Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Niebieski przemarsz ulicą...

Niebieski przemarsz ulicą Staromiejską. Światowy Dzień Autyzmu! Zobacz ZDJĘCIA i WIDEO

wyświetlony 4056 razy
Change text size Save as PDF RSS

Marsz dla Autyzmu, który odbył się 2 kwietnia rozpoczął obchody Światowego Dnia Autyzmu w Powiecie Lęborskim. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie „Niebieski Skarb”. Marsz rozpoczął się o godzinie 17.00 przy Banku PKO BP (ul. Staromiejska) aby ten w licznym pochodzie przeszedł na Plac Pokoju. Przemarszowi towarzyszyły niebieskie balony, koszulki oraz wstążeczki. Pochód otwierał okolicznościowy transparent z hasłem "Autyzm to nie koniec świata! To po prostu inny świat". Na Placu Pokoju odczytany został list od Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej - Anny Komorowskiej, która patronuje tegorocznym obchodom Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Głos zabrał także Starosta Lęborski Wiktor Tyburski i Burmistrz Lęborka Witold Namyślak. Kilka osób podzieliło się garścią osobistych refleksji o autyzmie z punktu widzenia rodzica, czy nauczyciela.

Po Marszu w intencji osób i rodzin dotkniętych problemem zaburzeń autystycznych w Sanktuarium św. Jakuba Ap. odprawiona została Msza Św. Wieczorem na niebiesko, podobnie jak w wielu miejscach na świecie podświetlony został budynek Muzeum w Lęborku.

tekst. organizatorzy

fot. i wideo: Michał Sałata

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24