Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > W sobotę wielkie czyszczenie...

W sobotę wielkie czyszczenie rzeki Łeby

wyświetlony 4312 razy
Change text size Save as PDF RSS

26 kwietnia odbędzie się szósta edycja akcji „Błękit rzeki dobrem Krainy”, poświęconej przygotowaniu rzeki Łeby do zbliżającego się sezonu turystycznego. Przedsięwzięcie - posiadające charakter czynu społecznego - organizuje LOT Ziemia Lęborska - Łeba, Powiatowy Zarząd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku we współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz urzędami gminnymi w Nowej Wsi Lęborskiej i Wicku.

Porządkowane będą brzegi Łeby na odcinku około 50 km, od zachodnich granic Lęborka do ujścia rzeki do jeziora Łebsko. Efektem pięciu poprzednich edycji czyszczenia rzeki Łeby było zebranie łącznie około 12 t nieczystości. Sprzątać brzegi rzeki będą głównie członkowie lokalnych kół wędkarskich, a także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku oraz jednostek ochotniczych straży pożarnych. Zebrane odpady zostaną dostarczone na teren składowiska w Czarnówku.

Oficjalne rozpoczęcie akcji wyznaczono na godz. 9.00 na lewym brzegu Łeby, w pobliżu ujścia rzeki Kisewy. Finałem przedsięwzięcia będzie poczęstunek dla wszystkich uczestników połączony z wręczeniem dyplomów przedstawicielom podmiotów biorących udział w sprzątaniu (plac rekreacyjny w centrum miejscowości Krępa Kaszubska od godz. 12.00).

Warto zaznaczyć, że akcja ma charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy zatem do wzięcia udziału w pracach porządkowych wszystkich zainteresowanych (zbiórka 26 kwietnia, godz. 9.00, u wylotu ul. Komuny Paryskiej w Lęborku).

2 komentarzy:
gość pisze:
13:03 24.04.2014 r.

Tak oni dbają o tą rzekę, ale ryby coraz mniej, niech się zajmą hodowlami które najbardziej zanieczyszczają tą rzekę

gość pisze:
02:45 26.04.2014 r.

A ja proszę o podobna akcję wokół jeziora Lubowidzkiego. Chętnie się przyłączę. Tam przydałoby sie oczyszczenie brzegów nie tylko z butelek, ale i zeszłorocznej trzciny wymieszanej z jakąś błotnistą mazią. Zatoczka za mostem ( kierunek Mini Max ) kiedyś była czyściutka... :(
Rzekę zaczniecie sprzątać od ujścia Kisewy. Na Kisewie przy łapaczu śmieci, a więc trochę nie po drodze akcji, leżą sterty butli. Nie zapomnijcie o nich ! W mieście pod kładką przy Waryńskiego też zalegają w wodzie przyblokowane różne świństwa. To jeszcze dodam, że na Węgorzy, na odcinku od mostku na drodze do Dąbrówki do przejścia pod droga krajową tez jest zator śmieciowy.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24