Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Seminarium dla wolontariuszy...

Seminarium dla wolontariuszy i przewodników

wyświetlony 4295 razy
Change text size Save as PDF RSS

W Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku odbywa się dzisiaj seminarium dla wolontariuszy i lokalnych przewodników oraz osób zaangażowanych w funkcjonowanie Szlaku św. Jakuba.

Uroczystego otwarcia Pomorskiej Drogi św. Jakuba dokonano 28 lipca 2013 r. podczas Lęborskich Dni Jakubowych. Przypomnijmy, że Pomorski Szlak Jakubowy jest zaledwie częścią Europejskich Szlaków Jakubowych prowadzących do Santiago de Compostela w Hiszpanii, czyli miejsca kultu św. Jakuba Apostoła.

Podczas seminarium omówiono m.in. koncepcję rewitalizacji „Drogi św. Jakuba”, religijno-historyczne tradycje Szlaku Jakubowego, zasady organizacji i funkcjonowania ruchu turystycznego na Szlaku, jako forma aktywizacji społeczności lokalnej przy jego obsłudze.

Droga św. Jakuba jest jednym z najczęściej uczęszczanych szlaków. W 2010 r. do Santiago de Compostela dotarło z całej Europy ponad 272 tys. turystów i pielgrzymów.

rak

1 komentarzy:
ja pisze:
13:36 24.09.2013 r.

zatrzęsienie ludzi...więcej niż w pośredniaku-))


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24