - HAŃBA IM , HAŃBA !!!!!!!!!!!!

pomidorowa pisze:
12:27 18.03.2016 r.

Brawo Rychu! Zgadzam się z Tobą i z tym co piszesz. Ale zgadzam się też z Ryśkiem. Nigdy nie interesowałem się polityką, miałem to w d..., bo jak rządzili PO to nie było szans na żadną wygraną. Tylko uważam, że porządki powinni zacząć od dołu, a nie od góry. Najpierw posprzątać ten syf we wsiach, gminach i miastach! Wtedy już tamci nie mieliby żadnych szans w następnych wyborach. Walczą w Europie, a polskie wsie w gównach się paplają. Jednym z szamb jest Bukowina i cała nasza gmina. Takie szambo jakie nam tu zgotowała jedna rodzina to masakra. 650 mieszkańców, a rządzą 2 osoby. Ludzie opamiętajcie się. Dajcie nam żyć, oddajcie nam szkołę. Zajmijcie się swoją pracą i swoim zakładem. My już Wam bardzo dziękujemy za to jak przyłożyliście się do zbudowania tego dzieła. Pomnik może Wam kiedyś za to postawią, ale odejdzie już. Apeluję do Was państwo C. Jeśli macie jeszcze odrobinę honoru i godności, dajcie ludziom żyć! Dajcie spokój nauczycielom, ludziom, którzy pracują w Waszej firmie. Po co Wam to? Przyjemność czerpiecie z tego, że Was nienawidzą? Jak wy możecie spojrzeć ludziom w oczy? Jak Wy patrzycie sobie w oczy? Odejdzcie!!!! Prosimy Was! Odejdzcie!

jak pisze:
14:58 19.02.4695 r.

zionie PIS

PO pisze:
14:58 19.02.8969 r.

nie PIS a ludzie człowieku , którzy nie dają sobą pomiatać Cymanowi.

rysiek pisze:
11:44 18.03.2016 r.

A tobie co RYCHU ?Coś ci na łeb spadło?Co to ma do rzeczy ? My mamy tu swoje podwórko do pozamiatania ! I ty nam lepiej pomóz , a nie bawisz się w politykę ! My tylko chcemy spokojnej, normalnej szkoły dla naszych dzieci, bez takich patologii typu hubert i jego krewni ! Trzymaj się !

RYCHU pisze:
12:14 18.03.2016 r.

Między innymi właśnie mi o to chodzi !!!!!!!!!!!
Jeśli uważasz że to nie ma nic wspólnego z polityką to kim ty jesteś ?????
Przecież te układy są CZYSTO POLITYCZNE ; co wy tam ślepi jesteście ??????
Działają na starej komuszej zasadzie - rączka , rączkę myje - on jest nasz my jemu krzywdy nie zrobimy !
No ale jak wam ciężko to zrozumieć i boicie się polityki , to faktycznie lepiej się nie wtrącać .

xxxx pisze:
13:03 18.03.2016 r.

Mieszkańcy z Bukowiny i walczący o szkołę nauczyciele z tego co wiem to wyborcy wszystkich ugrupowań politycznych. To prezes zrobił z nich jednokierunkowych buntowników politycznych by w gminie i starostwie zamydlić urzędnikom i radnym oczy na krzywdę zwykłego człowieka , rodzica i jego dziecka. Teraz z walczących z prezesem i jego żoną robi się buntowników politycznych a prawda jest inna i nawet przyziemna- ludzie chcą normalnej szkoły bez rządów prezesa ,który niszczy ją od wewnątrz swoimi wymysłami. Na dzień dzisiejszy represje po nauczycielach nałożone zostały na wszystkich uczniów a ci już w grudniu wygwizdali prezesa i jego świtę bo też widzą co się dzieje w szkole i nawet to przez lata czuli na własnej skórze z rąk nauczyciela muzyki a członka rodziny prezesa.

Do xxxx pisze:
13:35 18.03.2016 r.

Xxxx masz racje większość z nas nigdy nie gĺosowała na PIS ale po tym co siè teraz dzieje nigdy już na PO nie zagĺosuje.Jesteśmy zwolennikami różnych ugrupowañ politycznych a jednak potrafimy działać ponad podziałami.Dziękujemy radnym i pani poseĺ że zajeli się naszą sprawą .

wyborca PO pisze:
02:26 19.03.2016 r.

Dramatem naszego powiatu a raczej porażką naszego państwa jest fakt ,że i w Urzędzie Gminy Cewice i Starostwie Lęborskim nie rozpatruje się problemu ludzi ( w tym przypadku mieszkańców Bukowiny i rodziców uczniów oraz nauczycieli) patrząc na merytorykę i powagę faktów tylko na partyjną legitymację prezesa stowarzyszenia prowadzącego szkołę w Bukowinie pana Cymana i wspierającego go senatora RP z PO. To jest żenujące ,że urzędnicy powiatowi i radni nie wgłębiając się w temat wydali już na nas rodziców wyroki skazujące i tak lekceważą ludzi ,którym powinni służbowo pomagać. Codzienność pokazuje ,że człowiek się tu nie liczy tylko partyjna koalicja PO i SLD w powiecie lęborskim ,która swoimi decyzjami wpływa na ochronę nietykalnego małżeństwa,które w hurcie i oficjalnie krzywdzi społeczeństwo w Bukowinie i to bezkarnie !!!! tylko dla tego ,że jest w zażyłych relacjach z senatorem PO. Czy wy radni i urzędnicy nie zdajecie sobie sprawy ,że wielu z nas jeszcze wczoraj i na was głosowało z PO i SLD?!!!!! Czy nie chcecie zrozumieć ,ze w tym sporze w Bukowinie pokrzywdzeni ludzie występują ponad podziałami politycznymi a co najsmutniejsze wśród nas jest właśnie wielu wyborców PO?!!!!!! I co dzisiaj nam oferujecie ? twierdzenie ,że jesteśmy z PIS u więc należy nas upokorzyć ? Jak się okazało tylko bezpartyjni i radni z PISu właśnie zobaczyli w naszej walce o normalność ludzki wymiar problemu. Wstyd panowie z PO i pani Starościno. Wstyd! Nasze rodziny już na was nie zagłosują bo pokazujecie ,że nie o ludzi wam chodzi.

ja pisze:
14:58 19.02.4839 r.

Jak PIS zawita do wsi to ja przychylna walce1!! zabiorę dziecko z tej szkoły sory jestem przeciwnikiem PIS

PO pisze:
14:58 19.02.7156 r.

A teraz "ja" jesteś pełna szczęścia ,że nadzorcą szkoły jest dyktator Cynmann z PO ? I tak na marginesie co ma PIS w Bukowinie do prowadzenia szkoły bez prezesa ? Przecież tą szkołą powinni kierować mieszkańcy a nie prezes z PO czy PIS. Na pierwszy rzut oka widać ,że nie jesteś mieszkańcem Bukowiny bo u nas nie dzieli się ludzi na PO czy PIS.

Do tramtorzysty pisze:
12:13 18.03.2016 r.

Proceder wywozu nieczystości jest już udokumentowany więc odpuść puki czas .Kary za skarzenie środowiska to takie koszta że lepij daj spokój.A szmbiary latają jak szalone to fakt.Bukowina dajcie czadu .Pokażcie innym co znaczy walczyc o praworządność i demokracje .Jesteście wzorem dla innych

wyborca PO pisze:
02:55 19.03.2016 r.

Wszelkie nadużycia nietykalnego małżeństwa powinno się zgłaszać do odpowiednich urzędów by w końcu zrozumieli ,ze są tylko ludzmi i nie jak sądzą rządzą Bukowiną tylko dla tego ,ze są majętni i mają znajomości.

lesny pisze:
14:58 19.02.6113 r.

Bukowina to nic,Maszewo jest ciekawsze tam scieki leją na pola z drożdzowni wójta cewic,drożdzownie kupiła żona wójta za grosze i tak właśnie rozszabrowana jest cała Polska,ludzie prace stracili ale ktoś sie wzbogacił na ludzkiej krzywdzie i tak jest z kazdym zakładem w okolicy.

jula pisze:
14:58 19.02.4922 r.

Powodzenia wam życzę

rodzic pisze:
14:58 19.02.8685 r.

Cyman się przeliczył bo nie docenił ludzi z Bukowiny. Myślał ,że zwolni kilka osób w szkole i postraszy tego i owego i tak jak w swoim zakładzie będzie wszystkich trzymał na smyczy. Niestety nie udało mu się wyciszyć tego co robi ze szkołą, dziećmi i ludzmi i to poszkodowani zaprowadzili postępki prezesa przed oblicze prokuratury. Teraz prezes wymięka , miota się i w geście desperacji przez prawnika próbuje się wykręcać w mediach ,że jest święty i czysty jak łza. Panie prezesie nie odbierze pan szkoły mieszkańcom Bukowiny bo nie jest ona pana własnością prywatną !

zoza pisze:
14:58 19.02.9780 r.

I wszystko na ten temat. Brawo. A do osób piszących przeciw pis. Pis chce nam pomóc odzyskać szkołę, a nie odebrać jej. Ktoś ma problemy ze zrozumieniem.

mama z Lęborka pisze:
14:58 19.02.6978 r.

Wiem, że nie każdy rodzic ma taką możliwość..ale zabrałabym dziecko z takiej szkoły, nawet kosztem dojazdów, kosztów...przykro mi to czytać, bardzo przykro. Obserwowałam od początku najpierw walkę o to by placówkę ocalić, potem wspólną pracę i zaangażowanie mieszkańców .takie placówki są na terenach wiejskich tak bardzo potrzebne..przykro mi na to patrzeć

anonim pisze:
11:59 22.03.2016 r.

Państwo Cymanowie mają rację. Prawnik od Państwa Cymanów, który wypowiadał się, jego wypowiedz można przeczytać w Echu Lęborka, powiedział samą prawdę. Nienawiść mieszkańców Bukowiny do Pana Andrzeja w tym miejscu jest niewłaściwa.
Dzięki niemu, w Bukowinie są prowadzone inwestycje, jest szkoła. Mieszkańcy zazdroszczą Cymanom że mają zakład, swoich pracowników. Mieszkałem w Bukowinie, wiem jacy mieszkańcy są, żal mi jest Pana Andrzeja.

Lol pisze:
13:48 22.03.2016 r.

No,jeśli swą wiedzę opierasz tylko na tym , co piszą gazety ,gratuluję poziomu ..

333 pisze:
14:38 22.03.2016 r.

Fajnie Andrzej mówi prawdę, że niby do dokumentów finansowych mają członkowie stowarzyszenia dostęp. Jedno z wielu kłamstw. Ale jak wiemy papugi potrafią manipulować prawdą.

korda pisze:
20:48 22.03.2016 r.

Ty anonim to jakiś głupi jesteś. Prawnik od państwa Cymanów? Dobre sobie!. Jeśli nie wiesz to jest rzekomo prawnik Stowarzyszenia, który powinien reprezentować Stowarzyszenie i stać na straży prawa, przestrzegania statutu i praw członków. Stowarzyszenie mu za to płaci, a nie Cyman. A co robi prawnik? chroni dupę cymanów żeby ze stołków nie pospadały. To jest chore. Ludzie ocknijcie się.

wyborca PO pisze:
01:35 24.03.2016 r.

"anonim" czy ty przypadkiem nie pomyliłeś szkoły z zakładem mięsnym? Mówisz ,że ludzie zazdroszczą Cymanom ,że maja zakład , czyżby więc szkoła była już jego filią i własnościa prywatną?! Nie "anonim" ludzi poza współczuciem dla pracowników tej firmy nie obchodzi ten zakład i to ,że ta firma nie ma fanów wśród klientów więc nie obłaskawia bogactwem ich właścicieli.. Jeśli chodzi o szkołę to mieszkańcy Bukowiny wiedzą co robią i odzyskają szkołę bo dyktatura rządzi się tylko kłamstwem i krzywdzeniem ludzi. Na to w Bukowinie nie ma przyzwolenia i nie będzie. A jeżeli masz wątpliwości o uczciwości pewnego człowieka to zatrudnij się w pewnym zakładzie a szybko zweryfikujesz swoje mniemanie o pewnym szefie.

anonim pisze:
18:33 25.03.2016 r.

W tym pewnym zakładzie pracowałem, wiem jaki jest ten pewny szef.

phhh pisze:
09:56 04.04.2016 r.

..mi tez jest żal Pana Andrzeja..ale z innego powodu niż Tobie anonim, niestety zapędził się w swej zapiekłej nienawiści za daleko i nie ma już powrotu z tej drogi..kto nim kieruje?

Agnes pisze:
13:09 30.03.2016 r.

Oj , anonimie, anonimie !!! Jakiż z ciebie lizo.... i pochlebca, co masz z tego? Posadkę, premię, poklepywanie po plecach ( do czasu...), dyrektorstwo w/z ?????? Sam nie wierzysz w to co piszesz ! Otwórz oczy i dobrze się przyjrzyj , chyba ,ze masz już cymanowe bielmo na oczach ! Poczytaj i posłuchaj trochę ludzi z Bukowiny , którzy wiedzą i widza od ciebie nieco więcej!

anonim pisze:
14:59 19.02.6642 r.

Żadnej posadki nie mam. Jestem byłym ich pracownikiem. Wierzę w to co piszę. Będę za Państwem Cymanów, bo mają rację, niż mieszkańcy Bukowiny.

Lola pisze:
14:59 19.02.7755 r.

Ty, anonim ,najpierw naucz sie pisać po polsku, bo to ni ładu ni składu , może ukończysz sorbonę bukowińska ,którą nazwą swoim imieniem , do tego dążą ,zwalniając kolejnych nauczycieli ze " starej kadry "

Agnes pisze:
15:00 19.02.3610 r.

Też nie bardzo rozumiem wpis jakiegoś tam anonima! Jasne jest tylko ,że pracował u dziobasów i jest z nimi...A reszta ? Chińszczyzna....

Anastazy pisze:
15:00 19.02.4640 r.

TY , ANONIM! TOBIE ŻAL ANDRZEJA ??? A DZIECI ZESTRESOWANYCH CI NIE
ŻAL? A UCZNIÓW POTURBOWANYCH CI NIE ŻAL? A ZWOLNIONYCH BEZPRAWNIE NAUCZYCIELI CI NIE ŻAL? A UPODLONYCH RODZICÓW CI NIE ŻAL? A OCZERNIONYCH LUDZI BUKOWINY CI NIE ŻAL? A UPOKARZANYCH I STRESOWANYCH ZWOLNIENIAMI , NAGANAMI, KRZYKAMI, POLICJAMI .. itp., itd. NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY --- TEŻ CI NIE ŻAL ? ANDRZEJA CI ŻAL? TO ŻAŁUJ go DALEJ JAK TAKIŚ ....OGRANICZONY JEST!

anonim pisze:
20:09 02.04.2016 r.

Nie jestem ograniczony, nie ma Pani prawa tak mnie nazywać. . Mam prawo wyrazić swoją opinię. Moje zdanie podtrzymuję. Nie żal mi mieszkańców Bukowiny, ponieważ, mieszkałem w Bukowinie, wiem jacy są. Dużo ludzi zazdrości Cymanom że mają dużo pieniędzy. Ale to dzięki ich pracowitości, oraz że są przedsiębiorcy, posiadają firmę.

wyborca PO pisze:
20:52 06.04.2016 r.

"anonim" jeszcze raz ci zacytuję " czy ty przypadkiem nie pomyliłeś szkoły z zakładem mięsnym? Mówisz ,że ludzie zazdroszczą Cymanom ,że maja zakład , czyżby więc szkoła była już jego filią i własnościa prywatną?! Nie "anonim" ludzi poza współczuciem dla pracowników tej firmy nie obchodzi ten zakład i to ,że ta firma nie ma fanów wśród klientów więc nie obłaskawia bogactwem ich właścicieli.. Jeśli chodzi o szkołę to mieszkańcy Bukowiny wiedzą co robią i odzyskają szkołę bo dyktatura rządzi się tylko kłamstwem i krzywdzeniem ludzi. Na to w Bukowinie nie ma przyzwolenia i nie będzie." A to jak traktuje się pracowników w tym zakładzie to też ludzie wiedzą więc nie dziwie się tobie ,ze tam już nie pracujesz choć pewnie z tego powodu jesteś teraz szczęśliwszym człowiekiem.

Zyta pisze:
20:18 02.04.2016 r.

Ty anonim naucz się pisać bo to tragedia jak się to czyta .Państwo C mają dużo kasy.Haha.a kogo to obchodzi a słoma im z butów wychodzi.

mm pisze:
19:08 06.04.2016 r.

do Beaty - w każdej ciemności ukrywają się ziarna świtu, które ja rozświetlą!!!
Pamiętaj,że nie jesteś sama!!! Całym sercem stoimy za Tobą!!!

A "ten" albo"ci", którzy sieją zło i krzywdę - zbierają nieszczęście.

rodzic pisze:
21:01 06.04.2016 r.

Pani Beato , pani Ewo i panie Zbyszku to obecne was zwolnienie to farsa. Pan Cyman z dnia na dzień się coraz bardziej pogrąża za co zostanie rozliczony. Trzymam za was kciuki bo to tylko kwestia czasu gdy przyjdzie mu was przeprosić publicznie i pożegnać się z prezesurą.

nn pisze:
21:11 07.04.2016 r.

