Lębork24

Wiadomości > Sport > 6 lutego jedziemy do Łeby na...

6 lutego jedziemy do Łeby na III Karnawałowy Trail Półmaraton

wyświetlony 2787 razy
Change text size Save as PDF RSS

Po raz kolejny bawimy się w Łebie podczas karnawału, a jak można lepiej się bawić niż biegając nad morzem? Łeba ponownie powita półmaratończyków na Mierzei Sarbskiej, gdzie w otulinie lasu sosnowego i w otoczeniu jeziora Sarbsko będzie można zmierzyć się na 21 leśnych kilometrach.

Trasa będzie wiodła wzdłuż linii brzegowej, po czym zawodnicy dotrą do latarni morskiej Stilo, okrążą ją i zawrócą w stronę mety. Będą biegli po drodze gruntowej o miękkim podłożu, częściowo ubitej, z fragmentami wydmowymi. Co ważne, tylko ostatnie 800 metrów poprowadzone zostanie po asfalcie. W tym aspekcie od zeszłego roku wiele się nie zmieniło.

Co oprócz miejsca wyróżnia III Karnawałowy Trail Półmaraton?

Po pierwsze, urządzony będzie konkurs na najlepsze przebranie karnawałowe, w związku z czym Mierzeja Sarbska będzie się mienić od kolorowych biegaczy i biegaczek w najróżniejszych i często dziwacznych kreacjach.

Po drugie, miasteczko zawodów znajdzie się na terenie Zdrowotelu Łeba, co sprawi, że dostępne będą szatnie, prysznice oraz depozyt, a po zmaganiach na każdego uczestnika oczekiwać będzie pełny dwudaniowy obiad.

Dla każdego zawodnika przygotowany będzie pamiątkowy odlewany medal, a dla najlepszych w swoich kategoriach wiekowych dodatkowo puchary. Zwycięzcy w OPEN (najlepsze trzy osoby) otrzymają również nagrody pieniężne o łącznej wartości 2000 zł. Ponadto wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną dwa vouchery na pobyt weekendowy  w Hotelu Fajkier *** w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Rywalizacja w Łebie ponownie będzie na wysokim poziomie, aby to zapewnić został wyznaczony limit czasowy na pokonanie całego dystansu, są to trzy godziny.

Podsumowując, aktywne zakończenie karnawału będzie miało miejsce nad morzem – 6 lutego widzimy się w Łebie!

Adrian Sosnowski

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24