Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Najlepiej znają historię...

Najlepiej znają historię Krzyżaków

wyświetlony 6541 razy
Change text size Save as PDF RSS

Wyłoniono laureatów, którzy będą reprezentować powiat lęborski w konkursie o Zakonie Krzyżackim. Dzisiaj o wyjazd do Malborka, gdzie odbędzie się finał tego konkursu, walczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich. W ubiegłą środę wyłoniono finalistów szkół podstawowych.

Judyta Skrzyńska ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku, Jakub Karliński ze Społecznego Gimnazjum Językowego oraz Dagmara Szulc z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku będą reprezentować 12 czerwca powiat lęborski w konkursie finałowym na zamku krzyżackim w Malborku.

Głównym organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Gmin „Polskie zamki gotyckie”, a eliminacje powiatowe zostały przeprowadzone w lęborskim Muzeum.

- Wyłoniliśmy najlepszych z najlepszych, ponieważ wstępne eliminacje odbywają się w szkołach, a tutaj wyłaniamy już finalistów powiatowych, którzy będą reprezentować nasz powiat w Malborku – mówi Mariola Pruska, dyrektor Muzeum w Lęborku. – Największa rywalizacja była w finale szkół podstawowych, gdzie dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku reprezentowały bardzo wysoki poziom i dopiero dogrywka wyłoniła finalistkę.

Byliśmy z kamerą na finale powiatowym konkursu o Zakonie Krzyżackim dla szkół podstawowych. Poniżej krótka relacja oraz zdjęcia udostępnione przez Muzeum w Lęborku z konkursu dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjlanych.

rak

2 komentarzy:
Karol pisze:
08:24 02.05.2013 r.

o ile pamiętam to do Malborka a nie do Gniezna...

admin pisze:
11:44 02.05.2013 r.

Zgadza się @Karolu, oczywiście do Malborka a nie Gniezna - mój błąd. Tekst poprawiony


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24