Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Rekord Polski w Belgijce...

Rekord Polski w Belgijce został pobity!

wyświetlony 7137 razy
Change text size Save as PDF RSS

20 marca 2015 roku na Placu Pokoju w Lęborku dzieci i młodzież ze szkół powiatu lęborskiego wzięła udział  w Biciu Rekordu Polski w kategorii "Najwięcej osób tańczących Belgijkę jednocześnie". Dotychczasowy rekord wynosił 230 osób i udało się go dziś pobić, a nasze miasto zostanie wpisane do księgi rekordów Polski. Pomysłodawcą tego wydarzenia była Młodzieżowa Rada Miasta Lęborka we współpracy z Urzedem Miasta w Lęborku i LCK Fregata. Mimo zachmurzonego nieba impreza zakończyła się wielkim sukcesem. Wspólna zabawa rozpoczęła się o godzinie 10.30. Wszystkich przedstawicieli szkół na Placu Pokoju powitał Michał Sałata, koordynator tego wydarzenia.

- Przede wszystkim dziękuję Wam droga młodzieży oraz waszym opiekunom, że jesteście tu dziś z nami i pomożecie w próbie pobicia dotychczasowego rekordu.- powiedział prowadzący.

Przed oficjalnym biciem rekordu na placu zaprezentowały się przedszkolaki z lęborskich przedszkoli. W ten sposób również one chciały swoją obecnością zaakcentować swoją znajomość kroków Belgijki a tym samym tanecznie powitać wiosnę w Lęborku. Po prezentacji i części oficjalnej na Plac Pokoju przybył przedstawiciel Biura Rekordów Polski z Poznania - Pan Rafał Radtke, który czuwał nad prawdłowym przebiegiem całości Bicia rekordu Polski w Belgijce. Jedna osoba, która sobie nie radziła musiała zostać odjęta od końcowej klasyfikacji stąd rekord pobiła "nieparzysta" liczba uczestników. Oficjalny nowy rekord wyniósł 607 osób.

- Chcemy promować miasto w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie spodziewaliśmy się, aż takiego zainteresowania naszą imprezą ze strony uczniów i lęborskiej młodzieży.- mówi Jakub Herczyk, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka. - Cieszę się, że jest już po wszystkim a nowy rekord Polski został ustanowiony właśnie w Lęborku - dodaje.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażnicy miejscy oraz ratownicy Ochotniczej Służby Ratowniczej. W tańcu mogliśmy zobaczyć również burmistrza miasta Lęborka - Witolda Namyślaka oraz radnych powiatowych i miejskich a także mieszkańców.

Gościnnie poza szkołami lęborskimi zatańczyli również przedstawiciele: Zespołu Szkół w Łebieniu, Zespołu Szkół w Leśnicach, Zespołu Szkół w Wicku, młodzież z lęborskiego PATu, grupa Comenius, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Lęborka oraz przedstawiciele Rady Organizacji Pozarządowych. Ku wielkiemiu zaskoczeniu przybyli również uczniowie pod opieką opiekuna ze Szkoły Podstawowej aż z Kętrzyna. 

red.

fot. WIFOT.PL oraz Młodzieżowa Rada Miasta Lęborka

14 komentarzy:
Anonim pisze:
16:22 20.03.2015 r.

W zapyziałym mieście na końcu świata ktoś coś zrobił nietuzinkowego.
I brawa dla niego!

Zosia pisze:
17:02 20.03.2015 r.

Jeszcze kilka takich imprez i dogonimy Wilkowo

AW pisze:
17:16 20.03.2015 r.

Brawo młodzież! Zwłaszcza ZS nr 3 : )

misia pisze:
11:18 21.03.2015 r.

Najlepiej przygotowani i ubrani na biało. Super!!!

Kacper pisze:
22:51 21.03.2015 r.

ZS 3- najlepsza szkoła w Lęborku ;)

GOŚĆ pisze:
17:44 20.03.2015 r.

z całym szacunkiem Panie Namyślak - mógł Pan chociaż obejrzeć filmik jak to się tańczy !!! a podobno tych co nie znają kroków dyskwalifikowali....

ma-rej pisze:
20:17 20.03.2015 r.

Panie Gość, pan Namyslak oczekuje tylko szacunku i ma gdzies uczenie sie czegokolwiek. Nawet wobec młodych ludzi. On przeciez ma twardy ideologicznie kręgosłup towarzysza z PZPR i on wie lepiej. Więc Panie Gośc, po co to = z całym szacunkiem=?

jojo pisze:
18:19 20.03.2015 r.

taniec tańczy się w parach, więc liczba powinna być parzysta. 607 chyba się nie dzieli na dwa równe części. ciekawe kto to liczył, pewnie jakiś magister po matematyce. albo organizatorek klikną za siebie a nie tańczył bo nie miał pary.

karol pisze:
18:30 20.03.2015 r.

może zacznij wpierw czytać ze zrozumieniem deklu "Jedna osoba, która sobie nie radziła musiała zostać odjęta od końcowej klasyfikacji stąd rekord pobiła "nieparzysta" liczba uczestników. Oficjalny nowy rekord wyniósł 607 osób." wszystko jest napisane

wow pisze:
19:07 20.03.2015 r.

Dokładnie bo to jeszcze trzeba umieć czytać.

Hana pisze:
22:21 20.03.2015 r.

.Brawo, to wspaniała inicjatywa./brawa dla Młodzieżowej Rady Miasta. Dzisiejszy dzień był wyjątkowy. Setki a może tysiące ludzi w centrum, happening i konkurs marzann," Belgijka", rajd, działania w kinie i wielu placówkach. Mamy jednak wspaniałą młodzież i cudowne dzieciaki oraz ludzi, którym się jeszcze coś chce.Super.
I jeszcze jedno.Nie każdy musi umieć tańczyć co niekoniecznie rzutuje na jego postawy, zachowania czy nawet sympatie polityczne.Nie psujcie zabawy młodym!.

Malina pisze:
21:43 21.03.2015 r.

Piękne jest to, że Ktoś wpadł na taki pomysł i zapalił młodych ludzi do jego realizacji; zachęcił dzieci i młodzież, i ich nauczycieli do udziału w tej pysznej zabawie. W takim wydaniu witanie wiosny ma sens i urok. Wszelkim inicjatywom, które niosa radość, przyjaźń, dobre samopoczucie nalezy bezapelacyjnie przyklaskiwać.

Zdzicho pisze:
10:10 23.03.2015 r.

Brawo młodzi, dobrze ,że coś robicie i może szybko zastąpicie zgnuśniałych polityków rządzących miastem. Pamiętajcie, że remont dworca PKP zainicjowała młoda dziewczyna, ale o niej już nikt nie pamięta. Dobrze, że Burmistrz Lęborka Namyślak wreszcie wyszedł do miasta! Może zobaczy braki w kostce na ul. Staromiejskiej i przyległych ulicach, które niedawno były rewitalizowane. Może zobaczy porozbijane butelki w miejscach, w których niby jest monitoring . Może niech się przejdzie bulwarami nad rzeką i zobaczy jak na deptakach parkują samochody. Kto Panie Burmistrzu wygrał przetarg na sprzątanie centrum miasta i na jaką kwotę? Czy jeden człowiek z workiem. bez narzędzi może posprzątać rozbite szkło z ulic?

Nat pisze:
11:37 23.03.2015 r.

Swietnie wyszlo :)
to teraz co, ustanowienia rekordu Polski w jednoczesnym podrzuceniu piłek plażowych? :P


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24