Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Obchody Światowego Dnia...

Obchody Światowego Dnia Książki w Główczycach

wyświetlony 4148 razy
Change text size Save as PDF RSS

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki w gminie Główczyce, w związku z czym w parku wiejskim zostało zorganizowane spotkanie z uczniami klas trzecich Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach. Organizatorem wydarzenia była Publiczna Biblioteka w Główczycach wspierana przez miejscowy ośrodek kultury.

W pierwszej kolejności czytaliśmy wiersz Juliana Tuwima Lokomotywa. Następnie dzieci stworzyły własną lokomotywę i śpiewając piosenkę Jedzie pociąg z daleka objechały z tą piosenką na ustach cały park i pobliski plac zabaw. Następnie były czytane kolejne wiersze, zarówno Jana Brzechwy jak i Juliana Tuwima. Dzieci chętnie, ale przede wszystkim poprawnie odpowiadały na pytania związane z czytanymi wierszami. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki aktywnie uczestniczyli w zabawie dotyczącej wiersza Juliana Tuwima Dwa Michały naśladując postaci z wiersza. Dużą przyjemność dzieciaczkom sprawiło malowanie obrazów kreda po chodniku, których tematem były postacie i przedmioty z bajek. Dzieci przeważnie malowały kosz z warzywami, owocami, lokomotywę z wagonami oraz wierszowe dwa Michały. Następnie odbyło się losowanie wierszyków o zwierzętach. Każde dziecko wylosowało karteczkę z wierszem, który następnie czytało całej grupie.

Dzieci pytane o to czy takie spotkania są potrzebne jednogłośnie odpowiadały - tak. Już w tak młodym wieku uważają, że czytanie książek jest potrzebne, ponieważ uczy, rozwija wyobrażnię, poszerza wiedzę z różnych dziedzin, zwiększa zasób słow oraz pozwala przeżywać przygody swoich ulubionych bohaterów z książek. Na koniec naszego spotkania dzieci zoatały obdarowane drobnymi upominkami: zakładkami do książek, obrazkami do pokolorowania, jak również słodkościami. Dzieciom podobało się zarówno spotkanie jak również możliwość czytania książek na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni. Zadeklarowały również odwiedzenie naszej biblioteki w najbliższym czasie.

tekst i fot. Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24