Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Policja prowadzi działania...

Policja prowadzi działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

wyświetlony 4895 razy
Change text size Save as PDF RSS

Komenda Powiatowa Policji w Lęborku przystąpiła dzisiaj do działań prewencyjno – kontrolnych pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja ta prowadzona jest na terenie całego województwa pomorskiego. Ale lęborscy policjanci nie poprzestaną na kontrolowaniu pieszych, gdyż rozszerzą oni swoje działania także o rowerzystów.

Działania skierowane są do rowerzystów i pieszych w trosce o ich bezpieczeństwo. Mają na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem oraz przypomnienie, iż piesi i rowerzyści również są uczestnikami ruchu drogowego. Policjanci z lęborskiej drogówki, funkcjonariusze referatu patrolowego oraz dzielnicowi szczególną uwagę będą zwracać na rowerzystów i kontrolować każdego z nich. Podczas kontroli będę sprawdzali stan trzeźwości, stan techniczny jednośladu. W przypadkach naruszeń przepisów rowerzysta zostanie ukarany ale otrzyma również, jeśli nie będzie posiadał, kamizelkę odblaskową oraz w przypadku braku oświetlenia roweru, otrzyma zestaw do szybkiego montażu oświetlenia na przód i tył, podpisując zobowiązanie do jego używania.

Przeprowadzenie działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów na drogach, było możliwe dzięki pomocy firm i instytucji, które ufundowały kamizelki oraz oświetlenie rowerowe: Starostwo Powiatowe w Lęborku, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku, Stowarzyszenie “Inter-Alia”, Gmina Nowa Wieś Lęborska, Gmina Cewice, Fundacja Św. Krzysztofa z Wrocławia.

- Jesteśmy w trakcie rozmów z innymi instytucjami, które w najbliższym czasie wspomogą nasze działania zakupując dodatkowe kamizelki i oświetlenie rowerów – informuje asp. Magdalena Zielke, p.o. Oficera prasowego KPP Lębork. – Za pomoc w organizacji przedsięwzięcia dziękujemy i zapraszamy inne instytucje. Działania będą prowadzone przez okres jesienny.

KPP Lębork

5 komentarzy:
Karolina pisze:
11:14 24.09.2013 r.

Mogliby mnie zatrzymać , chociażby ze względu że przydały by mi się te gadżety

maniek pisze:
11:16 24.09.2013 r.

ale dobrze jakbys najpierw dostala mandat jako nauczke pasozycie

lolz, pisze:
13:59 24.09.2013 r.

Chamstwo ;__;. Uznając tak. Dostajesz mandat a w nagrode pocieszenia gadżety do roweru.

mm pisze:
14:48 24.09.2013 r.

Jeżeli rower jest niesprawny to jak najbardziej prawidłowo. Niby tylko rower ale stwarza zagrożenie. Więc jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj, polaczku..

kris pisze:
15:31 24.09.2013 r.

oj opornie idzie polakom noszenie kamizelek odblaskowych, przecież tu chodzi o własne bezpieczeństwo na drodze.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24