Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Spotkanie z papieżem...

Spotkanie z papieżem Franciszkiem

wyświetlony 5291 razy
Change text size Save as PDF RSS

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w 2016 r. w Krakowie. Z tej okazji w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia przedstawiciele diecezji pelplińskiej, reprezentanci Polski odebrali symbole Światowych Dni Młodzieży. W tej grupie była Monika Tandek z Łebienia i Maciej Włuski ze Zdrzewna.

Dla młodych ludzi msza św. oraz spotkanie z Papieżem Franciszkiem było niesamowitym przeżyciem. Łącznie w grupie delegatów była młodzież reprezentująca około 100 krajów z całego świata.

- Gdy odebraliśmy symbole światowych Dni Młodzieży, postanowiliśmy, jako Polacy, przedstawić się ze strony tanecznej – opisuje wydarzenia z Watykanu Monika Tandek. – Zatańczyliśmy poloneza. następnie zaprosiliśmy delegatów do tańca, rozmawiając i zapraszając ich do nas, do Polski, do kraju, który jest najbliżej związany z Janem Pawłem II, który w niedzielę już zostanie ogłoszonym świętym.

Monika Tandek

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24