DO MM : PIĘKNA SENTENCJA i wspaniały gest ! Tylko pozazdrościć! Nie jestem adresatką tej sentencji,ale jestem pod wrażeniem i podziwiam determinację!~Gratuluję i życzę WAM WSZYSTKIM sił i osiągnięcia celów! Pozdrawiam zarówno MM , jak i Rodzica oraz WSZYSTKICH WALCZĄCYCH O SPRAWIEDLIWOŚĆ.nn z Lęborka

aa pisze:
13:43 11.04.2016 r.

z g a d z a m się z nn ! nie jestem biegly w kompie , ale muszę to napisac! ladne gesty dla gnębionych ze strony mm i rodzicow.czasem i slowa pomagają :) pozdrawiam was mocno .

apaszka pisze:
12:09 12.04.2016 r.

"dziś czuję się jak mrówka gdy czyjś but tratuje jej mrowisko..."

jesteśmy z Panią Beatą i Zbyszkiem całym sercem i duszą! nie jesteście sami! Proszę podnieście głowy do góry! to WY możecie spojrzeć każdemu w oczy bez leku bez fałszu! ONI za żadne pieniądze tego nie kupią!

at pisze:
23:37 06.04.2016 r.

Przechodzą sami siebie! Może sami siebie wywalą a może dyscyplinarkę i z hukiem na bruk.......Co za banda, Takie osoby wywalać - SKANDAL - Prawo gdzie się podziało, szukamy CIEBIE

p pisze:
07:37 07.04.2016 r.

czas cymanów się skończy - tylko po co to wszystko? Jak zapisują się "oni"na kartach historii szkoły i Bukowiny? Do czego dążą, czy działają w jakimś amoku? Jakie mają prawo do takich działań - manipulacji ludźmi, decydowaniu o losie najmłodszych mieszkańców, wprowadzaniu niepewności, chaosu i braku poczucia bezpieczeństwa.Ciągłe poczucie zagrożenia panujące w szkole niekorzystnie odbija się na psychice naszych dzieci. Dzieci pragną stabilizacji i mają zaufanie do osób które znają i szanują

ktoś pisze:
21:02 07.04.2016 r.

Coooo??? Jeszcze doszła pani Ewa? No to już ilu zwolnili? Bo trzeba pamiętać jeszcze o PANU PRZEMKU !!! Wycinają fundamenty szkoły! Nie kwestionuję muzyki, chórów i innych tego typu zajęć...dobrze jak są,ale... z umiarem i z należnym sobie miejscem w szeregu ważnosci w edukacji szkolnej naszych dzieci! Priorytet to realizacja podstawowych potrzeb dziecka ,program szkolny i wychowanie , a do tego potrzebni są zaangazowani i oddani nauczyciele.Ktos taki jak prezesik , który nie ma najmniejszego pojęcia o tych sprawach TYLKO SZKODZI !!! Zapędził się już w kozi róg i mam nadzieję,że w końcu sprawiedliwości stanie się zadość !

Bukowina pisze:
16:19 20.04.2016 r.

Szok - teraz na zwolnieniu lekarskim dyscyplinarkę dostała pani Ania D. Podpisaną przez wszechwiedzącą i bezgranicznie wykonująca polecenia prezesostwa p.o !1 Tak się zapędzili , że następne dyscyplinarki będą wystawiać sobie nawzajem !!!!

rodzic pisze:
23:34 21.04.2016 r.

to są ruchy agonalne prezesa bo cóż mu więcej zostaje jak tonąc krzywdzić kolejnych nauczycieli. Za każdą krzywdę sprawiedliwość go jednak rozliczy.

bakałarz pisze:
09:10 08.04.2016 r.

Pamiętacie postać z literatury " słodki , cichy z kornym licem, ale z diabłem , z diabłem w duszy ... " - charakterystyka żywo kogoś przypomina?

Ola pisze:
14:25 08.04.2016 r.

Wiemy kogo to charakterystyka ,Pana który ostatnio tylko przegrywa i ponosi klęski w odwecie zwalnia dyscyplinarnie kolejnych pracownikòw szkoły .Lepiej niech się pogodzi z klęską bo tylko tego może się teraz spodziewać .

Fanka pisze:
19:51 08.04.2016 r.

Polecam wszystkim walczącym o sprawiedliwość w Bukowinie - rodzicom,nauczycielom( zwłaszcza tym zwolnionym ) , uczniom piosenkę Budki Suflera " LECZ PO NOCY PRZYCHODZI DZIEŃ ,A PO BURZY SŁOŃCE ..." :) ! strona przeciwna niech posłucha kolejnego hitu tych wykonawców " ZNOWU W ŻYCIU MI NIE WYSZŁO ."

Ola pisze:
20:06 08.04.2016 r.

Dobre. Super pomysł na hit dla tonących

rodzic pisze:
00:33 12.04.2016 r.

A pani starościna i pan Wiktor Tyburski - byli nauczyciele niech poklaszczą teraz Cymanowi ,który chcąc tuszować swoje sprawunki zwalnia nauczycieli , którzy o tym mówią i walczą o normalną szkołę . Tak panie Wiktorze pan też przysłużył się swoimi decyzjami na sesji rady powiatu zwolnieniom nauczycieli a to nie koniec bo prezes z pewnoscią po cichu szykuje kolejne wycinki tych ,którzy mówią prawdę.

mm pisze:
13:17 12.04.2016 r.

do "cymanów" -

człowiek nawet po wielu latach doświadczy tego cierpienia, jakie zadał innym, a serce pozbawione miłości i miłosierdzia - umiera!!!

Beata A. pisze:
07:36 14.04.2016 r.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie ( ja i Zbyszek ) , wczoraj Zarząd ostatecznie pożegnał się z nami - otrzymaliśmy świadectwo pracy , a wcześniej zwolnienia dyscyplinarne . Nic złego nie zrobiliśmy , zarzuty prokuratura umorzyła, komisja dyscyplinarna również ... Ale swoich praw będziemy dochodzić w odpowiednich instytucjach . Jeszcze raz dziękuję za wszelkie słowa wsparcia, gesty i dowody na to , że jesteście z nami . Myślę , że wspólnie musimy dotrwać do końca - pozdrawiam :)

staś pisze:
16:14 14.04.2016 r.

No właśnie! Zarzuty prokuratorskie nie potwierdziły się, ale szkalowanie, obrzucenie błotem pozostało! I o to chodzi maluczkim - jak najwięcej nienawiści i wylanych pomyj, a że to okazało się nieprawdą - trudno!!! Tylko jak długo tak można! Jeden odchodzi w chwale z "powodów zdrowotnych" a drugi po 28 latach pracy za niedogrzanie pomieszczeń dostaje dyscyplinarkę! SĄ NATURY LUDZKIE, KTÓRYCH PRZEZNACZENIEM JEST DRĘCZENIE I SZYKANOWANIE INNYCH - mamy jasny dowód!!1

rodzic pisze:
23:40 21.04.2016 r.

zapomniałeś dodać ,że nawet bijąc dzieci nie dostanie się nagany nie mówiąc już o dyscyplinarce gdy pochodzi się z rodziny ,która myśli ,że jest ponad prawem. Facet jest na zdrowotnym ale zwiastun z TVN trafił w eter i wszyscy wiedzą jak to było przez lata.

wicher pisze:
21:50 14.04.2016 r.

jestem w totalnym szoku, nie wiem co napisać ! Pani Beato SZACUN ! Na więcej mnie w tej chwili nie stać ! Trzymajcie się !

MATKA pisze:
17:43 15.04.2016 r.

My też Pani za wszystko bardzo dziękujemy! I tak to już jest ,ze nic się złego nie zrobiło, a otrzymuje się za chleb - kamieniem...Teraz siedzą cicho i się nie mądrzą, bo widzą co narobili , ale dla zemsty jeszcze raz dyscyplinarka !!! To trzeba być zatwardziałym mściwym i jędzowatym człowiekiem, co nie przeszkadza im być gorliwymi ....aaa szkoda gadać..."Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy ..." Zawsze będę miło i ciepło WAS Państwo wspominać !Bukowina zapamięta WAS jako zawsze zyczliwych i oddanych ludzi ! Pozdrawiamy WAS mocno !

ze wsi pisze:
11:38 16.04.2016 r.

Boże co za święci ludzie zostali zwolnieni ! To że prokurator umorzył śledztwo nic nie znaczy. Nie oczyszcza ich z ewentualnych win , które popełnili. Fakty są faktami każdy dobrze wie jacy z nich byli pracownicy i wielcy obrońcy nauczycieli. Tak za jej dyrektorowania szkoła się tak rozwinęła jak nigdy. Śmieszne. A jak pracował kierowca, palacz, konserwator też każdy wie i nie udawajcie głupich.

Lokalny pisze:
16:04 16.04.2016 r.

Nie święci , ale normalni ..., po prostu ludzie , nie potwory

s pisze:
15:06 16.04.2016 r.

dziwne,że do tej pory byli dobrzy, żadnych nagan, przeprowadzonych rozmów dyscyplinujących i innych kar porządkowych - gdzie był prezes a raczej jego żona do tej pory?Mają takie czyste ręce i sumienie? Inaczej nie można było? No nie - tak było im wygodnie dopóki " nie stawiali się". Nie wiem jak to się skończy ale było już kilku dyrektorów. Oczywiście nie ma ludzi niezastąpionych ale w taki sposób nie postępuje się z pracownikami - to jakaś sekta!

wsiok pisze:
16:02 16.04.2016 r.

Do tego ze wsi - zawsze wiecie lepiej-póki ludzie są wam potrzebni ,to jest ok,jak przestają - to kopa w du.. - zniszczyć , opluć i zmieszać z błotem , potem w niedzielę do komunii jako ostatni - żeby wszyscy widzieli i podziwiali . Jesteście ponad prawem ?

też ze wsi pisze:
16:46 16.04.2016 r.

A zapomnieliście jak wam dzieci woził bez uprawnień, jak się do nich odzywał itp. Co krótka pamięć I co wtedy było dobrze ? Godziliście się żeby wasze dzieci były zagrożone? Podwójna moralność mieszkańców. Możnaby jeszcze wiele przykładów podać, ale po co skoro wy macie rację. A tak na marginesie, jeżeliby dostawali nagany czy inne kary to co to byliby za pracownicy? Nie słyzsałam żeby w szkolnictwie pracowali ludzie karani? Co zrobiła dyrektorka dla szkoły ? Konkretne przykłady!! Jakie osiągnięcia miała szkoła pod jej kierownictwem? I wspaniała kadra pedagogiczna? Konkrety !!! Otwórzcie oczy!!!! I nie czepiajcie się tylko Prezesa. Gdzie była reszta zarządu ? I co zrobiła oprócz mądrowania i krzyków ? No co ? Konkrety !!!!

Wieśniak pisze:
21:20 19.04.2016 r.

A zapomniała pani, jak wam dzieci woził na każde żądanie ? Lepsze jego poczucie humoru i dobre serce niż pruski dryl waszego maestro !

ABORYGEN pisze:
11:17 20.04.2016 r.

Otóz to, otóz to!!! Dobre określenie!!! Daleko Mu od zawiści , poniżania, pruskiego drylu i bezduszności! I jakoś z wszystkimi się dogaduje ...Póki wam był potrzebny to nic jakoś wam nie przeszkadzało...Hipokryci...

łoś pisze:
16:23 21.04.2016 r.

z ciekawości zapytam czy obecny kierowca, który jeździ za p. Zbyszka ma uprawnienia do przewozu dzieci ????? kto tu wozi bez uprawnień ???

rodzic pisze:
23:59 21.04.2016 r.

"tez ze wsi" mówisz ,że pod Panią Dyrektor Beatą szkoła nie miała sukcesów ?! Śmieszna jesteś. A konkrety są. Zajrzyj do szkoły i zapytaj się dzieci bo one są żywym przykładem wielu z nich lub poczytaj w "Bukowieściach". Z reszta po co się pytasz skoro dobrze wiesz jaki szacunek wypracowała sobie swoją praca i osobą Pani Beata.

staś pisze:
17:09 16.04.2016 r.

odezwała się główna kadrowa Bukowiny!! I kto tu charakteryzuje się podwójną moralnością? Jak czytam" konkrety" to wszyscy wiedzą o kogo chodzi.
A jeżeli chodzi o szkolnictwo to jeszcze kadrowa musi się dużo uczyc, a przede wszystkim niech zajmie się swoimi firmowymi sklepami bo coś tam "brzydko pachnie". A jeżeli chodzi o "prezesa" to proszę z małej.

ze wsi bukowina pisze:
18:41 16.04.2016 r.

Jaka kadrowa bukowiny. Ty c.pie nie rozumiesz o co chodzi. Takim tępakom to każdy kit można wcisnąć. I jeszcze raz podajcie konkrety jak was pytają. Konkrety, konkrety, konkrety. Odpowiedz jeden z drugim. Jeżeli nie możesz to znaczy , że tych konkretów nie ma i tyle !!!!!!!!!!!!

Wieśmac pisze:
17:36 24.04.2016 r.

Kadrowa wyświechtałaś tak pojęcie konkretu , ze brzmi on prawie jak obelga , konkrecie jeden , czep się swojej firmy i pilnuj ,bo coś zaczyna pękać ...

tępak pisze:
18:58 16.04.2016 r.

a o jakie konkrety p. kadrowej chodzi? - pyta tępak z Lęborka?

rodzic pisze:
22:27 17.04.2016 r.

do tego cepa ze wsi, który tak się rzuca o konkrety! To ty własnie jesteś cepem i nic nie chcesz zrozumieć !!! Mało wam ludzie naprzytaczali konkretów ??? Zacytowac ci dane liczbowe ,które podał Pan v-ce prezes ? Mało machlojek narobiliscie, policję na ludzi wzywaliście, poniżacie, zwalniacie nie mając żadnych postaw, upokarzacie , stresujecie społecznośc i uczniów !!! Tępaku prezesowski pilnuj swoich kurczaków i im wciskaj taki kit , a nie żołądkuj się tu na ludzi, bo wiedzą co piszą i mają doskonałe rozeznanie w sprawie !!! Mściwy , zacietrzewiony konkrecie jeden... Konkret ... i wiadomo :) o kogo chodzi...:)

miejski pisze:
17:57 18.04.2016 r.

Nie dosyć, że tępaki to jeszcze czytać ze zrozumieniem nie potrafią. Nie ma się co denerwować, padły konkretne pytania tego ze wsi , a odpowiedzi nie ma tylko inwektywy. Trzeba was najpierw wyedukować, bo nic nie rozumiecie.

abc pisze:
20:27 18.04.2016 r.

Ty miejski :):) i ten ze wsi - to jedno :):), przecież to nawet ten "niewyedukowany" wie! I rzeczywiście :) nie deeenerwuj się, nie denerwuj :) noo chyba ,że masz powooodyyy:):):):)

orkan pisze:
20:00 19.04.2016 r.

:):):) DO TEGO MIEJSKIEGO : ty miejski masz takie tyły w edukacji i edukowaniu,że to się w głowie nie mieści, nie pouczaj innych, bo nie masz najmniejszego pojęcia o sprawach edukacji,a tu uzurpujesz sobie prawo wypowiadania się na ten temat :):):)konkrecie jeden!

ww pisze:
19:02 18.04.2016 r.

widac jakim szacunkiem darzy kadrowa swoich współmieszkańców! Chyba nerwy nie wytrzymują

gość pisze:
20:02 19.04.2016 r.

oczywiście ! przecie to bylo widać wczoraj ,jak darła ryj aż cała wieś się trzęsła !!!:):):) ale mieli ludziska ubaw

gość pisze:
21:23 18.04.2016 r.

Co wy wszyscy z tą kadrową? Czy wy wszyscy już zgłupieliście i wszystkie wpisy przypisujecie jakiejś kadrowej? Właśnie wy pałacie nienawiścią do Prezesa i Jego Rodziny, a nie patrzycie obiektywnie na sprawę. Za wszystko ich obarczacie, a sami jesteście bez winy ? Przypomnijcie sobie przypowieść z Ewangelii _ Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem. Czyżby każdy z was był bez winy ? Nie bardzo wierzę. Jesteście niemoralni, zakłamani, chodzicie do Kościoła, a nie przestrzegacie zasad wiary. Od takich ludzi to trzymałbym się z daleka.

ja pisze:
14:44 19.04.2016 r.

a kto pierwszy rzucił kamień? Rodzice, nauczyciele, pracownicy, zwolnieni dyscyplinarnie? Jeszcze raz potarzam - na miano prezesa przez duże "P" należy sobie zasłużyc.

też gościu pisze:
19:52 19.04.2016 r.

OCZYWIŚCIE !!! Z G A D Z A M S I Ę !!! Brawo w / m JA !

również gość pisze:
22:02 18.04.2016 r.

o,o teraz do kadrowej dołączył jeszcze prezesik :)!!! Tak, tak , trzymaj się z daleka , jak najdalej, i jeszcze ...dalej, nie chcemy ciebie już od dawna ! Dobrze to napisałeś ! NIE CHCEMY CIEBIE I TEJ TWOJEJ "KADROWEJ "

gość pisze:
12:32 19.04.2016 r.

Rzeczywiście paranoja opanowała tu piszących, myślę mieszkańców . Znowu wpis obcej osoby przypisują prezesowi. Idiotyzm kompletny.

też gościu pisze:
19:50 19.04.2016 r.

Idiotyzm ??? Za takich własnie macie mieszkańców Bukowiny !!! Ale wczoraj na tych kompletnych i... wyszedł ktoś zgoła inny :) włśnie ta kwicząca kadrowa...To był popis jakiego swiat nie widział :):):) Coś się pali koło d...:)

Wera pisze:
15:45 20.04.2016 r.

