Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > be!Eko pierwsze w Lęborku z...

be!Eko pierwsze w Lęborku z certyfikatem "Obudź wrażliwość"

wyświetlony 4365 razy
Change text size Save as PDF RSS

W piątek 30 sierpnia, salon be!Eko, znajdujący się przy ul. Czołgistów 15 otrzymał certyfikat organizatorów kampanii „Obudź wrażliwość”. Tym samym Lębork jest trzecim miastem w Polsce, które przyłącza się do tej kampanii.

Zgodnie z raportem Matka Polka Niedoceniona 67,9% ankietowych uznało, że w sklepach brakuje miejsc do karmienia i przewinięcia dziecka, 65% wskazało na deficyt  wydzielonych miejsc do zabawy, a 64% brak kas pierwszeństwa dla kobiet w ciąży. Tylko 1% badanych uznało, że w sklepach nie brakuje żadnych udogodnień.

Chcąc nagłośnić i uwrażliwić klientów instytucji, urzędów, banków, punktów gastronomii na ten problem, przed kilkoma miesiącami w Elblągu ruszyła kampania „Obudź wrażliwość”. Do tej pory około 40 miejsc otrzymało certyfikat, który wręczany jest punktom spełniającym określone warunki. Salon be!Eko wszystkie wymagania spełniał praktycznie od samego początku. Jego właścicielka Magdalena Sarzyńska-Górka stworzyła sklep, w którym jest kącik zabaw dla dzieci, prowadzone są bezpłatne badania stóp dla dzieci oraz spotkania z dietetykiem (terapeuta Rafał Michor i diabetyk Anna Michor).

- Nie przez przypadek towarzyszy nam od samego początku hasło „Chodź z nami po zdrowie naszych dzieci” – mówi Magdalena Sarzyńska Górka, właścicielka. – Inspiracją do stworzenia takiego salonu była nasza pięcioletnia córka. Mamy kącik dla dzieci, ale i dla rodzica, jest crossbooking, gdzie można wymienić się przeczytanymi książkami, jest miejsce, gdzie można przewinąć dziecku pieluszkę czy nakarmić piersią. Dobrze, że jesteśmy w Lęborku pierwszym takim punktem, ale zachęcam innych, aby poszli naszym śladem.

Naśladowcy już są. Obecny na wręczeniu certyfikatu „Obudź wrażliwość” był Witold Namyślak, burmistrz Lęborka.

- To bardzo fajna i potrzebna akcja, bo faktycznie miejsc gdzie dzieci i ich rodzice mogliby czuć się swobodnie lub po prostu przyjemnie spędzić wolny czas w oczekiwaniu na swoją kolejkę czy to w sklepie czy w urzędzie jest faktycznie bardzo mało – stwierdza burmistrz Lęborka. – Dlatego też z panią wiceburmistrz Alicją Zajączkowska stwierdziliśmy, że taki kącik-poczekalnię, gdzie będzie można zostawić dziecko, stworzymy w urzędzie.

Organizatorzy tej akcji uważają, że dobrze by było gdyby do akcji przyłączyło się jak najwięcej miejsc. Celem kampanii jest kształtowanie świadomości społecznej, zachęcenie do przystosowania wspólnej przestrzeni miejskiej dla dzieci oraz uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby kobiet ciężarnych. Akcję rozpoczęto w Elblągu, a w lipcu przyłączyła się Łeba, w której certyfikaty wręczono hotelowi Łeba i Ośrodkowi Wypoczynkowemu „Posejdon”.

A my przypominamy, że kilka dni temu ogłosiliśmy konkurs, w którym do wygrania są kupony rabatowe na zakupy w salonie be!Eko. Wystarczy polubić profil facebookowy salonu i udostępnić go innym. Na profil strony odsyła m.in. nasz baner reklamowy widoczny z prawej strony.

Adam Reszka

1 komentarzy:
Emilia Z. pisze:
15:27 02.09.2013 r.

tak Panie Burmistrzu, w urzędzie jak najbardziej i przydałby się podjazd na wózki na poczcie bo ciężko i niebezpiecznie po schodach targać w górę i dół o pozostawianiu wózków pod pocztą mowy nie ma - i wszystko to pod oknami urzędu, który oczywiście zapewne nic nie widzi :/

Brawo Pani Magdaleno - w końcu ktoś zaczął uświadamiać innym jakie ograniczenia czyhają na matkę z dzieckiem w całym naszym mieście, zero miejsc parkingowych dla matek , brak podjazdów na wózki czy miejsc do przewijania w urzędach - a przecież tak dumnie nasza władza głowy nosi - bo Lębork to europejskie miasto !


Dzisiaj jest:
Tuesday, 16 July 2019 r.
Imieniny:
Mariki, Benity, Dzierżysława
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24