Lębork24

Wiadomości > Sport > Komunikat z XIV Drużynowych...

Komunikat z XIV Drużynowych Mistrzostw Lęborka Szkół w Tenisie

wyświetlony 4503 razy
Change text size Save as PDF RSS

21 września 2013 roku odbył się na kortach przy ul. 9 Maja w Lęborku turniej tenisa ziemnego. Zawody zorganizowane zostały przez Szkołę Tenisa „Smecz” oraz  Centrum Sportu i Rekreacji.  Sportowa rywalizacją na kortach trwała przez 5 godz. Tradycyjnie zespół stanowiły dwie osoby, grające po jednej grze singlowej.

Do kategorii szkół ponadgimnazjalnych zgłosił się Maciej Boniaszczuk (LO nr 1) i Damian Schmidtke (ZSM-I), oni też otrzymali złote medale w swojej kategorii, gdyż  nie stawiła się młodzież reprezentująca inne szkoły. Wyżej wymienieni rozegrali zaś mecze poza konkursem z gimnazjalistami – zajmując drugie miejsce.

W kategorii szkół gimnazjalnych chłopców zwyciężyli: Mateusz Kaliciński (Gimnazjum nr 1) i Maciej Dziubich (Gimnazjum nr 33 z Gdańska), drugie miejsce zajął zespół z Gimnazjum w Wicku: Paweł Krzyżanowski i Paweł Konczalski, zaś trzecie miejsce i brązowe medale otrzymali: Robert Wroński i Maciej Prokopowicz z Gimnazjum nr 1 w Lęborku. Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym”.

Szkoła Podstawowa nr 8, grająca w składzie: Przemyslaw Maciejczyk i Błażej Kupc pokonała po zaciętym meczu chłopców z SP nr 3: Cezarego Kalicińskiego i Maksymiliana Puzyra 2-1.

W kategorii tej zagrał też poza konkursem zespół dziewcząt: Weronika Wydrzyńska (Gimnazjum w Cewicach), oraz Hanna Dziubich (Szkoła Podstawowa nr 81 w Gdańsku). Dziewczęta przegrały z SP nr 8, ale pokonały SP nr3. Obie zawodniczki otrzymały złote medale za zajęcie pierwszych miejsc w swoich kategoriach. W meczu singlowym pomiędzy dziewczętami lepszą okazała się Weronika Wydrzyńska.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy i medale sportowe, które oprócz prowadzącego zawody: Andrzeja Borowskiego wręczali przybyli na zawody rodzice startujących osób.

Opracował Andrzej Borowski

1 komentarzy:
jurek pisze:
23:54 27.09.2013 r.

hah fajnie bylo
XD


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24