Przechodząc koło szkoły w poniedziałek myślałam , że pewni zacni ludzie w ramach oszczędności przenieśli rzeźnię do świetlicy wiejskiej , kwik , darcie ryja ( zezwala na to regulamin świetlicy? ) , okazało się , że to pewna pani dowodzi swoich racji,pewnie myśli , że im głośniej tym ...mądrzej ? Skutek tego taki , że cała gmina ma dziś polewkę .

s pisze:
16:08 20.04.2016 r.

jaka trzoda taki kwik - pokazała swoją kulturę i umiejętności negocjacji! -pierwsza kadrowa Bukowiny!
Kasiu - jesteśmy z Tobą!!

Zyta pisze:
17:23 19.04.2016 r.

Wielki szacunek dla Pani Sołtys Bukowiny .Wczorajsze zebranie pokazało jak mądrym człowiekiem jest i ile chce od siebie dać drugiemu człowiekowi,nie dała się sprowokować tej wrzeszczącej pani od drobiu.Ludzie żeby tak drzeć ryja to chyba trzeba być........Pani Kasiu dziękujemy że walczy Pani o demokrację w Bukowinie,wiemy że wszystkie ataki skierowane są na Panią ale zapewniamy o naszym wsparciu .

Helga pisze:
18:54 19.04.2016 r.

faktycznie wczorajsze zebranie pokazało kulturę buraczaną pewnych osób , a wszechwiedząca kadrowa darła się do mikrofonu jak św.... w rzeźni , to jest poziom dyskusji !
Wielkie brawa dla pani sołtys - klasa , klasa i jeszcze raz klasa - rzeczowo ,konkretnie ( ze wsi bukowina kapuje ? ) , a drugiej stronie po prostu puszczają nerwy ,dziwne , że wiceprezes nie wybiegła z płaczem....

Fiona ale ta ładniejsz pisze:
19:10 19.04.2016 r.

Pani Kasiu po prostu jest pani wielka ja na pani miejscu ..a lepiej nie mówić.Helga nawet szlachtowana maciorka tak się nie wydziera to cud że ludzie nie stracili słuchu.Brak argumentów na obronę własnej dupy wyzwala w nich tę agresję.

tubylec pisze:
20:11 19.04.2016 r.

Ja już raz pisałem i jeszcze raz powtórzę. Przyznaję ,że nie glosowałem na obecną Panią Sołtys - żałuję bardzo, ale nie miałem rozeznania. Pani postawa i działania zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie ! Dopiero w konkretnym działaniu można lepiej poznać człowieka ! A Pani postawa na wczorajszym spotkaniu ... KLASA SAMA W SOBIE !!! Tylko pogratulować ! I robię to z prawdziwą radością. Jakże nędznie wypadła przy Pani wrzeszcząca i drąca się prezesowa... całkowita klęska i dno ...

ww pisze:
20:24 19.04.2016 r.

Do Pani Sołtys z Bukowiny.
Droga Pani Kasiu! To, co wczoraj Pani pokazała na spotkaniu po prostu było urzekające - merytoryczne przygotowanie i opanowanie Pani świadczy, że jest Pani Osobą na właściwym miejscu. Walczy Pani z niesprawiedliwością i krzywdą innych. Nie robi tego Pani dla siebie - jak poprzednia sołtys na której okrutnie się zawiodłam - Pani takt, sposób prowadzonej rozmowy z krzyczącą stroną jest wzorem dla innych. Myślę, że niektóre persony winne brac z Pani przykład w jaki sposób należy przygotowac się do spotkania z mieszkańcami. Całym serce jestem za Panią. Może Pani liczyc na moją rodzinę w wyborach - mam nadzieję, że pomyśli Pani o szczeblu wyższym. Pani oddanie i praca świadczą o tym , że bardzo bliskie Pani są sprawy ludzkie. Kwicząca druga strona winna brac u Pani lekcje kultury, dobrego wychowania a przede wszystkim właściwego postępowania z drugim człowiekiem. Pozdrawiam Panią serdecznie.

wicher pisze:
20:44 19.04.2016 r.

PANI KASIU !!!

SZACUN I PODZIW ! GRATULUJĘ POSTAWY , SPOKOJU I OPANOWANIA ! To był popis ! Pozdrawiam !

Obserwator pisze:
21:29 19.04.2016 r.

Zmasowany atak kwiczącej strony na Panią Sołtys odbił się rykoszetem w atakujących - słychać tylko kwik kadrowej , a mina prezesa ,który chciał odczytać oświadczenie przy pustej sali - bezcenna ! Pani Kasiu jest pani wielka ! Siła spokoju , opanowanie i merytoryczne odpowiedzi, czapki z głów !

Ten obcy pisze:
07:14 20.04.2016 r.

Pani Sołtys!!! Hahaha żadna merytoryka :) Przecież ona nie była w stanie z siebie słowa wydusić, aż jej mentorzy podlatywali do przodu i wyrywali jej mikrofon :) Byłem widziałem :) To był cyrk..............

s pisze:
08:12 20.04.2016 r.

Cyrk? Raczej z drugiej kwiczącej strony. MENTORZY - my jesteśmy zwykłymi mieszkańcami Bukowiny i nam nie potrzeba takich górnolotnych określeń! To raczej ta gdacząca strona wykorzystuje " mentorów". " mediatorów", " prawników" i innych nie mówiąc o wszechwiedzącej kadrowej. Pragniemy spokoju i sprawiedliwości a przede wszystkim szacunku. To co zrobiliście ze społeczeństwem Bukowiny jest porażające, jeden drugiego obawia się , szerzą się pomówienia i donosy. Tak - doprowadziła do tego gdacząca rodzinka.

Wieśniak pisze:
12:21 20.04.2016 r.

Do ten obcy .Faktycznie musisz być z innej planety bo piszesz take bzdury .Co szlak trafia że kurczaki i ich przydupasy zrobili z siebie pośmiewicho.To było dobre już dawno się tak nie uśmiałem .Pani Kasia oaza opanowania .Szacun.A wasze świta no cóż więcej nie można się było po was spodziewać.Jest takie powiedzenie Oczy z głupim można gadać .Ludzie pokazali gdzie mają prezesa jak na koniec wygłosił oświadczenie -wszyscy wyszli ..Żebyście widzieli jego minę Warta każde pieniądze tzn.Łoś

ona pisze:
13:12 24.05.2016 r.

Też byłam i widziałam żenada Państwo prezesi żenada

Traktorzysta pisze:
18:00 19.04.2016 r.

Czy to prawda że do państwa C wjechało CBA?. Muszą mieć dowody na przekręty bo inaczej taka instytucja nie zawracała by sobie głowy byle czym .

z bukowiny pisze:
08:47 20.04.2016 r.

Chyba byliśmy na różnych zebraniach. Jeżeli tak ma wyglądać interpretacja przebiegu zebrania to szkoda słów. Piszący tutaj opanujcie się. Pani K. ani me ani be ani kukuryku. Ot i cała prawda.

kukuryku pisze:
12:16 20.04.2016 r.

No i mamy " kukuryku", "kwik", "gdakanie" - czyli państwo "c "są we właściwy miejscu! Pani Sołtys - dziękuję i serdecznie Panią pozdrawiam. Gratuluję odwagi i zaangażowania w sprawy ludzkie - mało takich ludzi!

Ktos pisze:
12:47 20.04.2016 r.

Jakie zaangażowanie co ona zrobiła takiego ? Mieszka tu od niedawna zadała sie z osobami które na jej grzbiecie załatwiają swoje personalne porachunki lub chcą gdzieś zaistniec. Ciekawe kiedy sie przebudzi ? Tylko wtedy bedzie juz za późno ... My mieszkańcy wszyscy to widzimy i mamy dosyć tych gierek i kłótni !!!

staś pisze:
13:34 20.04.2016 r.

Kto prowadzi "gierki" i kłótnie to my mieszkańcy wszyscy widzimy! Wielki szacunek dla PANI KASI!! - tym bardziej, że mieszka tu od niedawna jak zauważyła karowa Bukowiny.

Wiga pisze:
22:32 20.04.2016 r.

Po czynach poznacie ... PANI KASIU , choć jest Pani od niedawna mieszkańcem naszej wsi ( jak słusznie zauważyła kadrowa ) ,to jedna k Pani zaangażowanie jest wielkie i jeszcze większe serce ! Tyle co Pani zrobiła przez rok dla tej miejscowości poprzednia sołtys nie zrobiła pzez kilka kadencj i , wielkie dzięki !!

ona pisze:
13:15 24.05.2016 r.

O mój Boże to wszystko woła o pomstę do nieba

ona pisze:
13:17 24.05.2016 r.

Dobra a teraz łaskawie wymieńcie co takiego zrobiła poprzednia sołtys nic według mnie

mieszkaniec pisze:
14:21 20.04.2016 r.

ktosiu, ale żal ci du.ę ściska,że nie masz TAKIEJ PERSONY w swoim dworze co?Zazdrość aż bije po oczach! A Staś dobrze zauważył,że w "gierkiach "to wy jestescie mistrzami i nie podszywaj się pod mieszkańców !!! Pani Kasia górą nad tą kwiczącą i skrzeczącą ... to był popis hahahaha , cała oklica o tym gada hahahaha

Iza pisze:
17:33 20.04.2016 r.

Kolejny nauczyciel otrzymał wypowiedzenie Kto teraz zostanie zwolniony.Pani C odbiła sobie poniedziałkową kompromitacja na kolejnym nauczycielu.

mieszkaniec b. pisze:
17:44 20.04.2016 r.

Sołtys to chyba PERSONA NON GRATA. Niedługo będzie sołtysem, bo ci sami co ją popierają staną przeciwko niej. Tak to już jest w tej wiosce o nazwie Bukowina. Oni bez konfliktu nie mogą żyć. To jest ich paliwo. Ludzie bez zasad , nie wszyscy, ale co się dziwić , im mniejsze wykształcenie tym większe chamstwo.

zz pisze:
19:04 20.04.2016 r.

ty z wysokim wykształceniem - nie wykształcenie świadczy o poziomie i inteligencji człowieka ! Coś ci się pomieszało. Po prostu zazdrościsz takiej wielkiej popularności Pani Sołtys. Szacunek dla Pani Ksi. Przykro mi, ale wiem , że państwo "c" nie darują tego Pani. Ta pogarda z ich strony w stosunku do drugiego człowieka jest oburzająca. Już Pan Redaktor, który opisywał różne spotkania też jest na cenzurowanym. A nauczycielka języka polskiego po zwolnieniu lekarskim też otrzymała wypowiedzenie - mała odwagę zabrac głos w sprawach szkoły, które nie bardzo podobało się "c". I kto tu jest personą non grata?

ona pisze:
13:22 24.05.2016 r.

A teraz to oni w tej szkole na pewno wykształcą dzieci na muzyków czy idiotów bo tylko o to im chodzi zwalniając nauczycieli i od kwietnia każdego dnia spacerując z dziećmi a nauka gdzie cóż ci na zastępstwie mają gdzieś edukacje tych dzieci ale do ubojni szkoła nie potrzebna

babcia pisze:
19:27 20.04.2016 r.

kadrowa dalej działa! Nie ma pojęcia, że to nie jest metoda zjednania sobie ludzi i pozyskania popularności na której jej tak zależy.Jej wredota wyryta jest na twarzy.

rodzic pisze:
01:01 21.04.2016 r.

dobre stwierdzenie. Ta twarz i pogardliwy uśmiech przyklejony do niej mówi wszystko kim ta kobieta jest. Żadna pokazowa wizyta w kościele nie rozgrzeszy tej kadrowej.

ona pisze:
13:24 24.05.2016 r.

Hi hi

xx pisze:
21:16 20.04.2016 r.

Sołtys i popularność to dwie sprzeczności.Ludzie siłą oderwani od pługa wypowiadają się na tematy , których ich móżdżki nie mogą pojąć, dajcie sobie spokój.Byliście i będziecie wieśniakami, bo waszą kulturę można było zobaczyć na zebraniu. Im głupszy tym bardziej hałaśliwy.

Zona pisze:
22:27 20.04.2016 r.

AAAAaaaaaaaa to o prezesowej !!!

Zyta Wieśniaczka pisze:
23:15 20.04.2016 r.

Xx zgadzam się z tobą nikt tak nie darł ryja jak kadrowa.Racja że czym głupszy ty głośniejszy .Masz też rację że sołtys i popularność nie idą w parze.Pani Kasia obejmując to stanowisko nie liczyła na popularność tylko swoją pracą chce się przysłużyć społeczeństwu.Tylko mam pośbę nie obrażaj tak mocno Kurczaków z ich przydupasami bo im się przykro zrobi i się poryczą tak jak to mają w zwyczaju

Rodzic pisze:
01:12 21.04.2016 r.

A jakież to prezesowstwo ma wykształcenie ??????? magisterki ? doktoraty ? profesurę ? jaka jest przeszłość tych ludzi to każdy zna i pewnie daleko im do szacunku do wykształcenia skoro tak nerwowo i z takim zapałem walczą z nauczycielami i ich zwalniają. Czy tu przypadkiem nie wychodzą jakieś lęki z dzieciństwa ?

Lena pisze:
07:28 21.04.2016 r.

Tak teraz wychodzą ukryte kompleksy pewnego państwa !

wera pisze:
11:14 21.04.2016 r.

do xx : xx napisał... " waszą kulturę można było zobaczyć na zebraniu. Im głupszy tym bardziej hałaśliwy. " !!! Hahahahaha :):):), więc widzieliście kto tak darł m...ę i wyszedł na tego najgłupszego !!! Konkret - kadrowa !
Dobre, dobre to ...:):):) sami sobie wystawili świadectwo :):):):)

iiii pisze:
13:26 24.05.2016 r.

No a prezesowa się darła a ta druga trzęsąca galaretka żenada

Zona pisze:
22:42 20.04.2016 r.

Kwik .kwik , kwik - na coraz wyż szych tonach - to argumenty i konkrety !!!!

ww pisze:
08:45 21.04.2016 r.

"Ludzie oderwani od pługa" -o co tu chodzi? Ktoś naprawdę ma wielkie kompleksy jeżeli nie szanuje drugiego spracowanego człowieka. Znamy z Ewangelii prostych rybaków którzy swoją mądrością zapisali się na stałe w dziejach świata. Szanujmy się wzajemnie, a szczególnie tych, dla których ta " orka" jest codzienną ciężką pracą, gdzie jest źródłem utrzymania ich rodzin. Jak czują się szczególnie starsi mieszkańcy Bukowiny po takim wpisie? Studia to nie wszystko - życie uczy pokory! Pani Kasiu - podejmując się funkcji sołtysa nie wiedziała Pani co Ją czeka. Już na starcie miała Pani" pod górę". Pani działania, nie tylko te w obronie szkoły i dzieci, pokazały jakim potencjałem Pani dysponuje ile trafionych pomysłów wprowadziła Pani do społeczności, a przede wszystkim słucha Pani mieszkańców - mają odwagę podzielic się z Panią swoimi troskami, radościami i bolączkami. Wielki szacunek dla Pani - mam nadzieję, że dzięki Pani zaangażowaniu wyprostowane zostaną niektóre kręte bukowińskie ścieżki. Życzę Pani wytrwałości!

gość pisze:
10:45 21.04.2016 r.

Powiedzcie co ta sołtys zrobiła dla wsi i dla was. Jestem ciekawa, ale podajcie kilka przykładów. Kiedyś chłopska mądrość wiązała się z roztropnością, namysłem , pokorą, doświadczeniem, a dzisiaj chamstwo i totalny brak kultury. Dzisiaj każdy uważa, że jest mądrzejszy od drugiego, ale to złudzenia. Jest po prostu głupi i takim pozostanie pomimo swoich wyobrażeń o swojej mądrości !!!!!

Rodzic pisze:
01:06 22.04.2016 r.

Z tego co pamietam "gość" to ty materialistką jesteś bo w niebo głosy wychwalałaś swoje remonty i tym materialistycznym tokiem atakujesz teraz Panią Sołtys. W swym myśleniu sugerujesz,że ważniejszy jest nowy zestaw mebli w szkole czy tez kamery monitoringu na ulicach Bukowiny niż sam uczeń, rodzic , nauczyciel i mieszkaniec Bukowiny? I widzisz prawdziwe człowieczeństwo Pani Sołtys legitymuje się jej empatią i zwykłą dobrocią . Ona nie szydzi i nie gnoi ludzi w około. Nie wiesza na swych ścianach w swej firmie setek kartek z opisami kar dla swych pracowników, nie obcina im pensji premią uznaniową gdy mokra zważona cegła leżąca w magazynie po kilku dniach nie waży już jak wcześniej bo wyschła, nie kara ich za zapalenie papierosa czy odebranie telefonu, a tym bardziej nie zwalnia ich dla kaprysu. No i co najważniejsze w człowieku widzi człowieka co jest ważniejsze dla ludzi w Bukowinie od twych materialnych bajerów. Jak widać rodzice nie przekazali ci właściwych wzorców życiowych w których większą wartość ma przyjażń i szacunek drugiego człowieka niż wypchany portfel i mniemanie ,że jest się kimś więcej niż inni bo ma się złote gumaki do gnojowicy.

n-l z L pisze:
11:46 22.04.2016 r.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZGROZA i tu właśnie widać prawdziwe człowieczeństwo, empatię,wysoką kulturę, prawość, " świętość i ewangeliczność " ( tak chetnie tu przez nich cytowaną ) tych ludzi " c " !!! To dopiero jest konkret co? Zgorszenie!Porażające!

