Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Pożar w Miejskim Ośrodku...

Pożar w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, ale spokojnie, to tylko ćwiczenia

wyświetlony 2946 razy
Change text size Save as PDF RSS

W piątek po godzinie 12-stej dyżurny lęborskiej policji odebrał zgłoszenie o pożarze w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lęborku. Natychmiast na miejsce skierowane zostały wszystkie patrole policji i powiadomiona straż pożarna oraz pogotowie. Część policjantów od razu po przybyciu na miejsce zaczęła ewakuować pracowników i petentów zadymionego budynku. Policjanci z drogówki zablokowali drogi dojazdowe aby ułatwić dojazd i czynności strażaków i pogotowia. W trakcie trwania akcji policjanci kierowali ruchem na utworzonych objazdach aby zminimalizować utrudnienia w ruchu dla kierowców.


Piątkowa akcja policji, straży pożarnej i pogotowia była ćwiczeniami, których organizatorem była lęborska policja. Działania miały sprawdzić wspólne działanie służb w podobnych sytuacjach. Wszystkie założenia organizatorów sprawdziły się w stu procentach, a współpraca służb przebiegła prawidłowo. Na pochwałę zasługuje też zdyscyplinowanie i przygotowanie pracowników MOPS-u, którzy podczas ewakuacji zachowywali się prawidłowo i wykonywali polecenia policjantów i strażaków.

Oficer Prasowy, asp.sztab. Daniel Pańczyszyn

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24