Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Rodzice Zosi Okulewicz proszą...

Rodzice Zosi Okulewicz proszą o pomoc

wyświetlony 3406 razy
Change text size Save as PDF RSS

Dostaliśmy list od Pawła i Małgorzaty Okulewicz, rodziców chorej Zosi, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. 6,5-letnia dziewczynka musi korzystać ze specjalistycznej pomocy i jeździć na zajęcia rehabilitacyjne m.in. do Szczecina i Poznania. Jednorazowy koszt wyjazdu do specjalisty to koszt rzędu 150 zł.

Jeśli ktoś nie dał na orkiestrę WOŚP Jurka Owsiaka ma okazję pomóc chorej dziewczynce poprzez wpłatę chociażby drobnej kwoty na konto FUNDACJI DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”.

A oto cały list rodziców Zosi Okulewicz:

Szanowni Państwo,

Zwracamy się z prośbą o pomoc w leczeniu i rehabilitacji naszej córki Zosi Okulewicz.

Zosia urodziła się 21.10.2006 roku z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Następstwem tych wad jest porażenie wiotkie kończyn dolnych, pęcherz neurogenny, częściowy zanik nerwów wzrokowych, padaczka oraz problemy ortopedyczne, gastrologiczne i hormonalne. Zosia przeszła już pięć operacji, kilkadziesiąt hospitalizacji i wiele badań. W trakcie dnia przyjmuje wiele leków, wymaga okresowego cewnikowania pęcherza (co 3 godziny), aby zapobiec uszkodzeniu nerek.

Mimo tych wszystkich zabiegów Zosia jest dzieckiem pogodnym i radosnym. Jej mocnymi stronami jest dobrze rozwinięta komunikacja słowna, duża ciekawość, a także niezależność w zakresie poruszania się na wózku aktywnym. Rozwijanie jej dużego potencjału wymaga jednak od jej najbliższych znacznych nakładów finansowych. Utrzymanie dobrego stanu zdrowia wymaga stałej kontroli u licznych specjalistów: neurologa, neurochirurga, chirurga, ortopedy, urologa, nefrologa, gastrologa, endokrynologa, okulisty, psychologa dziecięcego. Poradnie specjalistyczne i ośrodki rehabilitacyjne, do których uczęszcza dziewczynka znajdują się w Szczecinie i Poznaniu. Jednorazowy koszt wyjazdu do specjalisty to koszt rzędu 150 zł. Ponieważ Zosia jest w okresie intensywnego wzrostu, wymaga także częstych zmian sprzętu ortopedycznego, za pomocą którego się porusza oraz zapobiegającego postępowi zniekształceń narządu ruchu.

Aby utrzymać dobry stan zdrowia i prawidłowy rozwój psychoruchowy, Zosia wymaga pionizacji. Codzienna pionizacja zapewnia liczne korzyści dla zdrowia i rozwoju dziecka: zapobiega deformacjom kończyn i kręgosłupa oraz odwapnieniu kości, zapewnia prawidłowy odpływ moczu i pracę jelit, a także ma korzyści dla rozwoju psychospołecznego. Obecny pionizator, w którym Zosia stała i nauczyła się poruszać jest już za mały. Dziewczynka wymaga więc zakupu nowego sprzętu do pionizacji. Obecnie Zosia osiągnęła wiek i umiejętności, które pozwoliłyby jej korzystać z aparatów do chodu, które oprócz pionizacji zapewniłyby jej także możliwość chodu, w sposób najbardziej zbliżony do chodu fizjologicznego. Cena aparatów do chodu naprzemiennego to jednak koszt rzędu 30.900 zł.

Wydatki poświęcone na leczenie i rehabilitację córki znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziców. Jednak dzięki Państwa pomocy będą mogli w dalszym ciągu rozwijać duży potencjał Zosi i zapewnić jej dobrą opiekę medyczną.

Z poważaniem,

Fundacja w imieniu Pawła i Małgorzaty Okulewicz

P.S. Więcej informacji na temat Zosi, jej codziennego zmagania się z niepełnosprawnością znajdziecie Państwo na stronie: www.zosia-okulewicz.pl

Darowizny dla Zosi prosimy wpłacać na konto:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Bank BPH SA 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

Z dopiskiem: 5991, Okulewicz Zofia – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Thursday, 26 April 2018 r.
Imieniny:
Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
strony www Lębork
POD NASZYM PATRONATEM: IX Ogólnoposki Festiwal Tańca (Lębork, ul. Piotra Skargi, hala widowiskowa, 27 kwietnia, godz. 10) Przedmajówkowy koncert popowo rockowy (Cewice, Gminne Centrum Kultury, 29 kwietnia godz. 18) UWAGA. W Łebuni (gm. Cewice) strażacy walczą z pożarem stodoły. Tymczasowo zablokowana droga wojewódzka 214 w kierunku Sierakowic