Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Kto się znalazł, ręka w górę...

Kto się znalazł, ręka w górę - filmowa relacja z Dnia Dziecka

wyświetlony 4866 razy
Change text size Save as PDF RSS

31 maja na boisku „Orlik” przy pl. Piastowskim i na skwerze przy banku PKO BP przy al. Wolności w Lęborku odbyły się imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Choć od tych wydarzeń upłynęło kilka dni, mamy dla Was niespodziankę – filmiki z obu imprez. Kto rozpoznał siebie na tych filmikach niech dokona wpisu w komentarzach. Zapraszamy do zabawy z okazji Dnia Dziecka.

Dzień Dziecka na boisku orlika przygotowały klub Pogoń Lębork i Lęborski Stowarzyszenie Sympatyków Pogoni Lębork. Była to kolejna edycja plenerowo-sportowej imprezy pod hasłem „Dzień Dziecka z Pogonią Lębork”. Dopisała pogoda i uczestnicy na sportowym kompleksie.

Już na wejściu na „Orlika” czekały sympatyczne dziewczyny malujące twarze w biało-niebiesko-czerwone barwy. Największą popularnością tradycyjnie cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia. Kolejka do niej wydawała się nie mieć końca.

Najważniejsza była jednak aktywności fizyczna i zabawy ruchowe z piłką. Konkurencje sportowe dla dzieci w różnym wieku przygotowali trenerzy Pogoni: Sobiesław Przybylski, Rafał Bartoszek i Łukasz Banaszkiewicz. Pomagali im nasi młodzi piłkarze: Karol Wos, Paweł Labuda, Łukasz Janowicz i Szymon Czyżewski.

„Dzień Dziecka z Pogonią Lębork” to także występy artystyczne. Rytm imprezy wybijała na instrumentach perkusyjnych Grupa Perkusyjna „Tremolo” pod przewodnictwem Wiesława Karpika. Z pokazami tanecznymi wystąpiły też grypy Pani Wiesławy Wojciechowicz – „Maluszki”, „Pink” i „Fever”.Dużo ubawu, ale też edukacji i profilaktyki biło ze stoiska wolontariuszy przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lęborku. To już drugi raz, gdy podczas imprezy prowadzona jest akcja „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Alkogogle pokazujące upośledzenie zmysłów po zażyciu alkoholu służyły do przeprowadzenia konkurencji zręcznościowych wśród dzieci i młodzieży. Był więc slalom pomiędzy tyczkami, rzuty piłką do kosza i strzały na bramkę. W alkogoglach wszystko przychodziło z trudem i oto chodziło.

W imprezę zaangażowany był też Zespół Szkół nr 3, Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”, Powiatowe Ognisko Artystyczne w Lęborku i Biuro Wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W tym samym czasie na skwerze przy banku PKO BP odbywała się impreza dla dzieci zorganizowana przez Centrum Sportu i Rekreacji i Urząd Miejski w Lęborku. Miejsce na zorganizowanie imprezy dość nietypowe, ale jak wyjaśnił nam Marian Borek dyrektor CSiR, było to spowodowane tym, że na placu pokoju trwają prace, natomiast to miejsce znajduje się w centrum miasta dzięki czemu tak wiele tu dzieci przyszło.

Tłok faktycznie był ogromny, kolejki ustawiały się przed dmuchanymi zamkami, zjeżdżalniami, trampolinami. Spora kolejka ustawiła się eurobangi. Stragany z watą cukrową, balonikami, zabawkami i innymi atrakcjami kusiły maluchów.

Na scenie prezentowały się lęborscy „mali artyści” z Młodzieżowego Domu kultury i Powiatowego Ogniska Artystycznego oraz grupa aktorska śpiewająca dziecięce hity. Po tylu atrakcjach dzieci zapewne będą czekały przez cały kolejny rok na swój dzień. My dorośli postarajmy się natomiast, by dzieci taki dzień miały co dzień.

Na zakończenie zapraszamy wszystkich, którzy znaleźli się na przygotowanych przez nas filmikach i zdjęciach, do zapisania się w komentarzach. Ilu nas było?

Redakcja serwisu www.pogon.lebork.pl / Adam Reszka

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24