Lębork24

Wiadomości > Sport > Pogoń po pierwszym treningu

Pogoń po pierwszym treningu

wyświetlony 4102 razy
Change text size Save as PDF RSS

14 lipca pierwszy trening po krótkiej wakacyjnej przerwie rozpoczął zespół seniorów. - Zajęcia miały charakter organizacyjny. Z drużyną omówiłem naszą pracę w najbliższych tygodniach, potem był normalny trening gdzie ćwiczyliśmy motorykę i grę na utrzymanie. Trenować będziemy 3 razy w tygodniu i rozegramy 5 meczów kontrolnych - mówił po zajęciach trener Sobiesław Przybylski.  Pytany w jakiej formie są jego zawodnicy po przerwie w grze trener odpowiadał ze spokojem. - Przerwa była krótka, bo tylko trzy tygodniowa, zresztą w ostatnim tygodniu zawodnicy mieli rozpiskę i trenowali indywidualnie. To młodzi, aktywni ludzie, podczas wolnego grali w siatkówkę czy piłkę plażową, nadwagi u nikogo nie zauważyłem.

Niepokoją nieco urazy kilku zawodników. Na kolano narzeka wciąż Oskar Jasiński, niezaleczoną nogą ma też Jakub Żmudzki, a Patryka Labudę czeka miesięczna rehabilitacja. Na poniedziałkowych zajęciach pojawił się 23-letni pomocnik Damian Formela z Pomorza Potęgowo. Formela w III-lidze w ubiegłym sezonie zagrał 29 meczach, w tym 14 razy w pierwszym składzie. Na kolejnych treningach testowani będą także inni zawodnicy.


Trener Przybylski w okresie przygotowawczym wyznaczył 5 gier kontrolnych. Większość sparingów rozegrana zostanie w Lęborku. Plejada naszych przeciwników jest tym razem wyjątkowo mocna. Od beniaminka III ligi KS Chwaszczyno, poprzez Kaszubie Kościerzyna i Cartusię Kartuzy po spadkowicza z II ligi Gryf Wejherowo. Ostatnim akcentem przygotowań będzie gra z Chrobrym Charbrowo (A-klasa)

Terminarz gier kontrolnych Pogoni Lębork „Lato 2014":

16 lipca 2014 (środa) godz. 18.30
Pogoń – KS Chwaszczyno (III liga)

19 lipca 2014 (sobota) godz. 11
Pogoń – Cartusia Kartuzy (III liga)

23 lipca 2014 (środa)
Pogoń – Gryf Wejherowo (III liga) (miejsce Lębork lub Wejherowo)

26 lipca 2014 (sobota)
Pogoń – Kaszubia Kościerzyna (III liga)

2 sierpnia 2014 (sobota)
Pogoń – Chrobry Charbrowo (A-klasa)

Redakcja serwisu www.pogon.lebork.pl.

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24