Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Zawody Dogtrekkingu w Lęborku

Zawody Dogtrekkingu w Lęborku

wyświetlony 3640 razy
Change text size Save as PDF RSS

W sobotę 1 czerwca w Lęborku odbędą się zawody w ramach Pomorskiego Pucharu Dogtrekkingu. Zawody są punktowane także w klasyfikacji Polskiej Ligi Dogtrekkingu. Dogtrekking to sposób na aktywny wypoczynek w towarzystwie swojego psa. To kolejna szansa na powiększenie dorobku punktowego w klasyfikacji, a także doskonała okazja na atrakcyjne spędzenie czasu ze swoim pupilem.

Dogtrekking jest połączeniem biegu na orientację i marszu lub joggingu w towarzystwie psa. Pomorski Puchar Dogtrekkingu to łącznie 11 imprez organizowanych na przestrzeni całego roku w różnych miejscach Pomorza. Jest częścią Polskiej Ligi Dogtrekkingu, zrzeszającej regionalne rozgrywki w różnych częściach kraju. Organizator - Stowarzyszenie Rally-O zaprasza zarówno doświadczonych zawodników, jak i wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z dogtrekkingiem.


Jak należy przygotować się do startu w zawodach DOGTREKKINGOWYCH? Należy mieć na sobie wygodne ubranie do spacerowania, buty do chodzenia po lesie. Na trasę należy też zabrać ze sobą wodę dla psa. Warto także mieć z sobą kompas. Podczas rejestracji zawodników sprawdzane będą świadectwa szczepienia psów - przypominamy o zabraniu książeczki zdrowia lub zaświadczenia.

Program zawodów:
11:00 - 12:30
rejestracja zawodników, odprawa weterynaryjna (obowiązkowa)
12:30 - 12:55 odprawa techniczna (obowiązkowa)
13:00 start zawodników na wszystkich dystansach


Trasy
W poszczególnych kategoriach do pokonania:
Kategoria FITNESS/RODZINNA: ok. 10 km
Kategoria MID: ok. 20 km
Kategoria LONG: ok. 35 km

Trasę przejścia uczestnicy wytyczają sami, wyszukując alternatywne drogi i szlaki. Warto więc zabrać ze sobą kompas. Organizator przypomina także o konieczności zabrania na trasę telefonu komórkowego oraz o zakazie korzystania z nawigacji GPS.


Biuro zawodów znajduje się na punkcie START/META przy Pływalni Miejskiej, ul. Olimpijczyków 31. Zawody w Lęborku organizowane są pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Lęborka.  Nagrody główne ufundował dystrybutor karmy ARDEN GRANGE.
Wszystkie szczegóły imprezy oraz Regulamin zawodów dostępne są na stronie www.pomorskidogtrekking.pl

całość źródło: http://www.lebork.pl/237_5305.html

fot. Anna Michalska

0 komentarzy:

strony www Lębork
POD NASZYM PATRONATEM: I Festiwal Smaków FOOD Trucków (Lębork, pl. Pokoju, 21-22 kwietnia godz. 12-21), Wybory Małej Miss gm. Cewice (Dom Kultury w Maszewie Lęborskim, 21 kwietnia godz. 17), IX Ogólnoposki Festiwal Tańca (Lębork, ul. Piotra Skargi, hala widowiskowa, 27 kwietnia, godz. 10) Przedmajówkowy koncert popowo rockowy (Cewice, Gminne Centrum Kultury, 29 kwietnia godz. 18)