Mieszkaniec sąsiedniej wsi pisze:
14:02 23.04.2016 r.

Muszę napisać,że ten Rodzic to pięknie wszystko to opisał! Aż mnie zatkało ! Ekstra Rodzicu ! Szacun dla Ciebie ! Rychtych prewda ! Jeszcze rez PREWDA ! Serwus !

inny gość pisze:
11:08 21.04.2016 r.

ty gościu -- to ty jesteś totalny przykład zazdrości i własnie braku kultury!!!I siebie uważasz za przykład wielkiej kultury i mądrości, ale tak pogardzani przez ciebie ludzie inaczej cię postrzegają, własnie tak jak ty ICH.Jesteś po prostu małostkowy, głupi, chamski i taki pozostaniesz pomimo swoich wyobrażeń o swojej mądrości i wyższości! I nie możesz a swym mściwym, twardym sercu zrozumieć,że Inni mają prawo myśleć i postępować inaczej niż zamyśla twój maluśki rozumek ! A od Pani Sołtys się odczep, zrobiła znaaaaacznie więcej dobrego niż ty , bo ty tylko umiesz siać zło, które w twoim mniemaniu jest dobrem! No i umiesz drzeć się jak... i to ta twoja wielka kultura !

Ktoś pisze:
14:08 21.04.2016 r.

Tyle zrobiła tylko nikt nie wie co :) hahahahahah hahahahahaha hahahaha A rodzinka i persony które za nią sie nawet wypowiadają siedzą tu i wszystko hejtują :)

Pola pisze:
15:01 21.04.2016 r.

do gościa - znowu przykłady, konkrety? Chłopska mądrośc wiązała się m.in. z pokorą !!Tej pokory brakuje przede wszystkim "c" a że mieszkańcy Bukowiny jej nie mają w stosunku do " was" to już zapracowaliście sobie na takie traktowanie nie przez rok! Jeszcze tyle dobrych słów nie usłyszałam jakie kierowane są w stosunku do Pani Sołtys, Pana Przemka, Pani byłej Dyrektor, do lubianego Pana Zbyszka!I co podac konkrety? Codzienne życie, sposób traktowania drugiego człowieka, pomoc wzajemna, radośc przebywania, humor, życzliwośc i po porostu szczery uśmiech! Nigdy nie słyszałam, aby któraś z w.w. osób odmówiła pomocy, czy wsparcia drugiemu człowiekowi!! Po prostu żyją w społeczności Bukowińskiej i jeden drugiego wspiera. Konkrety, dowody - a druga strona jakimi konkretami może zabłysnąc? Skłóceniem społeczności, manipulowaniem, wszechobecnym monitoringiem aby złapac haka, straszeniem prokuraturą, policją, donosicielstwem - dużo tego ! A niektórzy bardzo wierzyli, że wspólnie można coś zrobic w "Stowarzyszeniu". Wstydzę się, że do niego należę ale czekam na walne.

Ktos pisze:
15:08 21.04.2016 r.

Ale co ona takiego zrobiła!!!! prosze o jakś przykład :) hahaha nie wiesz co masz powiedzieć bo to co tu piszesz to nie na temat hahahaha co nie wiesz co napisać? :) hahahaha !!!! co za bezsens. Rozpisują sie o jej zasługach tylko nikt nie wie o czym ten bełkot hahahahahahaha. Ps. Czekam na hejta :)

Wera pisze:
18:26 21.04.2016 r.

Jakież bogate słownictwo , to już nie konkrety a przykłady . Bełkot to ty jesteś" ktos" , A dla pani Kasi jeszcze raz wielkie podziękowania !!

rodzic pisze:
01:21 22.04.2016 r.

"ktoś" a co ty zrobiłaś dla Bukowiny, że tak się podniecasz i przezywasz orgazm przy sugerowaniu komuś ,że nic nie zrobił dla swej społeczności ? Opróżnij się z samozachwytu i przypomnij ludziom swe konkrety , konkrety , konkrety .

ciekawy pisze:
11:02 23.04.2016 r.

Napiszcie wreszcie co konkretnie zrobiły te osoby dla Bukowiny ? Chodzi o dyrektorkę i sołtyskę. Co zrobiły konkretnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ktoś pisze:
05:49 24.04.2016 r.

Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem wszystkich postów ,które tu napisano , to twój problem , zapisz się na łopatologię

pola pisze:
16:40 21.04.2016 r.

Do ktosia - jakiż mądry, przemyślany hejt!! Porażający -szczególnie hahaha! A jeżeli piszesz o Pani Sołtys to szacunek - z dużej litery.

jurek pisze:
18:55 21.04.2016 r.

po dzisiejszej akcji m.in.policji widac,że nie takie czyste ręce ma główna kadrowa Bukowiny - wynosic dokumentację nauczycieli to poważne wykroczenie! Gdzie ochrona danych osobowych? Pani A nie pozostawi tego bez powiadomienia odpowiednich instytucji! Gdzie zaufanie do pracodawcy? Żenada!

anonim pisze:
14:05 23.04.2016 r.

O jakiej akcji policji Pan mówi ?

XYZ pisze:
16:32 23.04.2016 r.

Policja i dokumenty, nie bardzo rozumiem!!! Co zaginęły ?Czy są tam gdzie być nie miały prawa? U tych " prawych i nieskazitelnych "?

pali mi się koło dupy pisze:
19:21 21.04.2016 r.

Chce ktoś kupić lade chłodniczą a waga gratis .Ogłoszenie z OLX Chyba nasze wielmożne Państwo się wysprzedaje .Interes nie idzie?Szkoda a taki był ładny Amerykański

anonim pisze:
14:06 23.04.2016 r.

Może kolega podać adres tego ogłoszenia, chciałbym zobaczyć to ogłoszenie

jurek pisze:
19:16 23.04.2016 r.

O ku....chnia a może taka lada nadawała sie do Donalda ? Można tam jeszcze co chłodzić ???

xyz pisze:
20:18 21.04.2016 r.

Zgadzam się w całej rozciagłości z moimi poprzednikami! A ten ktoś to ma tak zlasowany mózg od swoich krętactw i mulistego belkotu,kłamstw , machlojek,zacietrzewienia,mściwości , zapiekłej złości ,że nie może zdzierżyć,że Pani Sołtys ma szacunek, poważanie,oddanie i zrozumienie w społeczności wsi! Ty ktosiu nie masz tego i nigdy nie będziesz miała, bo my was nie chcemy za te wszystkie krzywdy jakie zrobiliście ludziom,!Ale do takich tępych i ograniczonych , zaślepionych nienawiścią i żądzą zemsty 'c" nie dociera !

kurczak, którego żrecie pisze:
21:56 21.04.2016 r.

Dajcie konkrety działania tych osób, czyli dyrektorki - sprawę umorzyła prokuratura, palacza- kierowcy bez uprawnień, sołtysowej nie umiejącej bez pomocy odpowiadać na pytania, wybitnych nauczycieli i ich osiągnięć i reszty tego wiejskiego grajdoła......

BEATA . A. pisze:
07:18 22.04.2016 r.

Szanowny kurczaku , stale wypisujesz pod adresem moim i Zbyszka jakieś inwektywy , proszę sprawdź u źródła uprawnienia Zbyszka jako palacza( kursy kwalifikacyjne bezterminowe ) , kierowcy ( dlatego jeździł małym busem do 8 osób ) , badania kierowców ( łącznie z psychotestami ) , szkolenia na przewóz dzieci . Co do osiągnięć moich i nauczycieli , z którymi tak sobie poczynaliście , że większość odeszła na zwolnienie lekarskie , znając życie , wyniki testów , jak będą dobre - to wyłącznie wasza zasługa , jeśli okażą się gorsze - winna była dyrektorka i nauczyciele . A poza tym szacunek dla ludzi , z którymi mieszkamy w jednej miejscowości widać kurczaku w twoim ostatnim zdaniu. Przykre !

rodzic 1 z wielu pisze:
11:32 22.04.2016 r.

ty zżarty z nienawiści kurczaku - zapomniałaś jeszcze wymienić Pana Przemka ,kilku innych nauczycieli i paru innych osób !!! Jeszce trochę i bedziesz musiała wypisać pół wsi !!!

Jakub pisze:
14:29 22.04.2016 r.

Kurczaku, a ty w jakim grajdole mieszkasz.... AAAA podpowiadają mi ,ze w puszczy, nieee,,,, w wydmuchowie....aaa na Łysej Górze :):):) tak, tam gdzie zlot czarownic...

poinformowany pisze:
08:41 22.04.2016 r.

Jeździł małym busem z dużą ilością dzieci. Czyż nie ? I ty o tym dyrektorko nie wiedziałaś? Nie udawaj głupiej i nie mów, że był z niego taki dobry palacz i konserwator, bo koło szkoły był bałagan i tyle. A jak się na to godziłaś jako dyrektorka, żeby mieć więcej kasy to trzeba było się liczyć z tym , że taki będzie skutek. Nie obarczaj ludzi skutkami swojego postępowania.A , że miał badania to przecież normalne, gorzej jakby nie miał. A wracając do nauczycieli, jak tacy chorowici to na rentę, a nie dzieci uczyć. Nie mam szacunku do głupoty i chamstwa w wydaniu twoich dyrektorki zwolenników, bo niektórzy kwalifikują się do psychiatryka.

BEATA A. pisze:
08:52 22.04.2016 r.

Szkoda słów na takie bzdury...' wiesz dlaczego dzwon głośny? , bo wewnątrz jest pusty '

rodzic pisze:
09:17 22.04.2016 r.

Ty ,poinformowany , a byłeś kiedyś zgłosić prezesowi , ze tak sie dzieje , a mówiłeś komuś , teraz to możesz się wymądrzać i pluć , wszystkich obrazać , a do świata mieć pretensję , że niebo jest niebieskie , a trawa zielona ...konkrecie

bb pisze:
09:23 22.04.2016 r.

do poinformowanego - jeżeli masz takie informacje co do nieprawidłowości w pracy Pana Zbyszka to gdzie byłeś - aś do tej pory? Przecież to poważny zarzut! Zapytaj rodziców dzieci dowożonych jakim był kierowcą i opiekunem w busie! Wszyscy Go wspominają i żałują. A bałagan wokół szkoły to jest cały czas - przecież nadzór budowlany zwrócił już na to uwagę - dobrze o tym wiesz i nie była to wina Pana Zbyszka! Przecież zapłacona przez was kara nie wynikała z winy Pana Zbyszka lecz z bałaganu panującego na budowie. I dalej wokół szkoły wygląda jak po wybuchu. Do Pana Zbyszka - trzymaj się dzielnie, jesteś rdzennym mieszkańcem Bukowiny i masz społecznośc za sobą! Głowa do góry

Krycha pisze:
13:24 22.04.2016 r.

Żądasz kadrowa konkretów , mówisz o szacunku - a w twoim poście tylko obrażanie innych i pogarda , to twoja metoda. Nic nowego ............

Jakub pisze:
14:24 22.04.2016 r.

Pani Beato :):) !!!! świetna i trafna riposta :) superek :) Pozdrawiam Panią serdecznie :)

rencista pisze:
14:20 23.04.2016 r.

ten wyzej" POINFORMOWANY" w pierwszym rzędzie NADAJE SIĘ DO PSYCHIATRYKA I TO OD DAWNA !!!I Choroba zrobiła już ogromne spustoszenie w umyśle!!! Chyba nieodwracalne ! I nie życzę ci żebyś kiedyś POINORMOWANY zmuszona była iść na rentę,,,, A los....bywa przekorny i złośliwy... nieprzewidywalny ! A jeśli chodzi o szacunek --- to już dano go nie mamy dla ciebie , właśnie za twoją przerażającą głupotę i straszne chamstwo !

ZE WSI pisze:
22:39 25.04.2016 r.

do POINFORMOWANEGO =weź się w końcu i określ o co tobie chodzi , bo to bełkot , raz ma uprawnienia pan żbyszek ,raz gorzej , gdyby nie miał ... o co chodzi , kurczaku ?

rodzic 1 z wielu pisze:
11:25 22.04.2016 r.

tej "c" kadrowo - konkretowej zupełnie już odbiło w tej łepetynie ! Teeeeraz na forum czepia się ludzi? Teeraz ma zarzuty? Teraz tu na forum widzi niedociągnięcia ??? Co to za prezesostwo,które nie umiało dogadać się z pracownikami, wyegzekwować porządku wokół szkoły, który był zawsze z powodu budowy i straszy do dziś księżycowym krajobrazem, potwornością betonową,wykopami, rozrzuconymi żelastwami tudzież innym śmieciem i zagraża naszym dzieciom!!! Czepiają się wszystkich , a sami bez winy?To jest kultura ( chyba tylko w ich wydaniu ) Święci ludzie ? Ale wiadomo,że na "złodzieju czapka gore "!
Do WSZYSTKICH zwalnianych, skrzywdzonych i oczernianych przez tych " świętoszków " -- trzymajcie się ludzie , Bukowina patrzy i widzi i jest z WAMI ! Całym sercem !Możecie każdemu spojrzeć w twarz ! im " c " można co najwyżej w twarz .....:)

jj pisze:
12:40 22.04.2016 r.

To powiedzą ,że deszcz pada - to ludzie bez czci i honoru!!! Przecież widzą, że mieszkańcy ich po prostu nie lubią i nie tolerują! Niektórzy typu - księgowa, sekretarka, nowo zatrudnieni nauczyciele, sprzątaczka no i oczywiście p.o. d y r e k to r k a siedzą cicho ale samodzielnie decyzji nie podejmą! Jak długo można tak funkcjonowac! A pani radna - bezradna co zrobiła? Wysłuchała mieszkańców?

"poseł" pisze:
14:29 23.04.2016 r.

:):):):)Na tą panią radną - bezradną ..... to szkoda słów !!! Cośmy sobie wybrali za ,,, marionetkę !!! Zeby już się skończyła ta jej bezradna kadencja ! POZRAŻKA NA CAŁEGO!

prawda pisze:
18:36 22.04.2016 r.

A gdzie wy byliście do tej pory jak były takie nieprawidłowości? Wytykać innym to wasza metoda. Niedługo w Bukowinie będzie wielka uroczystość - przyjedzie papież , żeby ogłosić, że Bukowina jest świętym miejscem i że ludzie tu mieszkający są też święci. Alleluja. Wszyscy z was się śmieją naokoło, bo takiej wsi to nie ma , chyba,że taka wieś jak w Konopielce ha ha ha ha . Jeden z drugim zdania nie umie sklecić, a mądry jakby uniwersytety pokończył. I odczepcie się już od innych, czepcie się siebie. A ty Beata A. lepiej nic nie mów, bo się pogrążasz. Kit to możesz wciskać głupszym od siebie i nie udawaj niewiniątka, bo charakterek masz" dobry". Jaki ten twój mężulek niewinny, znają go bywalcy stali w pewnym miejscu. Co nie?

Fretka pisze:
19:30 22.04.2016 r.

Popuść prawda, bo ci zwieracze pójdą , ale argumenty,poziom niżej płyt chodnikowych !

ff pisze:
19:56 22.04.2016 r.

A co to za stałe miejsce jakieś sekretne? Nic nie wiem! Czy prezesik spotkał tam P. Zbyszka czy kadrowa?

Helga pisze:
19:34 22.04.2016 r.

Ty" prawda" pomyliłaś pana Zbyszka z mężem pani , która jest z wami blisko związana , on jest tam stałym bywalcem !

mieszkaniec pisze:
11:07 23.04.2016 r.

Myślę, że stałe miejsce to jest tzw. Mac Donald.

inny mieszkaniec pisze:
11:15 23.04.2016 r.

A co nie odwiedzał mac donalda i nie pił piwka ? Mac Donald w centrum wsi koło sklepu, jakby ktoś z Bukowiny nie wiedział.

Wsiok pisze:
16:39 23.04.2016 r.

jak prawda ty jesteś żałosna .... Ty jesteś ten trzeci rodzaj prawdy po góralsku ..prawda , święta prawda i gó ..wno prawda !

ff pisze:
16:42 23.04.2016 r.

eeee a ja myślałem, że jakiś sex - a tu piwo! co ? Należy starac się o pozwolenie wypicia piwa - kto wydaje,? kadrowa?

ff pisze:
16:42 23.04.2016 r.

eeee a ja myślałem, że jakiś sex - a tu piwo! co ? Należy starac się o pozwolenie wypicia piwa - kto wydaje,? kadrowa?

Bolek pisze:
17:45 23.04.2016 r.

Jan niżej podpisany oświadczam , że widziałem A. Z. ,kiedy przed sylwestrem w sklepie wielkopowierzchniowym kupił szampana i coś jeszcze ,dodam ,że w miesiącu kwietniu zaopatrzył si ę tez w 0,5 litra białego żuberka . Nie wiem ,czy miał zgodę kadrowej - TW BOLEK

Wsiok pisze:
17:45 23.04.2016 r.

SUPEER komentarz , co kadrowa ?

Guzik Prawda pisze:
18:20 23.04.2016 r.

Bardzo proszę o zezwolenie mi obalenia flaszki z sąsiadem.Prośbę motywuję tym że że grupa popierające ;C jest na wykończeniu nerwowym i muszę to uczcić.

jurek pisze:
19:05 23.04.2016 r.

