Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Grzegorz Kasdepke odwiedził...

Grzegorz Kasdepke odwiedził dzieci ze Szkoły Podstawowej w Maszewie

wyświetlony 4751 razy
Change text size Save as PDF RSS

Starsi czytelnicy zapewne pamiętają takie pisma dla dzieci, jak „Świerszczyk” czy „Ciuchcia”. Tymczasem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Maszewie miały okazję poznać Grzegorza Kasdepke, autora tekstów do tych czasopism.

- W piątek 24 maja, mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole lubianego i znanego pisarza Grzegorza Kasdepke, autora  ponad 30 bajek i opowiadań dla dzieci, publikowanych w  „świerszczyku” i  „ciuchci”, a także scenarzystę programów telewizyjnych , autora m.in. „Kacperiady”, laureata Nagrody Edukacji  XXI w. za książki pt. „Co to znaczy” i „Bon ton” – informuje Regina Ważna, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Maszewie. – Już na początku spotkania pisarz nawiązał niezwykle sympatyczny kontakt ze słuchaczami. Opowiadał nie tylko o swojej twórczości, ale także odpowiadał na najdziwniejsze pytania, na przykład czy lubi czekoladę.

Na koniec spotkania dzieci podziękowały pisarzowi wręczając upominek – własnoręcznie wykonane ilustracje do jednej z jego książek pt. „Ostrożnie”.

Po ponad 2-godzinnym spotkaniu  pisarz rozdawał autografy i podpisywał swoje książki . Sympatyczne spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.

Czytaj również: http://www.lebork24.info/news,2066,Lekcja_z_olimpijka_Barbara_Madejczyk

Red/SP Maszewo

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24