Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Wypadek drogowy w Darżkowie....

Wypadek drogowy w Darżkowie. Sześć osób rannych

wyświetlony 6095 razy
Change text size Save as PDF RSS

Na drodze wojewódzkiej 214 w miejscowości Darżkowo (gm. Nowa Wieś Lęborska) doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. W wypadku zostało poszkodowanych 6 osób, które zostały przetransportowane karetkami do szpitala w Lęborku.

Winę za wypadek ponosi kierowca volkswagena golfa III, który wyjeżdżaj z drogi podporządkowanej i kierując się w stronę Łeby wyjechał nie na swój pas drogi. Wynikiem takiego manewru był zapewne alkohol płynący we krwi kierującego. Okazało się po badaniach w szpitalu, że miał on około 1 promil. Manewry kierowcy golfa zaskoczyły kierowcę forda galaxy, który widząc inny pojazd na swoim pasie ruchu zaczął hamować i próbował uciec na drugi pas jezdni. W tym samym momencie kierujący golfem postanowił naprawić swój błąd i wrócić na swoją stronę doprowadzając do zderzenia czołowego.

W wypadku poszkodowanych zostało 6 osób – pięć z forda i sprawca wypadku, kierowca golfa. Dwie osoby zostały zabrane z poważniejszymi obrażeniami, prawdopodobnie u jednej z osób z forda mogło dojść do urazu kręgosłupa. Jednak obrażenia nie są poważne i nie powodują zagrożenia życia.

W akcji uczestniczyli strażacy z PSP Lębork i OSP Nowa Wieś Lęborska, którzy udzielali poszkodowanym pierwszej pomocy. Znalazły się też osoby, które pomagały strażakom, bo w pierwszych chwilach panował straszny chaos, każdy domagał się interwencji. Jednak sytuację szybko opanowano.

Kierowcy wv golfa za jazdę i za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat trzech.

Adam Reszka

10 komentarzy:
she pisze:
22:04 07.06.2013 r.

przez pijanego idiotę zostało poszkodowanych 5 osób a mu grozi kara pozbawienia wolności NAWET do lat trzech? to jakaś kpina, widać w polsce trzeba samemu wymierzać sprawiedliwość

he pisze:
17:39 08.06.2013 r.

a za zioło 1 gram masz 2 lata chore

gość pisze:
22:35 10.06.2013 r.

to jesteś słabo poinformowany albo poinformowana, bo dozwolone jest do jednego grama tylko i wyłącznie do własnego użytku, no chyba, że masz pecha i trafisz na upierdliwą policje :)

To pisze:
19:21 14.06.2013 r.

Faktycznie, policja się czepia... Czego oni chcą??
Stuknij się w łeb, to może resztki trybików pokażą ci jaki skutki ma ćpanie...

acha pisze:
18:59 08.06.2013 r.

Co to za różnica ćpunku miedzy jazdą po piwku , a jazdą po dragu?

No pisze:
23:33 08.06.2013 r.

"acha" a taka jest różnica, że po bace normalnie funkcjonuszesz, a po piwie tracisz świadomość co robisz. A po za tym tylko frajerzy jeżdżą po pijaku.. Cóż. To jest polska, tego nie da się zrozumieć...

Nie pisze:
10:01 09.06.2013 r.

No właśnie po bace "normalnie funkcjonuszesz" tak to jest jak odzywają się eksperymentatorzy ,dlatego teraz będzie trochę wykładu:
" Jak działa marihuana?

No ale jak to właściwie jest po wypaleniu jointa z marihuaną? Jest to sprawa indywidualna. Podczas palenia mogą przenikać się zmysły i wtedy oto zaczynamy „słyszeć kolory” czy „widzieć dźwięki”. Zjawisko to nosi nazwę synestezji. Inne doświadczenia? Najczęściej spotykane z nich, to: zwiększone łaknienie, pobudzenie wyobraźni, ale także upośledzenie pamięci krótkotrwałej, uczucie chłodu, spadek aktywności fizycznej, wysychanie śluzówek. Marihuana wpływa też na nastrój. Jeśli przed wypaleniem skręta byliśmy szczęśliwi – przeniesie ona nas w stan euforii, lecz jeżeli nasz nastrój jest ponury, może to skończyć się stanem depresyjnym.

Marihuana i jej skutki uboczne

Nawet popalanie „od czasu do czasu” może być groźne, gdyż marihuana i jej związki osadzają się w tkance tłuszczowej znajdującej się na organach wewnętrznych, takich jak wątroba, serce czy też organy płciowe. W rezultacie związki te uwalniają się bardzo powoli z naszego organizmu, a każda (nawet sporadyczna) dawka narkotyku powiększa jego złogi, które kumulują się w organizmie. Problemy z pamięcią, koncentracją i motywacją to tylko kilka skutków sporadycznego sięgania po marihuanę.

Gdy sięgniemy po skręta, zwłaszcza w celach przypodobania się znajomym, będzie to wielki błąd, którego popełnienie może źle wpłynąć na nasze dalsze postępowanie, a w rezultacie i życie. Więcej jest problemów, niż korzyści z palenia marihuany, gdyż u osób podatnych na psychiczne powikłania (czego przewidzieć się nie da) palenie może ujawnić poważną chorobę psychiczną. Psychiatrzy nazywają marihuanę „czynnikiem spustowym” takich chorób jak: depresja, schizofrenia czy mania samobójcza, dlatego też najlepiej nie igrać z losem."

Rat. pisze:
08:51 10.06.2013 r.

Tutaj w tym przypadku powinna być większa gara, gdyż sprawca wypadku miał we krwi 2 promile alkoholu.

Leszek pisze:
07:56 11.06.2013 r.

To potencjalny morderca. Całe szczęście,że nikt nie zginął.Powinien na długie lata wylądować za kratkami. Dla mnie ludzie co wsiadają po pijaku za kierownicę to idioci.Życzę poszkodowanym szybkiego powrotu do zdrowia a sprawcy szybkiego wylądowania za kratkami.

Jan pisze:
09:37 11.06.2013 r.

Skąd osoby poszkodowane?


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24