Ja cie nie moge !!!! Dobre, bardzo dobre !!!!

jurek pisze:
19:10 23.04.2016 r.

ale mi się tu podoba , uśmiałęm się jak nigdy! Coraz lepsze te wpisy :):):):)luzik !muszę też napisać jakąś prośbę o pozwolenie na dzisiejsze święto !ktoś mi pomoże ???ja tak nie umie

Sąsiad pisze:
20:00 23.04.2016 r.

Kadrowa , mam imprezkę ,goście , żarełko , muza ' a teraz idziemy na jednego "- mam pytanie -mogę wypić ? nie starałem się wcześniej o pozwolenie ,przyznaję moja wina ,moja wina ....

sasiad2 pisze:
20:36 23.04.2016 r.

KADROWA, a mogę dziś spać z żoną ?

juras pisze:
23:32 25.04.2016 r.

oja emoge !superowe te prozby do kadrowej o zezwolenia na imprezke !!!! usmiałem sie po pachy! dzieki !

iii pisze:
13:35 24.05.2016 r.

No dobrze ktoś pyta czy spać z mężem czy nie bo na zebraniu też nic nie podpisali dupo lizusy dopiero jak prezes pozwolił

WARKA pisze:
12:53 23.04.2016 r.

Czy picie piwa jest w Polsce zakazane .Bicie dzieci przez nauczyciela napewno TAK.Przechodzicie sami siebie już nie wiecie jak bronić własnej utopionej dupy.TO JUŻ JEST KONIEC NIE MA JUŻ NIC JESTEŚCIE W CZARNEJ DUPIE MOŻECIE IŚĆ.Niech chłop sobie pije piwo jak lubi jego kasa nikomu jej nie ukradł .

pracownik pisze:
14:17 23.04.2016 r.

To prawdą z tą Policją ?

n - l pisze:
15:20 23.04.2016 r.

do pracownika - policja została wezwana przez nauczycielkę, ponieważ nie wydano jej osobistych dokumentów o które prosiła p.o.dyrektorkę. Dokumentacja zniknęła a dyrektorka z księgową schowały się gdyż pewnie nie skonsultowały niektórych spraw z "c" i policjantka nie mogła ich przesłuchac.. a było to do południa więc winne byc w miejscu pracy!!1

Wsiok pisze:
16:40 23.04.2016 r.

A tego kadrowa nie wie , nie skomentuje , może schowały się w Mc Donaldzie ?

jurek pisze:
19:03 23.04.2016 r.

Ale masz TY poczucie humoru :):):):)))) my z nią by pojechali na zbity r.. !

rodzic pisze:
15:16 24.04.2016 r.

Czy za opuszczenie stanowiska pracy te dwie osoby nie powinny być zwolnione ? Przecież sami zwolnili w ten sposób jednego nauczyciela !!!!!! sorki ,głupie pytanie postawiłem , siebie samych przecież nie upominają i nie zwalniają nawet jak TVN ma nakręcony reportaż roku.

ewa pisze:
23:29 25.04.2016 r.

tak, tak! Wszyscy jedna miarą mierzeni być powinni ! Skoro opuściły stanowiska pracy i uciekały przed policją to..... DYSCYPLINARNE ZWOLNIENIE !!!!

N-l pisze:
16:25 23.04.2016 r.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SODOMA I GOMORA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

wsiowy pisze:
22:50 23.04.2016 r.

Pił piwo przed pracą. Czy to jest normalne?

PL pisze:
23:51 23.04.2016 r.

"wsiowy" z lasu ,jesteś żenujący ale na swoim poziomie, który znają dobrze ludzie z Bukowiny. Zbyszek pracę rozpoczynał jako palacz o 5 rano więc sugerujesz ,że sklepy w Bukowinie są całodobowe? Przestań uparcie coś sobie samemu udowadniać bo to już z twojej strony ociera się o urojenia a te grożą zawałem.

Kret pisze:
05:36 24.04.2016 r.

Kadrowa ,ale konkrety ,konkrety , podaj konkrety !!!!!!!!!!!!!1

myślący pisze:
09:19 24.04.2016 r.

A o szóstej szedł na piwo ?

kret pisze:
09:32 24.04.2016 r.

pewnie prezes ma na monitoringu godziny dokładne i odtwarza w prokuraturze dysk twardy ;)

z Lęborka pisze:
10:17 24.04.2016 r.

Ale ubaw - widac jak bardzo mieszkańcy "kochają i poważają" właścicieli drobiarskiej firmy! Wydaje mi się, że zagalopowali się ze swoją "działalnością " za daleko. A mogli tyle dobrego zrobic - przede wszystkim byc dobrymi pracodawcami. Tylko słuchanie drugiego człowieka, okazywanie mu szacunku jest drogą pojednania. Nie narzucanie swojej woli, pomysłów nie zawsze trafionych, obrażanie i wyszydzanie a przede wszystkim pokazania " kto tu rządzi" nie jest właściwą drogą. Państwo C w kartach historii Bukowiny nie zapiszą się złotymi głoskami! Co to za poważanie pod strachem utraty pracy, złożenia donosu do prokuratury, policji, poszukiwania pomocy u senatora - który nie rozmawiał z mieszkańcami, nie słuchał ich racji. Zdumiewa mnie tupet i brak szacunku do współmieszkańców.

zniesmaczony pisze:
11:23 24.04.2016 r.

Proponuję przenieść Bukowinę do powiatu kartuskiego, bo wstyd za nich.

Kama pisze:
11:34 24.04.2016 r.

Wystarczy tylko przenieść ;c;tylko dlaczego mamy sąsiadom podrzcać taki niewypał.To było by nieładnie.Wstyd to kraść i z du.y spaść.

PL pisze:
14:07 24.04.2016 r.

Jeszcze trochę i sami się "c" przeniosą do Sierakowic bo biznes im pada z dnia na dzień i upadłość już pewnie tylko kwestią czasu.

PL pisze:
14:19 24.04.2016 r.

Firma pada a szkoła miała być awaryjnym nowym miejscem biznesu dla całej rodziny ?bez limitowanych pensji bo te przecież samemu sobie ustalali i można było ustalać na przyszłość bez wiedzy społeczeństwa.

Kazimierz Formela pisze:
17:10 24.04.2016 r.

Wydarzenia jakie miały miejsce w trakcie poniedziałkowego wiejskiego
zebrania, a także tuż po jego zakończeniu, gdy większość obecnych na zebraniu
osób zdążyła już opuścić salę, skłoniły również mnie do zabrania głosu
na forum. W momencie , gdy skończyłem rozmowę z wójtem podszedł
do mnie prezes i zaczął krzyczeć, że jestem kłamcą, że przez dwa miesiące
zwodziłem członków stowarzyszenia, trzymając wszystkich w niepewności
co do mojej rezygnacji. Panu prezesowi, który albo w ogóle nie słucha co się
do niego mówi, albo widocznie mimo pełnienia przez tyle lat funkcji prezesa
dalej nie zna zasad, według których powinno funkcjonować stowarzyszenie,
muszę koniecznie parę faktów przypomnieć. W dniu 13 października 2015r.
opuszczając posiedzenie zarządu, na którym zaszczuta została p. Beata
zapowiedziałem, że na najbliższym Walnym Zebraniu złożę rezygnację
i poproszę o odwołanie mnie z funkcji członka zarządu. Członków zarządu
wybiera Walne i to Walne przyjmuje rezygnacje i ich odwołuje.
Do prezesa szybko dołączyła też jego małżonka również krzycząc, chyba
jeszcze głośniej niż prezes. Straszyli prokuratorem, sądem, a także
karą Boską. Głośno wypowiedzianym życzeniem prezesa bowiem jest,
aby wszystkie moje zboża zgniły w żniwa na polu. Nie będę się tutaj
rozwodził czy chrześcijanom przystoi takie życzenia składać.
Ufam, że to nie prezes a sam Pan Bóg będzie decydował o tym czy coś
mi na polu zgnije, czy też nie. Mam wrażenie, że w poniedziałek prezes
z małżonką atakując zaciekle również p. Sołtys ostatecznie zrzucili maski,
za którymi bardzo długo się skrywali i pokazali swoje prawdziwe oblicza.
Pani Kasiu - głowa do góry. Zasługuje Pani w pełni na nasz podziw
i uznanie. Jestem pewien, że zdecydowana większość mieszkańców
Bukowiny darzy Panią sympatią i w razie potrzeby stanie murem za Panią.
Ten starannie przygotowany atak na Panią był całkowicie chybiony.
Jest Pani szóstym z kolei sołtysem, u którego płacę podatki.
Choć zdarzyło się parę razy, że zapomniałem zapłacić podatek w terminie,
nigdy żaden z sołtysów nie przyszedł do mnie po pieniądze, bo sołtys nie jest komornikiem, który po podatki przychodzi wprost do domu, a poza
tym w naszej miejscowości nie ma takiego zwyczaju. Nigdy też nikt nie
pytał w Bukowinie sołtysa na co przeznaczy swoje prywatne pieniądze.
Wybrany w demokratycznych wyborach sołtys reprezentuje mieszkańców
sołectwa, ale także jest ramieniem władzy gminnej na wsi i korzysta
z ochrony przysługującej funkcjonariuszom publicznym. Stąd tutaj mój
przytyk w stronę wójta, który na zbyt wiele pozwolił atakującym.
Chciałbym też zapewnić prezesa, że nie jestem jakimś tam wystraszonym
chłopcem, mam swoje zdanie, potrafię go bronić i nie zlęknę się krzyku. Nie N Nie wycofam żadnego mojego publicznie wypowiedzianego słowa,
ani tym bardziej mojej zamieszczonej w internecie wypowiedzi „co działo
się za zamkniętymi drzwiami zarządu”, bo wszystko co tam napisałem
to prawda. Jeśli nie stać was na konkretny, spokojny dialog, to nie mamy
o czym rozmawiać, bo ja w żadnych przekrzykiwaniach nie zamierzam.
brać udziału. W środę kolejna już niewygodna nauczycielka otrzymała zwolnienie z pracy.
Nikt chyba nie ma złudzeń, ż e będą jeszcze następne zwolnienia.
I wszystko to dzieje się w państwie prawa przy pełnym poparciu wójta, starosty,
większości naszych radnych powiatowych, no i oczywiście p. senatora.
Zniszczyć człowieka, pozbawić go i jego rodzinę środków do życia.
Takie szczytne cele kierują działaniami prezesa i jego małżonki. Tylko jak
ci ludzie zapiszą się w historii naszej wsi, jak po latach będą wspominani.
Bezprawnie zwolniony nauczyciel będzie oczywiście dochodził swoich praw
w sądzie pracy, a oni za pieniądze z subwencji oświatowej przeznaczone
na edukację dzieci, przeznaczone na utrzymanie szkoły i paradoks pensje nauczycieli, zatrudnią prawników, którzy wykorzystując różne sztuczki
prawnicze będą robić wszystko aby sprawy w sądzie nie trwały dwa, trzy
miesiące, a co najmniej dwa, trzy lata. Może tymczasem nauczycielowi
zabraknie ( co jest bardzo prawdopodobne ) środków na dalszą walkę
w sądzie, albo załamie się i odpuści. Albo w ogóle padnie ze stresu
i niedostatku. Czy osoby nadal popierające prezesa zdają sobie sprawę,
że krzywda wyrządzana nauczycielom obciąża także w pewien sposób ich
sumienia ,bo popierając zupełnie bezkrytycznie prezesa umożliwiają mu
pastwienie się nad nauczycielami.

Nie mogłem osobiście przedstawić mojej rezygnacji na Walnym Zebraniu,
ponieważ takie w listopadzie, ani w grudniu się nie odbyło. Nie przedstawił jej też prezes na Walnym Zebraniu w lutym.
Dołączam więc kopię rezygnacji do mojej dzisiejszej wypowiedzi.


Kazimierz Formela Bukowina ,11.12.2015
Bukowina 69
84-311 Bukowina


Przewodniczący Walnego Zebrania Członków
Stowarzyszenia Rozwój Bukowiny .

Na posiedzeniu zarządu w dniu 13 października br. zapowiedziałem, że na
najbliższym Walnym Zebraniu złożę rezygnację i poproszę o odwołanie
z funkcji członka Zarządu Stowarzyszenia ‘’Rozwój Bukowiny ‘’.
Uważam, że dzisiejsze spotkanie jest jedynie parodią Walnego Zebrania,
rezygnację jednak składam i zgodnie z par. 25 ust. 3 proszę przewodniczącego
o dopełnienie przewidzianych Statutem formalności.
Moja rezygnacja jest protestem przeciwko:
-Dyktatorskim zapędom prezesa i jego małżonki. Podejmowaniu ważnych dla
Stowarzyszenia i szkoły decyzji w wąskim 2-3-osobowym gronie, bez wiedzy
i zgody pozostałych członków Zarządu.
-Całkowitemu ignorowaniu zdania innych członków Zarządu i nie odpowiadaniu
nawet na pisemne zapytania.
-Lekceważeniu zdania rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły.
-Dzieleniu mieszkańców Bukowiny na kategorie według własnego widzimisię,
na bezwzględnie posłusznych i na mających swoje, niewygodne dla prezesa zdanie.
-Podejmowaniu przez Zarząd działań rażąco niezgodnych ze Statutem Stowarzyszenia. Przykład;
Par. 9 ust. 2 Statutu mówi wyraźnie, że celem Stowarzyszenia jest „Integracja
Mieszkańców sołectwa , przeciwdziałanie bezradności i wykluczeniu społecznemu.”
Zarząd odmawiając przyjęcia do Stowarzyszenia ponad 50 osobom , wśród których zdecydowana większość to rodzice dzieci uczących się naszej szkole, wbrew Statutowi wykluczył te osoby z naszej społeczności wiejskiej dając im do zrozumienia, że są obywatelami gorszej kategorii.
Przykład drugi; Par.26 ust.2 „Zarząd jest zobowiązany zwołać Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków w ciągu 30 dni od otrzymania żądania lub wniosku określonego w ust.1.”
Mimo to 4 osoby , które w Zarządzie decydują o wszystkim nie zwołały zebrania
w obawie, że mogłyby utracić stanowiska, na których czują się niezastąpione.
W tym miejscu warto przypomnieć powiedzenie które mówi, „ że tych
niezastąpionych są pełne cmentarze.”
-Łamaniu podstawowych zasad demokracji.Par.9 ust.3 „Wspieranie demokracji
i budowa społeczeństwa obywatelskiego w środowisku lokalnym.”
- Odwołaniu p. Beaty Andryskowskiej ze stanowiska dyrektora szkoły w sposób
urągający godności człowieka. Osobom, które przygotowały to żenujące przedstawienie radzę aby sięgnęły najlepiej po Konstytucję RP.
W 2000 roku, roku zapomnianego już dziś referendum również dzięki jej bardzo
dużemu zaangażowaniu udało się uratować naszą szkołę przed całkowitą likwidacją.
Od samego początku działała też bardzo aktywnie w naszym Stowarzyszeniu
i w żadnym razie nie zasłużyła na potraktowanie, jakie zgotowały jej 4 osoby, które
postanowiły nie tylko ją zwolnić, ale także zniszczyć jako nauczyciela i człowieka.
-Traktowaniu nauczycieli w sposób przedmiotowy. Nauczycielom za ich niełatwą
pracę należy się szacunek i mają pełne prawo do obrony swojej godności.
-Wydawaniu pieniędzy z subwencji oświatowej w sposób niezgodny z jej
przeznaczeniem na nadmiernie rozbudowane i często chybione inwestycje na pokaz
i ukrywaniu przed członkami Stowarzyszenia i Zarządu ich rzeczywistych kosztów.


13,12,2015r.
Pan
Andrzej Cyman
Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Rozwój
Bukowiny”.

Ponieważ mój dalszy udział w tym całkowicie skompromitowanym Zarządzie
Pozbawiony jest jakiegokolwiek sensu, a Walne Zebranie zapowiedziane na dzień
11,12,2015r. z przyczyn zupełnie mi nieznanych nie odbyło się ( ile warte jest słowo
prezesa ) moją rezygnację składam na Pana ręce i proszę o przedstawienie jej na
najbliższym Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia „Rozwój Bukowiny.”

Mój podpis

Pieczątka Stowarzyszenia


Wpłynęło dnia 14, 12 2015r.
Podpis Bulman.rodzic pisze:
17:43 24.04.2016 r.

Ciekawe , co na to pozostali członkowie zarządu ,poza sławetną trójcą ?

janek pisze:
18:16 24.04.2016 r.

jestem pod wrażeniem wypowiedzi Pana Kazimierza i to nie po raz pierwszy. Widac determinację tego człowieka i odwagę! Widzę, że mieszkańcy Bukowiny poradzą sobie z tym niepotrzebnym problemem. Tylko dlaczego dwoje ludzi z taką zawiścią, złością i lekceważeniem innych dąży do zniszczenia tego co zostało WSPÓLNIE zrobione - podkreślam wspólnie a nie przez prezesa i jego żonę!

pamiętająca pisze:
21:17 24.04.2016 r.

Jedyny sprawiedliwy we wsi. Obudził się w 2015 roku, gdy działał w stowarzyszeniu od 2007r. ? A jakie wywody. A jak sam sprawdzał nauczycieli to co, zapomniał. A jak łaził po szkole jak pan to też zapomniał?

NN pisze:
06:14 25.04.2016 r.

