Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > PKS Gdynia - nowe standardy...

PKS Gdynia - nowe standardy jakości usług dla mieszkańców gminy Cewice

wyświetlony 7761 razy
Change text size Save as PDF RSS

PKS Gdynia Sp. z o.o. uruchamia nową linię na trasie Siemirowice-Cewice-Maszewo-Lębork z atrakcyjną taryfą biletową. PKS Gdynia nie boi się konkurencji ze strony prywatnych przewoźników i jak z rękawa wyciąga silne argumenty, którymi chce przekonać do siebie mieszkańców gminy.

Oficjalna prezentacja biało-zielonego autobusu obsługującego linię 620 – tak nazywa się oficjalnie połączenie Siemirowice-Lębork – odbyła się wczoraj, 27 sierpnia o godzinie 9.00 przy budynku Urzędu Gminy Cewice. Na prezentacji obecny był m.in. wójt gminy.

Autobus Setra 315 NF wyposażony jest w elektroniczne wyświetlacze prezentujące numer linii oraz kierunek docelowy. Autobus jest w pełni niskopodłogowy, przyjazny osobom starszym i niepełnosprawnym.

- Autobus jest wygodny posiada 46 miejsc siedzących i 43 stojące – informuje Robert Krawczyk, specjalista w Dziale Przewozów PKS Gdynia. – Docelowo autobus będzie wyposażony w system kamer monitoringu wizyjnego, który zadba o bezpieczeństwo podróżnych. Na pokładzie autobusu udostępnione jest łącze internetowe free hotspot WiFi, z którego będzie można korzystać przez godzinę czasu od zalogowania, a także ładowarki USB do smartfonów dla podróżnych. Jeśli zobaczymy, że mieszkańcy gminy chętnie korzystają z naszych usług, to na trasę wejdzie jeszcze większy autobus marki Mercedes.

Nowa linia autobusowa oznaczona numerem 620 zapewni obsługę komunikacyjną na trasie: Siemirowice - Cewice - Maszewo - Lębork już od września. Trasę obsługiwać będą autobus niskopodłogowy z miejscem na wózek, co ułatwi podróż do Lęborka rodzicom z małymi dziećmi, jak i osobom starszym oraz niepełnosprawnym (także na wózkach). Wszystkie kursy zostały dopasowane do zajęć lekcyjnych w szkołach w Lęborku (godzina rozpoczęcia i zakończenia lekcji).

W „pakiecie" biletu miesięcznego możliwe są również przesiadki i kontynuacja przejazdu autobusem innej PKS Gdynia - o numerze 677 do ZSP przy ul. Pionierów w Lęborku. Dojazd zapewniony został również pracownikom oraz osobom przesiadającym się w Lęborku do pociągów SKM w kierunku Trójmiasta. Mieszkańcy gminy Cewice zyskają tym samym komfortowy dojazd do Lęborka we wszystkie dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w atrakcyjnej taryfie biletowej.

- PKS Gdynia jest największym przewoźnikiem w województwie Pomorskim – dodaje Robert Krawczyk z PKS Gdynia. – Na pytanie, czy boimy się konkurencji ze strony PKS Słupsk, czy lokalnych przewoźników mogę śmiało powiedzieć, że nie. Na trasie do Władysławowa konkurujemy z kilkoma prywatnymi firmami i wygrywamy. Także tutaj chcemy stworzyć zdrową konkurencję opartą na jakości i rzetelności usług.

Autobus będzie kursował w dni robocze (od poniedziałku do piątku) od godz. 5.58 do 17.30 – cztery kursy poranne do Lęborka przez Maszewo i popołudniowe, również przez Maszewo. Jeśli linia 620 okaże się opłacalna do godziny kursowania zostaną wydłużone nawet do godz. 21.00 oraz w soboty i niedziele w wybranych godzinach.

Na przystankach mieszkańcom udostępnione zostały już rozkłady jazdy, które będą ważne od 1 września. Rozkład jazdy jest dostępny również na stronie internetowej pod adresem: www.pksgdynia.pl

Adam Reszka
13 komentarzy:
Adam pisze:
17:56 28.08.2015 r.

Przydałby się autobus po 5 rano :)

Magda pisze:
21:05 28.08.2015 r.

Jestem za tym co pisze Adam,autobus o 5 rano,bo ludzie nie mają jak dojechać do pracy na 6

leb pisze:
20:19 28.08.2015 r.

do łeby tez prosimy taki bo boguś bus puszcza takie sztoty ze strach jechać a jak juz jedzie to staje w polu bo sie zepsuł

Darekg pisze:
23:42 28.08.2015 r.

A po 18 nie może jechać autobus do Maszewa

Robert pisze:
10:41 29.08.2015 r.

Witam.

Nieoficjalnie mogę napisać, że jeśli linia będzie na siebie zarabiać to można się spodziewać dodatkowych kursów rano w dzień i wieczorem, również w tych godzinach o których piszecie.

Dajmy sobie miesiąc czy dwa na zweryfikowanie czy ludzie chcą jeździć z PKS Gdynia :D

iza pisze:
12:37 31.08.2015 r.

jak można to zwweryfikować jak kursów nie bdzię. Do tej pory przez 23 lata mojej pracy jest coraz gorzej. W niedziele problem, teraz już będzie w soboty. na noc na 19-stą latem w ogóle nie było czym pojechać. A z nocnego dyżuru to już kilka lat trzeba do 9 czekać. koleżanki dawno wyspane a ja na 10 do domu trafiam. Rano na 7 w tygodniu tylko pasuje. Dobrze, że wieczorem Boguś Bus przez Maszewo jedzie bo od roku to PKS i wieczorny autobus zabrał. To jest XXI wiek?
Dojeżdżam do Maszewa ,na czekanie straciłam 1/3 życia

Robeet pisze:
18:45 31.08.2015 r.

Ano są sposoby :-)

Widać jak jeździ konkurencja i ile ludzi wozi,
Ile samochodów jedzie i z Ilona osobami itp.

Robert pisze:
11:03 29.08.2015 r.

Jako ciekawostkę mogę podać, że cały poniedziałek oraz we wtorek do 9:30 przejazd linią będzie bezpłatny. :D

Niestety WiFi w autobusie będzie dostępne dopiero od połowy miesiąca. :(

celka pisze:
08:08 30.08.2015 r.

Taki autobus przydały się na Wilkowo które kompletnie jest odcięte od świata.

janik pisze:
17:18 30.08.2015 r.

dobrze byloby tak do Unieszynka jakiś kursMati pisze:
18:56 30.08.2015 r.

No mnie się wydaje ze to jest PKS Wejherowo no ale spoko nie przypierdalam się.

Dawid pisze:
20:23 28.12.2015 r.

To widać dawno nie jesteś w temacie. Od prawie dwóch lat jest to PKS Gdynia.

Robert pisze:
21:35 30.08.2015 r.

Mati masz rację ... wydaje Ci się :-)

To był PKS Wejherowo a teraz to PKS Gdynia ;-)


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24