Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Kolejne zajęcia policjantów w...

Kolejne zajęcia policjantów w klasie mundurowej

wyświetlony 2715 razy
Change text size Save as PDF RSS

W czwartek odbyły się kolejne już zajęcia policjantów z uczniami klasy mundurowej. W trakcie spotkania uczniowie zostali zapoznani z zasadami i zadami pracy dzielnicowych oraz służby patrolowej. Ponadto policjantka prowadząca zajęcia omówiła tematykę związaną z cyberprzemocą i cyberprzestępczością.

Policjantka prowadząca zajęcia rozpoczęła spotkanie od krótkiej kartkówki sprawdzającej zdobytą dotychczas wiedzę, której wyniki zostały omówione zaraz po jej sprawdzeniu. Podczas trzech godzin lekcyjnych młodzież poznawała zasady i podstawy prawne służby dzielnicowych oraz policjantów pionu patrolowo-interwencyjnego. W kolejnej części zajęć omówiono z uczniami zasady odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne i zaprezentowano film przygotowany przez KMP w Elblągu pt. „Życie jest jedno, to nie gra”. Ostatnia godzina lekcyjna poświęcona była tematyce cyberprzestępczości i cyberprzemocy, a w szczególności włamaniom na konta poczty elektronicznej oraz portale społecznościowe. Młodzież z uwagą wysłuchała przekazywanych informacji z zakresu prowadzonych zajęć, które w przyszłości z pewnością mogą się przydać w ich prywatnym życiu.


Zajęcia lęborskich policjantów w klasie o profilu mundurowym prowadzone są od ponad dwóch lat w II Liceum Ogólnokształcącym w Lęborku na mocy porozumienia Starostwa Powiatowego, dyrekcji szkoły oraz Policji, Jednostki Wojskowej i Straży Pożarnej. Nauka w tej klasie podzielona jest na 3 roczne bloki tematyczne, z których każdy poświęcony jest odrębnej służbie. W zeszłym roku młodzież poznawała tajniki służby wojskowej, bieżący rok szkolny poświęcony jest Policji, a przyszły służbie w Straży Pożarnej.

Policjantów cieszy duże zainteresowanie wśród młodzieży klasą o takim właśnie profilu. Dyrekcji II LO podjęła w zeszłym roku, po raz trzeci z rzędu decyzję o utworzeniu klasy o profilu policyjnym. Zróżnicowany profil klasy daje młodym ludziom w przyszłości możliwość podjęcie decyzji co do wyboru zawodu w służbach mundurowych, w tym służby w szeregach Policji.

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
asp.sztab. Daniel Pańczyszyn

2 komentarzy:
Jerzy pisze:
22:23 15.01.2016 r.

I tu jest właśnie problem
cyt.
.......daje młodym ludziom w przyszłości możliwość podjęcie decyzji co do wyboru zawodu w służbach mundurowych, w tym służby w szeregach Policji.
Ale nie gwarantuje przyjmowania w pierwszej kolejności.

Darek pisze:
11:21 16.01.2016 r.

Na mnie też nikt nie patrzył w pierwszej kolejności w szkole ratowniczej. Po co mi były kursy, szkolenia I uczestnictwo w roznych medycznych drużynach. Życie nie jest bajką. Nie mozna na zawołanie mieć wszystkiego. Pozdrawiam


Dzisiaj jest:
Tuesday, 16 July 2019 r.
Imieniny:
Mariki, Benity, Dzierżysława
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24