Najlepszą obroną jest atak , zwłaszcza w wykonaniu kadrowej , niemoc i prawda o twoim postępowaniu aż cie zżera po czubki włosów . W łażeniu po szkole i sprawdzaniu nauczycieli , to ty byłaś głównodowodzącą , nawet szafki musiały stać , tak ,jak ty chciałaś , przypomnij sobie końcówkę sierpnia 2015 wszechwiedząca i wszechmocna !

wicher pisze:
21:04 25.04.2016 r.

Szacun Panie Kazimierzu ! Jestem z Panem ! Gratuluję postawy i jestem pewien ,że Pana zboże nie wygnije, tak , jak tego życzył prezes !!!! To się nie mieści w głowie , co to za mściwi i żli ludzie !

n -l z Ł pisze:
18:20 24.04.2016 r.

P O R A Ż A J Ą C E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! oto przykład tak wielce sprawiedliwego i pokazowego chrześcijaństwa i gorącego katolicyzmu prezesostwa !!!!!Cytat :Głośno wypowiedzianym życzeniem prezesa bowiem jest,
aby wszystkie moje zboża zgniły w żniwa na polu " ZGORSZENIE !! To woła o pomstę do nieba !!! Toż to czyste blużnierstwo, które może się ( nie życzę tego broń Boże ) obrócić w stronę blużniercy ! Życie jest nieprzewidywalne , a los przewrotny!!! A Szanownemu Panu Kazimierzowi składam wyrazu szcunku i podziwu. Jestem ja i wielu Ł. z WAMI i życzymy WAM sukcesu a pp C opamiętania i oby nie było za póżno......

pp pisze:
18:38 24.04.2016 r.

Gdyby pod postem nie podpisał się Pan Kazimierz nie uwierzyłabym, że pan "c" z przyklejonym uśmieszkiem walczący o dobro naszych dzieci coś takiego mógł powiedziec i życzyc drugiemu człowiekowi. To,że pragną aby pozbawic prawo wykonywania zawodu byłą dyrektorkę to wiemy ale głośno o tym nie mówią tylko drążą temat na różne sposoby przy współudziale senatora. Panie Kazimierzu - wielki szacunek! Oczywiście Pan Kazimierz F.

Mieszkaniec pisze:
20:22 24.04.2016 r.

Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem wpis p. Kazimierza,nie opowiadam się ani za jedną,ani zadrugą strona, ale to co dotarło do mnie - jest porażające ! Jak można tak postępować z ludźmi , straciliście twarz państwo C

rodzic pisze:
02:23 25.04.2016 r.

Takie blużnierstwa pana prezesa, życzącego "zgnicia zboża na polu " drugiemu człowiekowi faktycznie pokazują jego prawdziwy katolicyzm. Ale ten już znamy od dawna bo gdy jednego dnia pozbawiał pracy oddaną szkole dyrektorkę nie zgadzającą się z tym co wyrabia ze szkołą drugiego wykupował mszę za pojednanie, następnego kolejnego dnia wyrzucał następnie rodziców ze stowarzyszenia i oczywiście jak to dobry chrześcijanin wykupował mszę za dar rozumu dla mieszkańców Bukowiny . Wizyta w kościele co tydzień tak jak i wizerunkowe śpiewy chóru w lęborskim kościele nic nie zmienią bo po nich po katolicku było wzywanie policji i ochrony na mieszkańców Bukowiny, którzy będąc członkami stowarzyszenia nie mogli wejść na walne zebranie w lutym. Nie wspomnę już o wspomnianej pikiecie protestacyjnej przeciw działaniom zarządu po ,której wielu mieszkańców Bukowiny miało być zgłoszonych do prokuratury za swoje poglądy. Po katolicku tez prezes zwalnia dyscyplinarnie i to już w hurcie nauczycieli i pracowników szkoły , którzy ośmielili się głośno powiedzieć stop tej farsie. Sadzę ,że żadna kolejna wykupiona msza i pierwsza ławka w kościele nie zwiedzie ani Boga ani ludzi w swym osądzie sądzącej o sobie tyle dobrego rodzinie.

znajoma pisze:
00:28 11.05.2016 r.

szanowni panstwo nie zapominajmy o po czyli MAŁA MI jest która wpakowała sie w to bagno i niewie jak sie wydostac z takom praktykom zycze bycia dyrektorem moze na jakiejs uczelni wyszszej

rodzic pisze:
11:52 12.05.2016 r.

To , co dzieje się obecnie w szkole , to jakaś parodia Mała Mi ( p.o dyrektora ) zupełnie nie zna się na niczym , potrafi tylko dzwonić do prezesa i pytać go o to ,czy może oddychać , a rodziców traktuje jak zbędny balast . Czy ktoś z rodziców wie, w jakich konkursach dzieci wzięły udział ? co dalej z nauczaniem języka kaszubskiego , czy ktoś przedstawił całkowicie wymienioną kadrę , czy wiemy jakie mają doświadczenie w pracy z dziećmi ? , czy ktoś widział ćwiczące na w-f dzieci , czy tylko biegają ce za piłką , a pan wuefista namiętnie ćwiczy telefon komórkowy ?

obserwator pisze:
18:39 24.04.2016 r.

Tak !!!! A pikieta w wigilie i wygwizdanie księdza kiedy świecił dla ich dzieci boisko to iście chrześcijańskie !!!!! Co za hipokryci w tej Bukowinie jedna i druga strona. Ośmieszacie się !!!! Wszyscy mają was już dosyp i waszych intryg!!! Jedni lepsi od drugich!!!! Wszyscy świeci !!!!

ja pisze:
21:03 24.04.2016 r.

Nikt z mieszkańców nie ma nic do księdza, szanujemy Go i popieramy z całego serca. Pomagamy i wspieramy , jesteśmy wdzięczni za jego posługę i serdeczny kontakt z mieszkańcami i wszyscy o tym bardzo dobrze wiecie. Proszę nie łączyc naszego ks. Tomasza z brudnymi sprawami "c"

rodzic pisze:
01:52 25.04.2016 r.

Pikieta uczniów ,rodziców , nauczycieli i mieszkańców Bukowiny i okolic nie wygwizdała księdza tylko szanowne państwo "c". Porażające a zarazem cenne i wymowne były chwile gdy dzieci patrząc prosto w oczy prezesowi i jego żonie wygwizdali ich za to co robią im uczniom I nauczycielom. Po takim wstydzie na miejscu prezesa zwijałbym ogon i powędrował do domu przemyśleć swoje zachowanie i użyteczność publiczną. Tych ludzi po prostu w życiu szkoły już nikt nie widzi. Są spaleni za nie szanowanie statutu szkoły, statutu stowarzyszenia i nie szanowaniu ludzi w swych apodyktycznych decyzjach i autorytarnych rządach.

Wracając do pikiety "obserwatorze" jak wspominaliśmy wcześniej ludzie mają nagrane filmiki, które świadczą ,że kłamiesz !!!!!!!! szerząc oszczerstwa w ich kierunku. Podczas święcenia boiska była cisza i poszanowanie do modlitwy szanowanego przez nas księdza. Czy więc publicznie kłamiąc jesteś chrześcijaninem ?!! czy jednak jednym z tych z zarządu, których tam publicznie wygwizdano ?

mieszkanka pisze:
20:59 25.04.2016 r.

Obserwator, to już przegięcie i dobrze o tym wiesz !!! kłamiesz w zywe kamienie ! I nie mieszaj w to jeszcze naszego księdza. On najmniej wie o tej sprawie i nie zawracaj MU głowy swoimi kłamstwami! Już On sobie sam wyrobi zdanie i obrazz na ten temat ! My księdza bardzo sznujemy ! W czasie poświęcenia i modlitwy była absolutna cisza i są filmiki - dowody i to kilka, bo ludzie przewidzieli ,że będziecie wciskać ponowne - bezpodstwne kłamstwa - nawet na ten temat -- byleby jątrzyć, poróżniać i skłócać !

też obserwator pisze:
19:12 24.04.2016 r.

ty nie pisz bzdur, bo nie pałam niłością do żadnej ze stron, ale trzeba trzymać się prawdy ! oglądalem filmik z nagraniem z tek pikiety i NIKT KSIĘDZA NIE WYGWIZDAŁ! W tym czasie była zupełna cisza ! Piszesz kłamstwa, bo na to akurat są dowody !

ja pisze:
22:38 24.04.2016 r.

Szacunek Panie Kazimierzu F. Będzie dobrze. Podziwiam Pana.

niezależny pisze:
08:14 25.04.2016 r.

Jestem pod wielkim wrażeniem postu Pana Kazimierza - wielki szacunek. Co do wykrzyczanego przez wiadomą osobę "życzenia"w stosunku do Pana to szkoda a może lepiej zabrzmi - brak słów! I ten człowiek ..... nie, nie będę dalej rozwodził się , co o tym myślę! Zastanawiam się tylko czy "tym" ludziom jest dobrze z zaistniałą sytuacją, czy nie zastanowili się ile nienawiści wlali w serca ludzkie. Podzielili społecznośc bukowińską, swoim postępowaniem sprawili, że jeden na drugiego jakoś tak dziwnie patrzy. Czy o to chodzi? Co powiedzą swoim dzieciom jak po latach któreś roztropniejsze zapyta - czy można było inaczej? Dlaczego senator, któremu zawsze była bardzo bliska Bukowina, z którą się utożsamiał, zna doskonale ludzi tu mieszkających odwrócił się od nich, wspiera właścicieli firmy czy tylko dlatego, że wspierali go w wyborach. My też jesteśmy - a raczej byliśmy - pana elektoratem! Miałem wielki szacunek do pana senatora ale okrutnie się zawiodłem - dlaczego nie wsłuchuje się pan w tę drugą " gorszą" stronę?

qwe pisze:
14:45 25.04.2016 r.

Babrzecie się we własnym g..nie. Jeden drugiego wychwala pod niebiosy a nic nie zrobił. Co za po...ni ludzie. Zaorać wieś i będzie spokój. Wszyscy winni tylko nie oni!!!!

anioł pisze:
16:41 25.04.2016 r.

to po co wchodzisz na to podwórko ??? A tak na marginesie jak jutro twój sąsiad wejdzie ci w butach do mieszkania i powie ,że nie jest już ono twoje bo przecież on już w nim mieszka i nawet zrobił remont za twoją kasę to zrozumiesz, że g...no trzeba posprzątać. To też robią mieszkańcy Bukowiny a jeżeli tego nie kumasz to nie dziw się jak ci nikt nie pomoże gdy ktoś z twojego życia zrobi g...no i powie ,że trzeba cię zaorać i jesteś po...ny bo się bronisz. Nie życzę ci tego.

ewq pisze:
23:22 25.04.2016 r.

A co prawda w oczy kole qwe ??? Winni ? Wiadomo kto... " C " chcą zawładnąć wszystkimi i wszystkim , bo jak mają firmę i pieniadze to cała wieś ma tak skakać, jak oni zagrają, a jak nie to najlepiej wezwać policję, albo rzucić klątwę tak , jak to zrobił " święty " prezes w stosunku do Pana Kazimierza życząc ,żeby Mu zgniło wszystko zboże !!! To dopiero jest " godna " postawa katolika -prezesika !

rr pisze:
19:41 25.04.2016 r.

Co tak cicho ? Kadrowa ma urlop? Przecież jej posty najwięcej wzbudzają emocji - to ona zionie nienawiścią i chęcią zemsty w stosunku do wielu ludzi, to przez nią niektórzy mają sprawy w sądach, na policji w prokuraturze. To przez nią panuje niepokój w wielu rodzinach, ona wprowadziła rządy w szkole, które nie zawsze są trafione i wzbudzają kontrowersje. Może spojrzec ludziom prosto w oczy?

Zocha pisze:
22:18 25.04.2016 r.

Jak cicho ,to kadrowa coś knuje ,mąż jej pomaga . Myślałam , że to prezes jest pod takim wpływem żony , ze bez jej zgody nie ma odwagi oddychać , ale po tym , co pokazał na poniedziałkowym zebraniu i życzeniu skierowanym do p. Formeli ,stwierdzam , że oboje są siebie warci ..

fiona pisze:
11:54 26.04.2016 r.

..aby wypowiedzieć takie słowa, takie "życzenia" jak do Pana Kazika trzeba mieć w sobie bardzo dużo zła i pogardy dla ludzi, ale jednocześnie być już u kresu wytrzymałości psycho-somatycznej...ja tez mam życzenia dla Państwa C.niech wam ta słoma zgnije co wam z butów wystaje

kasia pisze:
22:15 25.04.2016 r.

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy stanęli w mojej obronie. Dziękuję też tym, którzy bronia Beatę, Zbyszka, Przemka, panią Ewę, Anię. Trzeba mieć otwarty umysł i czyste serce żeby zrozumieć pewne rzeczy. Do osób, które twierdzą, że na ostatnim zebraniu nie mogłam wydusić z siebie nic jak najbardziej przyznaję rację. Zabrakło mi słów!!! Zachowanie niektórych osób odebrało mi mowę. Analizowałam przez jakiś czas to co się wydarzyło i wyciągnęłam wnioski. Agresja wynika z ich niemocy, krzyki i wrzaski z nieczystego sumienia. Jest rok Miłosierdzia Bożego, a z tych ludzi zionie nienawiścią i pogardą. Jak można wyzywać ludzi od prostaków, wieśniaków czy wypominać komuś pracę w polu. Gdyby nie ludzie tak ciężko pracujący w polu my nie mielibyśmy co jeść. Jako nastolatka jeżdziłam na wykopki, zbierałam truskawki itp. Praca rolnika jest ciężka , a kto tego nie szanuje albo jest głupi albo ..... Najbardziej jednak zszokowało mnie życzenie prezesa w stosunku do pana Kazika. Państwo c. Karma wraca. Prędzej czy później. Nie życzę wam źle sami sobie życzycie. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Skąd w was tyle zła? Jaki przykład dajecie swoim własnym dzieciom? Przykro patrzeć. Pani Justyno czy potrafi pani jeszcze normalnie rozmawiać? Bez cynizmu, pogardy i nienawiści? Oskarżacie wszystkich i wszystkich za wszystko obwiniacie. Żal mi was. Sami wpadacie w sidła, które zastawiliście.

j -23 pisze:
06:59 26.04.2016 r.

Szacunek Pani Kasiu - trafne przemyślenia. Chociaż nie jestem stroną wspieram Was całym sercem. To niemoc, brak argumentów prowadzi do agresji, wrzasków, krzyków i obrażania drugiego człowieka.

były mieszkaniec Bukowiny pisze:
11:18 27.04.2016 r.

Mieszkałem przez krótki okres w Bukowinie. Wiem jacy mieszkańcy Bukowiny mogą być, ponieważ doświadczyłem na własnej skórze. Poznałem ich z tej drugiej strony, złej. Żal jest mi Państwa Cymanów. Nie są to źli ludzie. Zatrudniają pracowników, to mają prawo od nich wymagać. Wiadomo jak ktoś ma firmę to chce zarobić, po to założyli firmę, to jest biznes. Niektórzy teraz zazdroszczą ich majątku, że tyle dorobili.

anonim pisze:
11:28 27.04.2016 r.

Pani Kasia pisze że u Państwa Cymanów jest dużo zła. Jest to nietrafione. Nie zgodzę się z tą opinią. Pani mieszka krótki okres w Bukowinie, wszystkiego Pani niewie o mieszkańcach swojej wsi ! Nie jestem za stroną Państwa Cymanów oraz za
mieszkańcami. Nie mogę zrozumieć, czemu mieszkańcy nienawidzą Pani Justyny. Co ona zle zrobiła ? Że szkołę utworzyła, dzięki niej dzieci mogą chodzić do szkoły ?

Podam przykład z Bibli, gdy ludzie chcieli ukamieniować kobietę która zgrzeszyła. Gdy Pan Jezus Chrystus powiedział: niech rzuci w kobietę ta osoba która nie popełniła grzechu. Nikt nie rzucił kamieniem w tą kobietę.. Tym chcę Pani Kasi uświadomić że nikt nie jest dobry, jak wszyscy myślą o sobie.

xxx pisze:
14:07 27.04.2016 r.

anonim ty nie mieszkasz w Bukowinie. Pani Justyna nie utworzyła szkoły. Szkoła istnieje w Bukowinie już kilkadziesiąt lat a Gimnazjum utworzył sztab ludzi. A jeśli chodzi o uczucia ludzi do tej pani to ta pani sama produkuje te uczucia swoim stosunkiem do drugiego człowieka.

niecierpliwy pisze:
16:39 26.04.2016 r.

A ty kasia jaką szkołę kończyłaś? Jacy oni wszyscy wyedukowani, jacy piśmienni, jacy ą ę. Aż zachwyt bierze. Podajcie wreszcie konkrety z działalności sołtysowej i dyrektorki.

TVNn pisze:
10:44 27.04.2016 r.

Jakie szkoły kończyła rodzina z lasu to nie trudno się domyślić po tym co na co dzień robią. I nie ma tam w cv czym się pochwalić a występy w roli specjalistów od oświaty są żenujące i ze szkodą niestety dla dzieci. Co więc ci ludzie zrobili dla Bukowiny poza wniesieniem pogardy dla jej mieszkańców ?

anonim pisze:
11:33 27.04.2016 r.

TVNn dobre zadałeś pytanie: Co więc ci ludzie zrobili dla Bukowiny poza wniesieniem pogardy dla jej mieszkańców ? A Państwo Cymani, dali pracę mieszkańcom swojej miejscowości. Dzięki nim, mają na chleb.

płatnik podatków pisze:
14:49 27.04.2016 r.

