Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Zawody Dogtrekkingu w Lęborku

Zawody Dogtrekkingu w Lęborku

wyświetlony 4389 razy
Change text size Save as PDF RSS

W sobotę 1 czerwca w Lęborku odbędą się zawody w ramach Pomorskiego Pucharu Dogtrekkingu. Zawody są punktowane także w klasyfikacji Polskiej Ligi Dogtrekkingu. Dogtrekking to sposób na aktywny wypoczynek w towarzystwie swojego psa. To kolejna szansa na powiększenie dorobku punktowego w klasyfikacji, a także doskonała okazja na atrakcyjne spędzenie czasu ze swoim pupilem.

Dogtrekking jest połączeniem biegu na orientację i marszu lub joggingu w towarzystwie psa. Pomorski Puchar Dogtrekkingu to łącznie 11 imprez organizowanych na przestrzeni całego roku w różnych miejscach Pomorza. Jest częścią Polskiej Ligi Dogtrekkingu, zrzeszającej regionalne rozgrywki w różnych częściach kraju. Organizator - Stowarzyszenie Rally-O zaprasza zarówno doświadczonych zawodników, jak i wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z dogtrekkingiem.


Jak należy przygotować się do startu w zawodach DOGTREKKINGOWYCH? Należy mieć na sobie wygodne ubranie do spacerowania, buty do chodzenia po lesie. Na trasę należy też zabrać ze sobą wodę dla psa. Warto także mieć z sobą kompas. Podczas rejestracji zawodników sprawdzane będą świadectwa szczepienia psów - przypominamy o zabraniu książeczki zdrowia lub zaświadczenia.

Program zawodów:
11:00 - 12:30
rejestracja zawodników, odprawa weterynaryjna (obowiązkowa)
12:30 - 12:55 odprawa techniczna (obowiązkowa)
13:00 start zawodników na wszystkich dystansach


Trasy
W poszczególnych kategoriach do pokonania:
Kategoria FITNESS/RODZINNA: ok. 10 km
Kategoria MID: ok. 20 km
Kategoria LONG: ok. 35 km

Trasę przejścia uczestnicy wytyczają sami, wyszukując alternatywne drogi i szlaki. Warto więc zabrać ze sobą kompas. Organizator przypomina także o konieczności zabrania na trasę telefonu komórkowego oraz o zakazie korzystania z nawigacji GPS.


Biuro zawodów znajduje się na punkcie START/META przy Pływalni Miejskiej, ul. Olimpijczyków 31. Zawody w Lęborku organizowane są pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Lęborka.  Nagrody główne ufundował dystrybutor karmy ARDEN GRANGE.
Wszystkie szczegóły imprezy oraz Regulamin zawodów dostępne są na stronie www.pomorskidogtrekking.pl

całość źródło: http://www.lebork.pl/237_5305.html

fot. Anna Michalska

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Wednesday, 22 May 2019 r.
Imieniny:
Heleny, Wiesławy, Romy
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24