Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Czy utwór "Ona tańczy...

Czy utwór "Ona tańczy dla mnie" po kaszubsku okaże się hitem?

wyświetlony 7732 razy
Change text size Save as PDF RSS

Niewątpliwie utwory ludowe w lekkiej aranżacji muzyki rozrywkowej są ostatnio modne. Przykładem może być tegoroczna polska propozycja na Eurowizji i występ - Donatan i Cleo "My Słowianie". Czy podobny sukces przed uczennicami z Pobłocia, gm. Główczyce? Wszystko się okaże! Z pewnością jednak zapowiada się hit nadchodzącego lata! Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach oraz Zespół Szkół w Pobłociu przygotowali nagranie znanego hitu zespółu Weekend "Ona tańczy dla mnie" wykonany w języku kaszubskim. Utwór do słów przygotowanych przez naczycielkę Magdalenę Czarnowską-Mikulak zaśpiewały uczennice szkoły w  Pobłociu: Patrycja Powideł, Klaudia Jarosińska, Aleksandra Gac i Julia Mańkowska. Teledysk został nagrany głównie w Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach, a zdjęciami i montażem zajął się Bogusław Chyła. 

Przygotowanie tej aranżacji to efekt wprowadzenia dwa lata temu języka kaszubskiego do nauczania w Zespole Szkół w Pobłociu. Dzieci i młodzież uczą się mówić w tym języku, poznają historię i kulturę swojego regionu oraz jeżdżą na wycieczki do ważnych dla Pomorza miejsc.

Zobaczcie jak wyszło!

tekst i fot. GOK Główczyce

Kaszubianka - Òna tyńcyje dlô mie from Bogusław Chyła on Vimeo.

 

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24