W Korei Północnej tez pewna persona daje ludziom miejsca pracy co nie idzie jednak w parze z szacunkiem dla niej i nie świadczy o człowieczeństwem tej osoby. Jak wielu ludzi zwolniono w pewnym zakładzie, jak wielu ludziom obcinano pensje w pewnym zakładzie, jak wielu ludziom nakładano kary i jak wielu ludzi upokorzono to tylko świadczy jak chleb z takiej pensji smakuje. Współczuć należy tylko tym biednym , którzy w związku ze swa sytuacją materialną muszą pracować w miejscach w których szacunek pracodawcy do pracownika sięga dna.

ona pisze:
13:47 24.05.2016 r.

ONI nie kończyli szkół oni żądali wystawienie świadectw i basta

ewa pisze:
19:11 26.04.2016 r.

Coś taka niecierpliwa ???? Zgniła ci już słoma co z butów wystaje ??? super extra ma życzenie fiona co? :):):):):):) T R A F N I E , super trafnie to ujęła !!! GRATULACJE FIONA !

ja pisze:
20:09 26.04.2016 r.

Do niecierpliwego - a z tą edukacją to co chodzi? O jakie konkrety działalności niektórych osób tu chodzi? Czy to jakiś casting, giełda czy promocja?

rodzic pisze:
10:54 27.04.2016 r.

nie to tylko socjopatyczne wnoszenie pogardy dla tych , którzy powiedzieli stop dyktaturze. Pani ,która wciąż pyta o konkrety jest nam wszystkim dobrze znana. Jej ciągłe płaczliwe pytanie o konkrety jest śmieszne bo ona wie najwięcej właśnie o sukcesach dyrektorki i nauczycieli w szkole.

rodzic 500 pisze:
11:10 27.04.2016 r.

Co z tego , że wie ,skoro ciągle domaga się konkretów , poza tym to powie , ze to jej - kadrowej zasługa i maestro . To już jej taki sposób na życie utrudnić życie innym , zmieszać z błotem ,postraszyć prokuratorem i policją , kłamać ,a w niedzielę do komunii.

ja pisze:
12:25 27.04.2016 r.

To wcale nie pisze jakaś kadrowa wy idioci. Uparli się na jakąś kadrową, paranoicy!!!

Agent 007 pisze:
14:44 27.04.2016 r.

Oj,ktoś traci nerwy ,bo czuje się niedoceniany !! popada w paranoję!

Fred pisze:
16:51 27.04.2016 r.

Pewnie kadrowa z lasu...

wicher pisze:
20:30 26.04.2016 r.

a ty niecierpliwy jaką szkołę kończyłeś ??? masz doktorat, magisterkę, czy zawodówkę ? bo wy z tych a ,ę no i z tą słomą! Rzeczywiście bardzo dobre życzenie zgłosiła FIONA ! Nie takie jak prezes p. Kazimierzowi ,zeby MU zboże na polu wygniło !!!!!!! Nie ! Ale takie : żeby im zgniła ta słoma , co z butów wystaje :) Dobre !

benia pisze:
23:19 26.04.2016 r.

A może ktoś zapyta naszą radną jaką szkołę skończyła i co zrobiła jako sołtys dla naszej wsi? Co? Z tego co wiem to pani Kasia dużo zrobiła w naszym kościele. Wiem, że go malowała, kupiła też krzyż, bo widziałam go w jej domu. Słyszałam, że z mężem zrobili tą rękę z relikwiami matki Teresy. Myślę że mikrofony też kupili, bo kto? A ogniska i zabawy sołeckie ? Kiedy dzieci dostały coś na Mikołaja od sołtysa? My dostaliśmy czekolady. Walczy o sprawiedliwość . Jest lubiana i pomaga wszystkim. To mało. Pewnie zrobiła więcej, ale się nie obnosi. Jest skromna i szczera. Czego się jej czepiacie. Szanuje ludzi a wy ?

ja pisze:
07:47 27.04.2016 r.

Ktoś trafnie podsumował - cicho bo kadrowa coś knuje! I to prawda - cały czas knuje, niby przez prawników rękę wyciąga ale to jest zdradliwe!! Życie pokaże "prawdziwą" twarz niektórych osób, zresztą już pokazało. Kończę z tym bo złe myśli mnie ogarniają ! A co do Pani Kasi - wielkie uznanie i szacunek dla Pani i Małżonka, który Panią wspiera. Mało takich ludzi, sercem jestem z Panią. Pozdrawiam

antek pisze:
22:21 28.04.2016 r.

jooo ta nasza stara sołtyska wiele dla nas zrobiła, baro wiele , tyle,ze nie wim co , bo nic.

w Starostwie Lęborskim pisze:
22:49 27.04.2016 r.

Nadzwyczajne zebranie rady powiatu w sprawie Bukowiny.

"26 kwietnia o godz. 9.30 odbyło się nadzwyczajne zebranie rady powiatu gdzie zajęto się sprawą Bukowiny i informacjami ze skargi złożonej przez przewodniczącego RKW Lębork Jacka Karcza do wojewody, na działalność Urzędu Starosty. "
"Ze względu na to że nie dopuszczono naszego przedstawiciela do głosu jako strony, radny Edmund Głombiewski odczytał nasze pismo w tej sprawie. Z treścią pisma można zapoznać się TUTAJ.


Poniżej znajduje się komentarz do sprawy pióra przewodniczącego RKW Lębork, Jacka Karcza.


Szanowni Państwo,

nasze Stowarzyszenie chciałoby Państwa poinformować o ważnym wydarzeniu, jakim było Nadzwyczajne posiedzenie Rady Powiatu w dniu 26 kwietnia 2016 r. w Urzędzie Starostwa. Posiedzenie to było całkowicie poświęcone naszej skardze na działalność Pani Starosty w znanym Wam serialu pt. „Kryptonim Bukowina”. Być może na podstawie naszego scenariusza, zostanie on przeniesiony na ekran.
Oczywiście początek jest dramatyczny i zaczyna się od tego, że my, będący stroną w tej sprawie, nie jesteśmy o tym zebraniu powiadomieni. Na szczęście dobre Duszki budzą naszą intuicję i znów spadamy z nieba – tak będzie zapewne w scenariuszu i siadamy grzecznie, niestety przodem do pleców Pani Starosty, z którego to powodu nie możemy patrzeć sobie w oczy. Nie było to zamierzone, po prostu tak wyszło.
Bardzo miłym gestem było odczytanie na samym początku naszego pisma, w którym zawarliśmy fakty i tylko fakty z przebiegu rządów Zarządu Stowarzyszenia „Rozwój Bukowiny” w określonym czasie i przestrzeni.
Po tym wstępie nastąpiły wypowiedzi radnych do podanych przez nas faktów, z obu stron sceny politycznej. Odkrywamy w ich przebiegu, jak wielką tajemnicą była informacja o pewnych niuansach w tej sprawie – o czym co wierniejsi czytelnicy, po prostu wiedzą. Można śmiało powiedzieć, że wszyscy wypowiadający się na zebraniu są zaskoczeni informacją, że o Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia zwołanym na dzień 12 marca 2014 r., nie zostało powiadomionych trzydziestu czterech jego legalnych członków.
Wśród tych wypowiedzi znajduje się część takich, w których, w ich końcówce, widać, że są jednak trudności w jednoznacznym potwierdzeniu i poparciu, uznającym, że racja jest po naszej stronie. Widać wyrobienie tych radnych w unikalnej, choć lokalnie spotykanej w polityce erudycji, kończącej się umywaniem rąk.
I to jest sytuacja, gdzie w jakiejś przykładowej wypowiedzi argument braku zgody na takie postępowanie Zarządu, zaraz walczy z argumentem poprawności politycznej i oczywiście przegrywa. No bo jeśli większość radnych dochodzi w dyskusji do wniosku, że przyjęcie dokumentów przez właściwy do tej sprawy Sąd Rejestrowy, jest wystarczającą przesłanką do zamknięcia sprawy Bukowiny, to wszystkim nam - w pewnym sensie - utrudnia drogę do podjęcia dalszych starań. Z tym, że Państwo Radni nie wiedzą albo udają, że nie wiedzą o tym, że Sąd Rejestrowy nie ma wiedzy ilu - w tym momencie – wszystkich członków liczyło Stowarzyszenie „Rozwój Bukowiny”. Te wątki, tak jak to jest w serialu, dochodzą również do Państwa w kolejnych odcinkach naszych komentarzy, ale Państwo Radni powinni o tym wiedzieć już od początku.
Przez brak doświadczenia w takich sprawach nie jesteśmy w stanie – za co przepraszamy - naszym Czytelnikom, podać wszystkich informacji dotyczących sprawy od razu na samym początku, bo byście Państwo po tym odeszli od „telewizorów”.
Chciałem w dalszym ciągu zebrania zapisać się „złotymi” zgłoskami i zabrać głos. No cóż, niektórzy mówią : „chcieć to móc”. Widocznie ja za bardzo „nie chciałem” , chociaż prawidłowo podnosiłem rękę do odpowiedzi. Różniliśmy się ze stanowiskiem radnych, którzy wszędzie, gdzie spoczął ich wzrok, widzieli przestrzeń DEMOKRACJI.
Na koniec wydawało mi się, że protokół w zasadniczej części był już napisany, ale to może złudzenie optyczne – dziś się wybieram do okulisty. Wydawało się, że przestrzegano dokładnie podanego programu zebrania i tylko chodziło o dokładne policzenie głosów. Ale może mi się tylko wydawało. Za pozytywnym dla nas zakończeniem serialu, wg naszego scenariusza, byli radni z PIS-u i osoby popierające takie rozwiązanie – czyli o ile dobrze pamiętam – to 5 osób, a przeciw – o ile dobrze pamiętam – 11 osób. Dwie osoby – o ile dobrze pamiętam - z koalicji rządzącej wstrzymało się od głosu i tu szkoda, że nie było w nich tyle odwagi, żeby jednak zagłosować zgodnie z własnym sumieniem.
Przepraszam, jeśli się co nieco pomyliłem w tych danych. Ale fakt jest faktem.
Muszę podać, że chcąc nieformalnie porozmawiać z Panią Starostą, już po zebraniu, zachowałem się jak prosty cham, za co przeprosiłem Panią Starostę.
Serial kręci się dalej.
Niech żyje DEMOKRACJA!

Stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów-Ruch Kontroli Władzy "

w Starostwie Lęborskim pisze:
23:08 27.04.2016 r.

FAKTY dotyczące NIELEGALNOŚCI Zarządu "ROZWÓJ BUKOWINY" a tym samym jak podaje autor nielegalnego bytu w zarządzie stowarzyszenia wszystkich jego członków wraz z prezesem i jego żoną włącznie znajdziecie Państwo pod linkiem:

http://rkwlebork.blogspot.com/2016/04/nadzwyczajne-zebranie-rady-powiatu.html

FAKTY te na podstawie zdarzeń ciągnących się od 2014 roku udokumentowano i przedstawiono na NADZWYCZAJNYM ZEBRANIU RADY POWIATU dnia 26.04.2016 r. w pisemnej formie dat i nawiązujących do nich wydarzeń.

w Starostwie Lęborksim pisze:
23:16 27.04.2016 r.

jeżeli ktoś z Państwa będzie miał czas to proszę o przepisanie tego tekstu poprzez zacytowanie na tym forum by były one wyrażnym KONKRETEM ! dla kadrowej i wszystkich tych , którzy próbują przeinaczać sytuację w Bukowinie i bronić prezesa.

w Starostwie Lęborskim pisze:
23:29 27.04.2016 r.

OK udało się przerzucić tekst z powyższego linka zawierający FAKTY mówiące o

NIELEGALNOŚCI BYTU ZARZĄDU "ROZWÓJ BUKOWINY" przekazane przez autora :

"Szanowni Członkowie Rady Powiatu Lęborskiego,
oto fakty i tylko fakty - wydaje nam się, że decydujące w rozpatrywaniu problemu Stowarzyszenia
„Rozwój Bukowiny” i jednocześnie mieszczące się w kompetencjach urzędu Pani Starosty .
1. Wybór członków do nowego Zarządu Stowarzyszenia na Walnym Zebraniu Członków w dniu
12 marca 2014 r. był przeprowadzony niezgodnie z prawem. Statut Stowarzyszenia w
rozdziale IV, w paragrafie 20, w punkcie 1 mówi, cytuję : „ Kadencja Zarządu i komisji
stowarzyszenia trwa 3 lata, a ich wybór odbywa się w głosowaniu tajnym, bezwzględną
większością głosów , przy obecności co najmniej połowy członków Walnego Zebrania
Członków uprawnionych do głosowania” – koniec cytatu.
2. Na Walnym Zebraniu Członków w dniu 12 marca 2014 r. nie było kworum wymaganego przez
zacytowany powyżej przepis Statutu Stowarzyszenia.
3. Zastosowano tutaj przepis Statutu Stowarzyszenia odnoszący się do zwykłego Walnego
Zebrania Członków, na którym podejmuje się pozostałe decyzje wymagające zwykłej
większości głosów. Chodzi o paragraf 24, punkt 2, który mówi, cytuję : „Uchwały Walnego
Zebrania Członków zapadają w głosowaniu jawnym, zwykłą większością, przy obecności co
najmniej połowy ogólnej liczby członków uprawnionych do głosowania w pierwszym terminie
i bez określenia wymaganej liczby członków w drugim terminie, wyznaczonym w tym samym
dniu, 30 minut później niż pierwszy termin.” – koniec cytatu.
4. Brak uchwały z dnia 12 marca 2014 r. dotyczącej usunięcia ze Stowarzyszenia 34 osób.
Proszę zauważyć, że ten fakt eliminuje skutki prawne tej procedury. Uchwały zostały
doręczone tym osobom dopiero w 2016 roku.
5. W dniu 4 października 2015 r. członkowie Stowarzyszenia złożyli do Zarządu wniosek o
zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków w celu odwołania Zarządu . Zarząd
odmówił zwołania tego zebrania tłumacząc to względami statutowymi, nie podając
konkretów.
6. W dniu 21 października członkowie ponawiają wniosek do Zarządu o zwołanie
Nadzwyczajnego Walnego Członków. Zarząd odmawia zwołania zebrania z powodu jak
wyżej.
Zgodnie z paragrafem 22, punkt 7, który mówi, cytuję : „ Nadzwyczajne Walne Zebranie
Członków zwołuje się w szczególnie uzasadnionych przypadkach : Zarząd, Komisja Rewizyjna
lub 1/3 członków stowarzyszenia .” oraz paragrafem 26, punkt 1, który potwierdza ten przepis
i mówi, cytuję : „ Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków zwołuje Zarząd : z własnej
inicjatywy, na żądanie Komisji Rewizyjnej , na pisemny wniosek co najmniej 1/3 ogólnej
liczby członków zwyczajnych.” – koniec cytatów. Wniosek ten był składany dwukrotnie.
7. 14 grudnia 2015 r. pani Grażyna Majewska i pan Kazimierz Formela składają oficjalnie, od
kilku miesięcy zapowiadaną, rezygnację z udziału w Zarządzie. Powodem obu rezygnacji jest
brak zgody na sposób działania Zarządu. W tym momencie Zarząd liczy 4 osoby.
8. Od tego dnia Zarząd działa w składzie, który uznaje się za nie spełniający wymogów
statutowych , nie przeszkadza to Zarządowi rozporządzać finansami i podpisywać się pod
naganami dla pracowników, a także zwalniać pracowników oraz występować do Sądu o
wyznaczenie Kuratora Sądowego. Wiadomo, że takie podanie powinno, w takim momencie
zostać wysłane na ręce Pani Starosty, gdyż taka jest droga urzędowa wg przepisów prawa o
Stowarzyszeniach.
9. 30 października 2015 r. Zarząd odmawia przyjęcia w poczet członków Stowarzyszenia ok. 50
osób, będących rodzicami dzieci uczących się w ZSP i tak jak uprzednio nie dostarcza tym
osobom po podjęciu decyzji, tekstów właściwych uchwał. Uchwały potwierdzające tę
decyzję, po dwukrotnych poprawkach, były dostarczone dopiero w marcu 2016 r. Należy
dodać, że w tym dniu, Zarząd przyjmuje do Stowarzyszenia 25 osób będących pracownikami
firmy prezesa Zarządu.
10. Dnia 15 lutego 2016 r. odbywa się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, podjęte decyzją
Kuratora Sądowego, o którym nie zostają powiadomieni 34-ej członkowie Stowarzyszenia, a
których to Zarząd uznaje za wykreślonych, mimo nie dostarczenia im uchwał o usunięciu z
listy członków .
Mimo to członkowie ci stawiają się na zebranie, na które nie wpuszcza ich ochrona
wynajęta przez Zarząd Stowarzyszenia.
11. Marzec 2016 r. 34 osoby, które usunięto ze Stowarzyszenia w marcu 2014 r. otrzymują
uchwały Zarządu powiadamiające ich o tej decyzji.
12. Marzec 2016 r. ok. 50 osób, którym odmówiono przyjęcia w dniu 30 października 2015 r. do
Stowarzyszenia otrzymują uchwały powiadamiające ich o tej decyzji.
Proszę Państwa to są fakty , które obejmują w skrócie okres lat 2014 – 2016 r. Trzeba
zaznaczyć, że podstawą wszystkich opisanych faktów jest data 12 marca 2014 r. i nielegalne
wybranie nowego Zarządu. Dodam, że nie tak znowu nowego, gdyż skład członkowski po tym
wyborze, w stosunku do składu członkowskiego poprzedniego Zarządu – poza jedną osobą,
się tylko powiększył.
Nie wytłumaczalny jest fakt, niedopilnowania pobrania składek członkowskich od części
członków Stowarzyszenia za jego poprzedniej kadencji.
Z przykrością należy stwierdzić, że Pani Starosta nie dopełniła swoich obowiązków
względem tego Stowarzyszenia i w odpowiednim czasie nie wystąpiła do Sądu z wnioskiem
kompletnie umotywowanym, o wyznaczenie Kuratora Sądowego, dla przejęcia obowiązków
Zarządu Stowarzyszenia, co mogłoby w określonym czasie wyjaśnić wszystkie zaistniałe
problemy i przeprowadzenie zmian w działalności Stowarzyszenia zgodnie z obowiązującym
prawem.
Jest oczywiste, że od marca 2014 r. Zarząd działa nielegalnie, o czym wielokrotnie jest
informowana na piśmie Pana Starosta.
Domagamy się takich działań ze strony Pani Starosty, które zlikwidują proceder łamania
prawa o stowarzyszeniach przez Zarząd Stowarzyszenia „Rozwój Bukowiny”.
Domagamy się takiej decyzji , która na ten czas wstrzyma działanie obecnego Zarządu
Stowarzyszenia i doprowadzenie do nowych i legalnych wyborów Zarządu.
I prosimy o skończenie z przekazem, że Pani Starosta poprzez wyłączną korespondencję w tej
sprawie pracuje na rzecz doprowadzenia do zakończenia tego problemu.
W imieniu członków Stowarzyszenia
Jacek Karcz "

nieprawnik pisze:
19:30 28.04.2016 r.

