Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Lęborscy seniorzy na Wydziale...

Lęborscy seniorzy na Wydziale ETI Politechniki Gdańskiej

wyświetlony 4220 razy
Change text size Save as PDF RSS

19 kwietnia 2013 roku osoby należące do Lęborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięły udział w warsztatach komputerowych, które odbyły się na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Przewodnikiem po Uczelni i Wydziale była Przewodnicząca Komisji Programowej Lęborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Pani prof. dr hab. inż. Alicja Konczakowska, która równocześnie jest Kierownikiem Katedra Metrologi i Optoelektroniki na Wydziale ETI.

Zwiedzanie Gmachu Głównego PG rozpoczęło się od podziwiania nowo-odrestaurowanych dziedzińców wewnętrznych, tj. dziedzińca południowego im. Jana Heweliusza, w którym zainstalowane jest jedno z najpiękniejszych wahadeł Foucaulta i dziedzińca północnego im. Daniela Gabriela Fahrenheitaa, Biblioteki, Czytelni i Auli PG.

Po spotkaniu z Prorektorem ds. Rozwoju i Jakości PG prof. dr hab. inż. Kazimierzem Jakubiakiem i przekazaniu dokumentu, w którym to JM Rektor PG obejmuje patronatem Lęborski Uniwersytet Trzeciego Wieku, pani Profesor krótko opisała cele i działania nowoczesnej uczelni jaką jest niewątpliwie Politechnika Gdańska, która ma ponad stuletnią tradycję. Politechnika posiada na swoim wyposażeniu: najinteligentniejszy budynek na Pomorzu, najszybszy superkomputer w Polsce oraz własną naziemną stację satelitarną.

Następnie wszyscy udali się na dalsze zwiedzanie uczelni i Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (ETI), największego Wydziału na Politechnice Gdańskiej. W chwili obecnej studiuje na nim ponad 3500 studentów. Członkowie LUTW  wzięli udział również w laboratoriach z zagadnień:

  • komory bezechowej,
  • naziemnej stacji satelitarnej,
  • optoelektroniki,

Po krótkiej przerwie na kawę, ciasto i owoce nastąpiło dalsze zwiedzanie PG m.in. pomieszczenia Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (TASK).  Można było zobaczyć jak wygląda największy i najszybszy serwer w Polsce i jeden z największych na świecie.

Na zakończenie odbyło się uroczyste spotkanie z Dziekanem Wydziału ETI prof. dr hab. inż. Krzysztofem Goczyłą. Zaprezentowano film o osiągnięciach ETI w ciągu 60 lat istnienia wydziału.

red. na podstawie źródła: http://www.lutw.eu/aktualnosci/warsztaty-komputerowe-na-eti-pg/

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24