Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Dobiegają końca prace przy...

Dobiegają końca prace przy budowie ul. Wileńskiej

wyświetlony 6012 razy
Change text size Save as PDF RSS

Dobiega końca budowa ul. Wileńskiej w Lęborku, która powstaje na osiedlu Wschód. Ulica ta będzie stanowić główną oś komunikacyjną w tej części miasta.

Osiedle Wschód to teren położony we wschodniej częsci miasta, ale odgraniczony od niego ulicą Witosa i drogą krajową nr 6. Jeszcze kilka lat temu mieściło się tam tylko kilkanaście domów, teraz działki sprzedają się tam prawie jak „ciepłe bułeczki”. Na razie budowane są domy jednorodzinne, ale duży kwartał, ok. 19 hektarów, wchodzi w skład Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i przeznaczona jest na działalność gospodarczą.

Miasto wychodzi z założenia, że aby działki były atrakcyjne dla inwestorów, teren musi być uzbrojony. Wzdłuż nowej ulicy widać m.in. nowe oświetlenie, kanalizację deszczową.

Na budowę ul. Wileńskiej miasto pozyskało dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu państwa na zadanie pn. „Zwiększenie dostępności i bezpieczeństwa dojazdu do drogi krajowej nr 6 w celu podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej terenów przemysłowych w Lęborku poprzez budowę ul. Wileńskiej na terenie osiedla Lębork-Wschód”. Dotacja wyniesie 2.375.950 zł brutto, co stanowi 50 proc. wartości zadania.

Wykonawca robót – konsorcjum firm: Kruszywo sp. z o. o. oraz Bituminium sp. z o. o. z Lini przejęły plac budowy w kwietniu br. Wybudowana została jezdnia długości około 1020 mb wraz z kanalizacją deszczową długości ok. 2,160 m oraz oświetleniem ulicznym. Inwestycja ma być gotowa na początku jesieni tego roku.

Adam Reszka

4 komentarzy:
asterix52 pisze:
14:42 31.05.5777 r.

Ana osiedlu wojskowym rozbierają deptak ułożony w latach 1991 przez kadre tego osiedla a rozbierany przez Agencje Mienia Wojskowego i płyty układają przed śmietnikiem żeby tym z miasta było lepiej śmieci zostawić ukłon ze strony małych mieszkańców

ma-rej pisze:
14:42 31.05.9886 r.

Od czasu gdy namyslak jest Burmistrzem to miasto to posmiewisko jak kiedys w zydowskich opowieściach Wąchock. Nie dość, ze ulice Krzywoustego z budową ronda z ulica Kaszubską zafundowano mieszkancom i dziesiątkom tysiecy urlopowiczów w wakacje to teraz dopiero jest tam horror. Bezsens, dziury i zagrozęnie dla zycia. Dzis ok 15 w strone Dretowa (osiedla wojskowego) przedzierała sie , prawa stroną jakas staruszka. Obsobaczali ja kierowcy bo szła po jezdni - niby rondzie, bo którędy miała isc? Tam gdzie był chodznik przed ZE jest dziura, od kilku dni. A pałe i burmistrza z jego przydupasami tam cwiczyc pałą.

gość pisze:
14:42 31.05.7561 r.

Cholera jasna znowu te ronda wysepki i zwężenia drogi dla bezpieczeństwa. Czy w końcu jakiś normalny projektant i pomysłodawca się tu znajdzie czy sami kretyni tylko projektują te drogi. Nie trzeba być geniuszem że jest to strefa ekonomiczna będą tam jeździć duże transporty i moment porozjeżdżają krawężniki itd. podobnie jest na ul. Syrokomli. koniec miasta a ktoś sobie wymyślił wysepki na środku drogi po której będzie puszczony ciężki transport z cegielni- bo wożą glinę. Podobnie jest na ul. Kaszubskiej gdzie do elewatora zrobili zjazd jak dla osobówek i obok wysepkę dla ludzi, tylko że tiry już koszą znaki i krawężniki w tym miejscu. Wszystko jest robione dla sztuki aby było zamiast zrobić to z głową i żeby było praktycznie.

.. pisze:
14:42 31.05.2102 r.

Wysepki na Syrokomli to jakieś nieporozumienie... postawili by sygnalizacje świetlną na pasach i by było ok, a tak to ciężki sprzęt porozjeżdża to wcześniej czy później. Jednak bardzo cieszę się z tego, że kładą tam nową nawierzchnię, bo doły po bokach były straszne.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24