Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Na drogach "Ostatni...

Na drogach "Ostatni weeeknd wakacji"

wyświetlony 4659 razy
Change text size Save as PDF RSS

Referat Ruchu Drogowego KPP Lębork dołącza dzisiaj do działań pod kryptonimem „Ostatni weekend wakacji”, prowadzonych przez Policję na drogach całego kraju. Policjanci lęborskiej drogówki będą w dniach od 30 sierpnia do 1 września dbać o bezpieczeństwo użytkowników ruchu, tak aby w tym czasie nie dochodziło do zdarzeń drogowych w związku z powrotami z wakacji.

Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów wynikających z długiego weekendu, ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz ułatwienie ruchu pojazdów.

Policja przypomina również, że obowiązywać będzie zakaz poruszania się pojazdów ciężarowych powyżej masy całkowitej 12 ton w dniach:

  • 30 sierpnia w godzinach 18-22
  • 31 sierpnia w godzinach 8-14
  • 01 września w godzinach 8-22

W trakcie działań policjanci będą zwracać szczególną uwagę na przekroczenia prędkości, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe wyprzedzanie. Wzmożone kontrole kierowców będą prowadzone także pod kątem jazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

KPP Lębork

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24