Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Klub Ziemi Lęborskiej traci w...

Klub Ziemi Lęborskiej traci w radzie odrębność

wyświetlony 5310 razy
Change text size Save as PDF RSS

Na łamach naszego portalu publikujemy cały wywiad zamieszczony w ostatnim numerze Echa Ziemi Lęborskiej (20 września 2013 r.) oraz częściowo na łamach Lębork-Nasze Miasto (http://lebork.naszemiasto.pl/artykul/2006706,wlodzimierz-klata-wystapil-z-klubu-radnych-ziemi-leborskiej,id,t.html#04382673b5b7e699,1,3,4 ) z Włodzimierzem Klatą, radnym Rady Miasta Lęborka, o powodach jego rezygnacji z członkostwa w klubie Ziemia Lęborska. Rozmowę przeprowadził Robert Gębuś.

- Dlaczego zdecydował się pan opuścić klub Ziemi Lęborskiej?

- Od roku Klub Ziemia Lęborska nie zebrał się na roboczej dyskusji merytorycznej we własnym gronie w sprawie takich tematów jak podatki, zmiany budżetu, ceny wody i biletów, nowy system usuwania odpadów czy obywatelskie inicjatywy uchwałodawcze. Ziemia Lęborska w Radzie Miasta traci swoją odrębność ideowo-programową na rzecz będącej w koalicji Platformy Obywatelskiej. Trudno pogodzić się z niechęcią do dobrych pomysłów, gdy są zgłaszane przez inne osoby lub forsowaniem pomysłów "koalicji", nawet gdy zawierają one rozwiązania niefortunne. Trudno zaakceptować "odłożenie do szuflady" podjętej uchwały mojego autorstwa lub odbieranie mi głosu, gdy ponawiam wnioski w sprawie usprawnienia pracy komisji. W takiej atmosferze czuję się źle. 9 maja br. złożyłem w tej sprawie wniosek do Zarządu Stowarzyszenia Ziemia Lęborska przedstawiając listę kilkunastu konkretnych zastrzeżeń. Ponieważ sytuacja nie zmieniła się, 10 września poinformowałem Zarząd Stowarzyszenia, że składam rezygnację z członkostwa w Klubie.

- Czy zamierza pan związać się z innym ugrupowaniem?

- Jestem człowiek dialogu i współpracy. Jak mówiła programowa deklaracja Ziemi Lęborskiej: liczy się człowiek, a nie partyjny szyld. Od samorządowców oczekuję otwartości na merytoryczną dyskusję, rzetelnej nowoczesnej wiedzy o samorządzie, szacunku dla inicjatyw obywatelskich, uczciwości, partnerstwa na równych zasadach, poszanowania moich konserwatywno-chrześcijańskich poglądów, zdrowego rozsądku i niezależności przy ocenie partyjnych dyrektyw. Myślę, że tacy ludzie są wokół nas.

- Czy zamierza pan kandydować na stanowisko burmistrza Lęborka?

- Moja decyzja nie ma związku z kandydowaniem na burmistrza.

7 komentarzy:
same zło pisze:
20:43 23.09.2013 r.

Jak nic, widzę że panu Klacie do PiS blisko. No i ciekawe, bo nie powiedział tego wprost, czy będzie kandydował na burmistrza Lęborka?

jor pisze:
21:39 23.09.2013 r.

Po pierwsze Klata ma przyzwoite kwalifikicję poopatrz dla porównania na inncyh radnych. Po drugie Klata przynajmniej rozmawia z ludźmi i nie raz interweniował w niejednej sprawie czego nie można powiedzieć o pozostałych radnych no może poza jednym wyjątkiem czyli panem szrederem kótry również interweniował w ielu sprawach. Jeśli sądzisz że Klacie blisko jest do PIS to nie jest to żaden argument, bo dla mieszkaćów ważniejsze jest czy będą załatwiane ich sprawy a nie to komu jest do kogo bliżej.

Janusz pisze:
08:46 24.09.2013 r.

Nieliczny z radnych przygotowany merytorycznie, otwarty na sprawy mieszkańców i z inicjatywą. Jeśli jest kojarzony z PIS tym lepiej świadczy to o opozycji

same zło pisze:
11:25 24.09.2013 r.

Przynależności do PiS nie uważam, jako dysfunkcję. Stwierdziłem po prostu, że ze swoimi poglądami panu Klacie blisko do PiS. A że pan klata jest bardzo dobrym radnym, bardzo dobrze przygotowanym merytorycznie (czasami aż za bardzo, bo jego wywody zamiast 5 minut potrafią trwać przez minut 30), to nie ulega wątpliwości.
A co do Ziemi Lęborskiej to dla mnie porażka. Mówią na nich "ziemniaki", ale dla mnie to "buraki", takie sprzedajne "buraki" w stylu "Panie burmistrzu, zrobi mi przed domem ulice, to ja będę łapkę w górę podnosił, ok" Tfu.

wen pisze:
10:16 25.09.2013 r.

Włodek to samorządowiec z krwi i kości. Znam go i mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć o nim, że jest uczciwy i wiedzą o samorządzie przykrywa całą Radę Miasta , łącznie z panem Burmistrzem.

Jeden z nas pisze:
14:18 25.09.2013 r.

Popieram tą decyzję która pokazuje że Ziemia Lęborska to taki przedsionek PO.Kilku ludzi takich jak Stenka i Wenta i inni im podobni potrzebują jeleni którzy im przyniosą głosy ale teraz się już to zmieni.Każdy na siebie będzie pracował -(okręgi jednomandatowe) i tu niech prominenci Ziemi Lęborskiej niech drżą.Pan Klata ze Swoim intelektem nie musi się niczego bać.Mandat radnego ma zawsze w kieszeni a i na burmistrza ma teraz większe szanse.ZL go tylko dołowała.Wenta i Stenka to sa przydupniki Namyślaka i ten kto choć troche się orientuje w polityce lęborskiej wie kim oni są.Gratuluję P.Włodzimierzu trafnej decyzji.Jestem pewien że do PiS-u jest Panu dużo blizej niż do PO i ta decyzja to Pan potwierdził.

afs pisze:
15:17 25.09.2013 r.

Oby więcej takich ludzi,którym na sercu naprawdę leży dobro naszego miasta i naszej Ojczyzny.Łączę wyrazy szacunku.
e


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24