Prawnikiem to ty nie jesteś. Chaotyczne wypowiedzi nie potwierdzają przekonania o twojej racji. Takim działaniem nic nie wskórasz, po prostu nie wiesz jaką iść drogą, a udajesz, że wiesz .Przykre.

ja pisze:
20:06 28.04.2016 r.

Nie twierdzi,że jest prawnikiem - a zakończenie postu" przykre" wskazuje ile złośliwości jest w " nieprawniku" - ma problem, i to duży. A problemy będą.........

rodzic pisze:
22:13 28.04.2016 r.

Tu nie ma drogi błędnej , tu są fakty nielegalności istnienia zarządu i fakty nielegalnych jego poczynań w ostatnim czasie. A ,że czytasz nie rozumiejąc tekstu to jest to "przykre" ale nie dla mnie tylko dla ciebie jak widzę bo w tym twoim myślowym chaosie dociera do ciebie powaga wykroczeń.

szczery pisze:
16:50 29.04.2016 r.

Chodzi mu tylko o rozgłos i nic więcej. A skoro wszyscy tacy mądrzy są w tej Bukowinie to dlaczego się nie złożyli i nie wzięli adwokata ? Wiecie dlaczego ? Bo nie ma wśród nich jedności, którą deklarują, są chytrzy, żeby dać kilka złotych? A każdy niby taki mądry. Piszecie głupoty, że czytać się nie chce. Same hejty. Merytoryka nie przebija się.

Szczodry pisze:
17:19 29.04.2016 r.

Szczery masz błędne informacje z Ty adwokatem ale to niech będzie niespodziankom

mecenas pisze:
20:28 29.04.2016 r.

rozgłos? w jakim celu? dlaczego tak twierdzisz? czy tylko dlatego,że zajął się niewygodnymi dla niektórych sprawami?

nibymądry pisze:
16:44 01.05.2016 r.

A po co pomaga ludziom z Bukowiny? Przecież oni wszystko wiedzą , wszystkie rozumy zjedli, więc po co im pomoc? Przecież mają panią M. , pana F.,dyrektorkę , sołtyskę, palacz-kierowcę, byłą radną i przewodniczącą rady gminy i wielu innych...I jeszcze im ktoś potrzebny? Przecież oni sami sobie poradzą, nie przeszkadzajcie im. Oni są najmądrzejsi

CBA pisze:
17:04 01.05.2016 r.

Niby mądry a jednak głupi

popieram pisze:
22:39 01.05.2016 r.

Nibymądry a jednak swoje wie. Więcej niż CBA, które powinno wiedzieć więcej niż nibymądry. Nibymądry jest mądry. Nibymądry trzymaj się ciepło.

Maj pisze:
12:53 02.05.2016 r.

Najmądrzejszy to ty jesteś nibymądry - do pomocy masz mecenasa, mediatora była sołtyskę , byłego listonosza , byłego szambonurka i traktorzystę ,była księgową i płaczkę bukowińska w jednym , a całością dyryguje kadrowa !

popieram pisze:
09:43 04.05.2016 r.

Maj ty jesteś naprawdę niemądry, przecież to piszę ja , a nie Prezes . Pozdro.

Maj pisze:
12:27 04.05.2016 r.

A skąd ta konkluzja , ze mój post skierowany był do prezesa? jasnowidząca?

xyz pisze:
16:04 30.04.2016 r.

Rozgłos to Bukowinie zrobił maestro od chóru. Wszędzie wypatrywał kasy!!!! wszędzie oklaski musiały być i kwiaty. No i doczekał się swoich występów w TVN . I komu tu przez lata chodziło o rozgłos ???? Jedna rodzinka wioząca się na plecach dzieci bo rozgłos musiał być mediach. Jacy to oni znani w terenie a tu powoli wychodzą trupy z worka.

rodzic pisze:
00:17 11.05.2016 r.

żenada żenada fiona ręce rozkłada bo usmiech już zgubiła a niby taka mądra była prezesik dalej z boku fiony stoi czy fiona mu nie prz................. oj jak to boli.................

Rodzic pisze:
01:47 20.05.2016 r.

19 maja prezes z v-ce prezesem zwolnili kolejną nauczycielkę w Bukowinie. Bezkarność tych ludzi pokazuje jak nisko upadli i jak bardzo boją się ludzi. Potwierdza to tylko ,że kilkuosobowy zarząd działa przeciw całej społeczności.

Rodzic pisze:
08:05 20.05.2016 r.

Pani Alu ,z całym sercem jesteśmy z Panią! proszę wierzyć Prezes i jego przydupasy do pięt PANI nie dorastają !!! Jak mogą w sklepie w Bukowinie powiesić paszkwil i pisać w nim , że szkoła działa prawidłowo , a dobro dzieci się nie liczy , dla nich tylko chore ambicje , ale już niedługo ..... koniec ich już bliski

Rodzic pisze:
15:21 20.05.2016 r.

20 maja pan Cyman i pani Biankowska zwalniają 7-mego pracownika szkoły Pana Marcina od j. angielskiego. Już niedługo w szkole nasze dzieci nauczać będą ludzie z zarządu. Żenada.

Głupszy pisze:
16:13 20.05.2016 r.

A może to takie ich hobby, prezes zrobił sobie prezent na urodziny ,po prostu poprawił sobie humor ,bo kontroli w kolejce czeka bez liku ....

jojo pisze:
17:00 20.05.2016 r.

Co douczenia - to jak lawirować uczyć będzie pan A. C. , jak płakać na zawołanie W.B, jak opi...lć innych - J.C , pozotali - jak ładnie kiwać główką i chować głowę w piasek

rodzic pisze:
16:43 20.05.2016 r.

Sądzę ,że należy zaprosić telewizję by zrobić serial odcinkowy o tym co wiąże się z zarządem stowarzyszenia. Wszyscy co wiedzą o wydarzeniach w Bukowinie mówią ,że jest to państwo w państwie. Czy takie rzeczy dzieją się tylko na Białorusi i w Korei Północnej?

an pisze:
01:28 22.05.2016 r.

cymani do Korei Połnocnej, tam ich miejsce , razem z tą swoją bezwolną świtą !!! trzeba wezwać p.Jaworowicz z Jej programem "Sprawa dla reportera "

głos sumienia pisze:
21:33 23.05.2016 r.

„Kto nie żyje żeby służyć, nie zasługuje żeby żyć.” Jakże prawdziwe, dosadne i przekonywujące
są te słowa z wczorajszego kazania. Zastanówmy się zatem czym powinna być praca w zarządzie
stowarzyszenia jeśli nie służbą na rzecz naszej lokalnej, wiejskiej społeczności. Wielka szkoda,
że nie wszyscy to rozumieją. Król Francji Ludwik XIV zwykł mawiać „ Państwo to ja.” Dziś w XXI wieku też są wśród nas osoby, które dość gorliwie próbują króla naśladować.
Przecież prezes wraz z szanowną małżonką poprzez swoje niegodne zachowanie starają się
nam powiedzieć: „ Bukowina to my, stowarzyszenie to my, szkoła to my.”
Zawłaszczyli sobie wszystko, co tylko było możliwe. Stowarzyszenie, szkołę. Wieś nadal próbują.
Zarozumiali g......., zapomnieli zupełnie, że prędzej czy później wszyscy staniemy przed Panem.
I z czym do niego pójdziemy, z naręczem dobrych uczynków, czy z ogromnym, przygniatającym
ciężarem krzywd wyrządzonych swoim bliźnim? Nikt nie zna tego dnia, ani godziny, ale póki
żyjemy jest jeszcze czas aby swoje życie zmienić, krzywdy naprawić. Stąd mój apel, przestańcie
w końcu skłócać Bukowinę, która jeszcze niedawno przed waszym tu przybyciem była bardzo
zgodną wsią. Zostawcie w spokoju stowarzyszenie i szkołę, bo tylko zło i zgorszenie siejecie
wokół, a sięgnijcie raczej po katechizm, bo widać na każdym kroku jak ogromne braki macie
w tej dziedzinie. Czy pamiętacie jeszcze jakie są warunki dobrej spowiedzi? Jeśli nie to
przypomnę chociaż jeden z nich: „ zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźnim, wykonanie pokuty,
oraz naprawienie zła wyrządzonego ludziom.” Przyjmowanie Komunii Św. bez spełnienia tego
warunku to przecież czyste świętokradztwo. Myślę, że dobrze byłoby abyście przypomnieli sobie
też Grzechy wołające o pomstę do nieba. „ Pismo Święte przestrzega przed wszelką nieuczciwością
względem pracowników. Skarga uciskanego pracownika również woła o pomstę do nieba.
Bóg jest szczególnie wrażliwy na ludzką biedę spowodowaną przez innego człowieka.”
Ja nie życzę nikomu źle, myślę tylko, że z Bogiem naprawdę zadzierać nie warto.

RODZIC pisze:
06:49 24.05.2016 r.

Dziękuje bardzo "GŁOSOWI SUMIENIA" ,piękne przemyślenia ,ale dla ludzi ,którzy mają odrobinę rozumu i empatii. Tego niestety nie można powiedzieć o zarządzie . Wczoraj pożegnała się z dziećmi pani Ewa K Kolejny nauczyciel z powołania i przez duże N ( ale zarząd dba o dobro dzieci) .Zobaczcie KTO pozostał w szkole ? P.O dyrektora niskopienną i złośliwą, kłamiąca w żywe oczy - dobrali sobie jak na zamówienie - z Bogiem na ustach przyczynia się do ruiny szkoły ,teraz to widać gołym okiem !!

rodzic pisze:
14:39 24.05.2016 r.

Kolejny już nauczyciel odchodzi z Bukowiny. 7-miu nauczycieli/pracowników zwolnionych a 2-ch na przełomie roku szkolnego 2015-2016 odeszło samodzielnie. Pozdrowienia tu dla v-ce prezes pani Biankowskiej ,która wraz z prezesem panem A.Cyman podpisuje zwolnienia nauczycieli, którzy uczyli jej dzieci. Gdzie ta pani ma sumienie i godność osobistą? No cóż nie istotnym jest tu jak widać dla niej poziom wykształcenia jej dziecka a jedynie stołek i życiowa frustracja- jak mnie pracodawca krzywdził w pracy to ja to samo będę robiła z pracownikami szkoły. Ile jeszcze zwolnień ta pani podpisze?Ilu jeszcze ta pani z prezesem rodziców usunie ze stowarzyszenia? Przykre to jest i jak rzesz wymowne zwłaszcza w niedzielę gdy idzie się bez przemyśleń do komunii.

wicher pisze:
23:10 23.05.2016 r.

Jestem pod ogromnym wrażeniem przytoczonych tu powyżej sentencji i samego komentarza "głosu sumienia " Zgadzam się z "glosem sumienia " i myślę,że czas najwyzszy zakończyć konflikty i dojść do porozumienia. Ale wyrządzone krzywdy trzeba naprawić! Dziś już naprawdę nie wiadomo o co chodzi w tym wszystkim. Na koniec mogę tylko powtórzyć to , co przytoczył "głos sumienia " " Ja nie życzę nikomu źle, myślę tylko, że z Bogiem naprawdę zadzierać nie warto. :Pozdrawiam WSZYSTKICH , a szczególnie "głos sumienia "

mika pisze:
16:32 24.05.2016 r.

W tej szkole procowało, podkreślam słowo pracowało kilkunastu wspaniałych pedagogów. Zaangażowanych, wykształconych, empatycznych i godnych zaufania. Niestety żaden z nich już dziś nie pracuje. Ta placówka umrze śmiercią naturalną. Wszyscy mieszkańcy wsi i może nawet pan prezes z żoną przekonają się ,że prestiż szkoły to nie nowoczesny design i najlepsze gatunkowo meble a kadra nauczycielska. Wielka szkoda, że z tak wspaniałej inicjatywy nie zostało nic......dno. Niżej już upaść nie można.

ZADYMA pisze:
18:07 24.05.2016 r.

Nic to , liczy się kolejny złoty sracz w szkole ,do którego robić może tylko zarząd , a wszyscy inni patrzą i podziwiają ....

ergo pisze:
21:49 24.05.2016 r.

Wspaniali nauczyciele itd. to czysta kpina jak i dyrektorka co to pisze. Zapomnijcie o szkole . Już do niej nie wrócicie.

Frau pisze:
06:35 25.05.2016 r.

Czysta kpina to ty jesteś prezesowa z tą swoja świtą i nienawiścią do wszystkich , nie masz się czego czepiać , to czep się tramwaju i na Kamczatkę !!

AFERA pisze:
18:43 25.05.2016 r.

DO ZADYMY: !!!!!!!! :):):):) SUPER EXTRA KOMENTARZ :):):):):)MOŻNA SIĘ UŚMIAĆ PO PACHY!!!! RYCHYTCH PRAWDA CO PISZESZ !!!!

rodzic pisze:
01:17 27.05.2016 r.

"ergo" miej trochę godności by powiedzieć ,że zwalniasz nauczycieli w szkole bo w raz z rodzicami powiedzieli ci stop . Z pewnością tych ,których zatrudniasz obecnie możesz nazwać kpiną bo wiele lat świetlnych im potrzeba by poznali potrzeby dzieci w Bukowinie. Obecny muzyk w tym gronie to kolejny rodzinny mega hit - tak dobrze uczty i przekazuje wiedzę ,że uczniowie ledwo na dwójach jadą a wielu z nich ma dostać jedynki na koniec roku. Powiedz lepiej kto jutro będzie uczył w tej szkole- twój wujek , kuzynka , chrześnica czy pracownicy z pewnego zakładu mięsnego?

nie prezesowa pisze:
11:46 27.05.2016 r.

Frau to nie pisze prezesowa. Dajcie już jej spokój, inni ludzie też umieją pisać. Gdzie macie waszych obrońców szkoły tych prezesów kaszubskich , tych posłów , senatorów, burmistrzów itp. no gdzie ?Ano wypięli się na was. Byliście im potrzebni do wyborów, tylko . Wasze dzieci są tak wspaniałe , że lepszych nie ma pod słońcem!!! Kto wam to wmówił ? Chyba wy sami. Co za parodia.

Frau pisze:
21:11 27.05.2016 r.

Do " nie prezesowej" - wiem , że inni potrafią pisać , ale nie tak specyficznie i złośliwie jak prezesowa , z przyklejonym sztucznym uśmiechem na procesji rozsiewała wokół żółty blask zębów ....

rodzic pisze:
22:10 24.05.2016 r.

A kto chciałby tam pracować? Hehahah to jakieś żarty.

rodzic pisze:
01:16 27.05.2016 r.

Ergo miej trochę godności by powiedzieć ,że zwalniasz nauczycieli w szkole bo w raz z rodzicami powiedzieli ci stop . Z pewnością tych ,których zatrudniasz obecnie możesz nazwać kpiną bo wiele lat świetlnych im potrzeba by poznali potrzeby dzieci w Bukowinie. Obecny muzyk w tym gronie to kolejny rodzinny mega hit - tak dobrze uczty i przekazuje wiedzę ,że uczniowie ledwo na dwójach jadą a wielu z nich ma dostać jedynki na koniec roku. Powiedz lepiej kto jutro będzie uczył w tej szkole- twój wujek , kuzynka , chrześnica czy pracownicy z pewnego zakładu mięsnego?

zły pisze:
00:36 22.06.2016 r.

ty prezes z tym czymś i z twoim mizernym zapleczem pamietaj w ciagu 12 miesiecy klopoty narosna upadniesz na samo dno batali z toba jeszcze potrwa aby prawda ujzala swiatlo dzienne ale to nadchodzi zapamietaj ten wpis za rok odszukaj mnie tutaj a pszekonasz sie kto mial racje

Mała Mi pisze:
16:32 22.06.2016 r.

Zły on już niżej nie upadnie.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24