Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Niebieski przemarsz ulicą...

Niebieski przemarsz ulicą Staromiejską. Światowy Dzień Autyzmu! Zobacz ZDJĘCIA i WIDEO

wyświetlony 3278 razy
Change text size Save as PDF RSS

Marsz dla Autyzmu, który odbył się 2 kwietnia rozpoczął obchody Światowego Dnia Autyzmu w Powiecie Lęborskim. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie „Niebieski Skarb”. Marsz rozpoczął się o godzinie 17.00 przy Banku PKO BP (ul. Staromiejska) aby ten w licznym pochodzie przeszedł na Plac Pokoju. Przemarszowi towarzyszyły niebieskie balony, koszulki oraz wstążeczki. Pochód otwierał okolicznościowy transparent z hasłem "Autyzm to nie koniec świata! To po prostu inny świat". Na Placu Pokoju odczytany został list od Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej - Anny Komorowskiej, która patronuje tegorocznym obchodom Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Głos zabrał także Starosta Lęborski Wiktor Tyburski i Burmistrz Lęborka Witold Namyślak. Kilka osób podzieliło się garścią osobistych refleksji o autyzmie z punktu widzenia rodzica, czy nauczyciela.

Po Marszu w intencji osób i rodzin dotkniętych problemem zaburzeń autystycznych w Sanktuarium św. Jakuba Ap. odprawiona została Msza Św. Wieczorem na niebiesko, podobnie jak w wielu miejscach na świecie podświetlony został budynek Muzeum w Lęborku.

tekst. organizatorzy

fot. i wideo: Michał Sałata

strony www Lębork
POD NASZYM PATRONATEM: I Festiwal Smaków FOOD Trucków (Lębork, pl. Pokoju, 21-22 kwietnia godz. 12-21), Wybory Małej Miss gm. Cewice (Dom Kultury w Maszewie Lęborskim, 21 kwietnia godz. 17), IX Ogólnoposki Festiwal Tańca (Lębork, ul. Piotra Skargi, hala widowiskowa, 27 kwietnia, godz. 10) Przedmajówkowy koncert popowo rockowy (Cewice, Gminne Centrum Kultury, 29 kwietnia godz. 18)