Lębork24

Wiadomości > Sport > 52 finał zawodów strzeleckich...

52 finał zawodów strzeleckich "O Srebrne Muszkiety”

wyświetlony 6795 razy
Change text size Save as PDF RSS

W dniach 03-05 czerwca 2013 r. na obiektach strzeleckich bydgoskiego Zawiszy odbył się finał ogólnopolskich zawodów strzeleckich o Srebrne Muszkiety. W finale udział wzięło 16 reprezentacji województw w kategorii dziewcząt i chłopców, które wyłonione zostały w eliminacjach wojewódzkich.               

Województwo pomorskie reprezentowane było przez drużynę dziewcząt ze Społecznego Gimnazjum Językowego w Lęborku w składzie: Daria Kłosowska, Aleksandra Rzepka i Magdalena Pełka oraz drużynę chłopców z Zespołu Szkół nr 1 w Chojncach.

Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta, które w klasyfikacji drużynowej zajęły 2 miejsce. Indywidualnie Aleksandra Rzepka była 8, Magdalena Pełka 10 a Daria Kłosowska 11.

Należy podkreślić, że drużyna SGJ była najmłodszą z pośród wszystkich reprezentacji i jedną z dwóch szkół gimnazjalnych, które zakwalifikowały się do zawodów centralnych. Drużyna chłopców z ZS nr 1 w Chojnicach zajęła 5 miejsce.

Oto klasyfikacja drużynowa dziewcząt:

1 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach - mazowieckie

2 miejsce – Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku - pomorskie

3 miejsce – Zespół Szkół w Staszowie - świętokrzyskie

Opiekunem i trenerem drużyny dziewcząt jest Robert Biczkowski.

Zawody strzeleckie o Srebrne Muszkiety odbywają się pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Eliminacje wojewódzkie odbyły się w ramach konkursu „Lęborski Sport 2013”

Robert Biczkowski

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24