Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Wypadki z udziałem dzieci i...

Wypadki z udziałem dzieci i pijanych kierowców

wyświetlony 6801 razy
Change text size Save as PDF RSS

W ten weekend na drogach powiatu lęborskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. W sobotę i niedzielę potrącone zostały dzieci. Oba wypadki zdarzyły się w Lęborku – na ul. Krzywoustego i Stryjewskiego. Natomiast w poniedziałek, przed godz. 4 w Łebie na drzewie „wylądowała” terenowa suzuki vitara, którą prowadził 29-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego. Jak się później okazało, miał on w organizmie prawie 4 promile alkoholu.

Zacznijmy jednak od wypadków z udziałem dzieci. W sobotę na ul. Krzywoustego pod koła dostawczego mercedesa sprintera wbiegł 10-letni chłopiec. Kierowca niewiele mógł zrobić, bo 10-latek nawet się nie rozejrzał. W wyniku uderzenia doznał wstrząsu mózgu i obrażeń ciała, które nie zagrażały jego życiu.

Dzień później, czyli w niedzielę, na ul. Stryjewskiego doszło do innego zdarzenia drogowego z udziałem dziecka. Tym razem 8-latek wyjechał rowerem z podwórza wprost na ulicę i wpadł pod nadjeżdżającego opla vectrę. Zdarzenie wyglądało dość groźnie, ale na szczęście skończyło się tylko na drobnych obrażeniach i zadrapaniach.

Jak mówią policjanci, zajęcia edukacyjne w szkołach czy przedszkolach prowadzone są bardzo często. Dzieci uczone są, jak zachowywać się na drodze, rozdawane są odblaski czy książeczki. Jednak o ile szkoły czy policjanci edukują dzieci, to rodzice nie przykładają do tego odpowiedniej uwagi, a przecież to oni są najważniejszym ogniwem, jeśli chodzi o edukację dzieci.

Niestety głuchy na edukację był też 29-letni kierowca suzuki vitary, który dzisiaj przed godziną 4 spowodował wypadek na ul. Kościuszki w Łebie (tuż przy stacji Orlen). Mający, bagatela, prawie 4 promile alkoholu we krwi, kierowca terenówki uderzył w drzewo. Poważnych obrażeń doznał pasażer vitary, 50-letni mężczyzna, który również był pod wpływem alkoholu, wydmuchał ok. 1,5 promila. Jako, że kierowca nie chciał dmuchać (lub raczej nie był w stanie dmuchnąć), trzeba było pobrać od niego krew w szpitalu – wynik zaskakujący, prawie 4 promile.

W wypadku potrzebna była pomoc strażaków. Musieli oni rozcinać pojazd, gdyż zakleszczony był kierowca. Pasażera nie trzeba było wyciągać, ale jako, że nie miał on zapiętych pasów bezpieczeństwa, doznał poważnych obrażeń ciała. Za spowodowanie wypadku i jazdę pod wpływem alkoholu, 29-letniemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywna pieniężna oraz utrata prawa jazdy.

Adam Reszka

9 komentarzy:
Abc pisze:
19:36 21.07.2014 r.

ludzie wsiadający po alkoholu za kółko to debile :/

Def pisze:
21:43 21.07.2014 r.

Po narkotykach jak ten ćpun w Sopocie to chyba to samo tylko do kwadratu.

heynow pisze:
12:25 22.07.2014 r.

Rozumiem, że ćpałaś/eś z nim, bo skąd te informacje...

beniek pisze:
18:48 23.07.2014 r.

do "heynow"
Ty chyba ćpasz bo dalej nie wiesz o co chodzi!!???

leborszczanka pisze:
00:21 22.07.2014 r.

ludziom wsiadajacym po alkoholu powinni zabrac prawo jazdy i zakazac ponownego zdania kursu.

Wojt pisze:
07:46 22.07.2014 r.

to będą jeździć bez prawa jazdy

laska pisze:
07:02 22.07.2014 r.

bezmózgi jak nie najebany to naćpany Żalą się na policje że suki łapią aaaaa powinni takich to grubo karać. i w ogóle po zabraniu prawo jazdy już więcej nie do puszczać takich do kursu ponownego zdawania. może wtedy debile nauczą się co wolno a czego nie.

LOTTA pisze:
12:42 22.07.2014 r.

co za spoleczenstwo , mozna mowic , mowic i trabic do tego łba a kierowcy i tak swoje robia, zabrac takim prawko do konca zycia to bedzie uczciwa nauczka

leborczanin pisze:
14:06 14.08.5719 r.

Glupoty piszecie,co to da ze zabiora mu prawo jazdy albo zakaz ... Wizja surowej kary to jest cel, kulka w leb albo stryczek za spowodowanie smiertelnego wypadku pod wplywem...czegokolwiek. A za sama jazde np.10lat bezwzglednego wiezienia...wtedy bedzie spokoj.;)


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24