Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Najlepsi żeglarze są w...

Najlepsi żeglarze są w Maszewie

wyświetlony 6051 razy
Change text size Save as PDF RSS

Młodzi żeglarze ze Szkoły Podstawowej z Maszewa zwyciężyli w konkursie projektów uczniowskich w ramach projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską.” Sukces jest tym większy, że w tym wojewódzkim projekcie brało udział ponad 4.000 uczniów, a nagrodzonych zostało tylko 500.

Efekty pracy uczniów dwóch grup projektowych zyskały uznanie Komisji konkursowej. W nagrodę uczniowie pojadą na tygodniowy obóz żeglarski do Pucka, gdzie 3 dni będą mieszkali w specjalnie przygotowanym miasteczku żeglarski, zaś kolejne 4 dni (i noce) spędzą na jachtach, którymi żeglować będą po Zatoce Puckiej i Zatoce Gdańskiej.

Zwycięzcami zostali uczniowie: Wiktoria Drywa, Marlena Dawidowska, Kacper Konopiński, Karolina Kiedos, Karolina Orpel, Wiktoria Koszałka, Emilia Piwka, Aureliusz Schmidtke, Szymon Preczewski, Kacper Bulman, Weronika Wityk .oraz w pewnym sensie ich opiekunowie: Agata Piotrowska i Krzysztof Paluszek.

Jak pisali uczniowie: Realizacja projektu pozwoliła nam na rozbudzenie i pogłębianie zainteresowań związanych z tematyką morską.(…) Dzięki pracy nad projektem – hasło „Morze Bałtyckie”, będzie przywoływało w naszej pamięci obrazy wspólnego działania i dobrej zabawy.

Okazało się, że dzięki tej pracy wspólne działanie i dobra zabawa będą trwały dłużej, o tydzień, na żaglach… GRATULUJEMY!

SP Maszewo

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24