Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Ostra dyskusja podczas...

Ostra dyskusja podczas głosowania nad uchwałą w sprawie podwyżki dla burmistrza

wyświetlony 4365 razy
Change text size Save as PDF RSS

Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, radni miejscy koalicji PO i Ziemia Lęborska podnieśli wynagrodzenie burmistrza Lęborka do kwoty 11.920 zł. Radni opozycji nie zostawili „suchej nitki” na burmistrzu i sprzyjających mu radnych.

Najlepsze jest to, że radni Platformy Obywatelskiej i ugrupowania Ziemia Lęborska ani razu nie zabrali słowa w dyskusji. Nawet nie potrafili podać argumentów, dlaczego burmistrzowi podwyżka się należy, mimo że byli inicjatorami tej uchwały. Adam Stenka, przewodniczący Rady Miejskiej poproszony o dopisanie uzasadnienia w tej uchwale odmówił zrobienia tego.

Za co więc należy się burmistrzowi miasta podwyżka? Sam zainteresowany w tej sprawie, czyli Witold Namyślak wyszedł z sali obrad na chwilę przed rozpoczęciem dyskusji na temat podwyżki. Kiedy koalicyjni radni milczeli, w obronie burmistrza stanęła wiceburmistrz Alicja Zajączkowska, była to jedyna osoba, która potrafiła znaleźć argumenty na korzyść burmistrza.

Wstyd trochę, że radni Platformy Obywatelskiej i Ziemi Lęborskiej wysuwają projekt uchwały, który później nie są w stanie uargumentować. Odwagi, choć była pod ostrzałem opozycyjnych radnych, nie zabrakło natomiast Alicji Zajączkowskiej, wiceburmistrz Lęborka.

Jak ostra wywiązała się dyskusja podczas obrad i co przemawiało za i przeciw podwyżce dla burmistrza miasta zobaczcie w dołączonym materiale wideo.

Udział w głosowaniu wzięło 19 radnych. 12 było za, 5 przeciw i 2 radnych wstrzymało się. Przeciw uchwale głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości, gdyż jeszcze przed sesją została odrzucona przygotowana przez nich propozycja uchwały w sprawie obniżenia diet dla radnych. Radny Jarosław Walaszkowski stwierdził, że skoro ich propozycję odrzucono podczas tej sesji, do tematu powrócą podczas kolejnych obrad.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:  http://www.lebork24.info/news,1770,Radni_miejscy_PiS_chca_obnizenia_diet

Adam Reszka

30 komentarzy:
Theli pisze:
14:19 09.02.2013 r.

I tak żyje jak pączek w maśle. Po cholerę mu podwyżka? Za co? Nie zasłużył nierób!

Mieszkanka pisze:
14:39 09.02.2013 r.

Ludzie ubodzy nie mają pracy ani chleba, a tu nagle burmistrz dostaje podwyżkę?! Jak on się czuje w oczach mieszkańców miasta??? Nie rozumiem tego!

d pisze:
15:06 09.02.2013 r.

Ma gdzieś co ludzie na to ,ważne ,że jemu konto urośnie

wiatr pisze:
15:32 09.02.2013 r.

totalne ZŁODZIEJSTWO

prawnik pisze:
19:57 11.02.2013 r.

Jakie tam złodziejstwo, to dziejowa kolejnosc rzeczy. Burmistrz dostal podwyzke mimo obciachu na cała Polskę, nawet kapciolep przewodniczący rady juz za nią nie szczekał, a zrobiła to wiceburmistrz bo siła rzeczy i ona dostanie powyzke. A i nagrode dostanie zapewne radca prawny, który nie zna przepisów. To tylko w Lęborku.

gg pisze:
15:55 09.02.2013 r.

Pani wiceburmistrz nie zabrakło ODWAGI, by uargumentować zasadność podwyżki dla burmistrza ? A ja myślę, że to ona właśnie była jej pomysłodawcą ! By zachować twarz przed radnymi, którzy poparli jej wniosek, i którzy teraz - wiedząc jaki jest oddźwięk społeczny - chowają głowy w piasek, czuła się w obowiązku podać te swoje argumenty. To nie odwaga, nawet nie odwaga cywilna, a ratowanie swojego wizerunku. A przypadkiem pani wiceburmistrz nie liczy na podobny rewanż ze strony pryncypała ?

bajzel pisze:
20:58 09.02.2013 r.

Ta kobieta, marionetka, wykonała jedynie polecenie Klejny, Tyburskiego i Wenty. Zresztą niewiele z tego rozumiejąc co mówi.

czarnoksiężnik pisze:
20:33 12.02.2013 r.

ciekawe gdzie ona miotłę zaparkowała..

Ja pisze:
16:19 09.02.2013 r.

Szreder dobrze mówi !

antymaślak pisze:
17:33 09.02.2013 r.

Odwołać pazerniaka w referendum. Czy oni wiedzą ile wynosi tzw.kuroniówka? Że wielu mieszkańców w Lęborku zarabia mniej od obecnej podwyżki nieroba? Wstyd dla koalicji rządzącej.

zadra pisze:
20:56 09.02.2013 r.

Jakich Ty zwrotów uzywasz? Wstyd? Ty go pewnie masz, ale jakos watpię by znali to pojecie ci od koalicji. Szef PO, Tyburski, facet (tak o sobie tenze mówi) scigający nastoletnią dziewczynke po sadach, oczywiscie z zawiadomienia współkoalicjanta, szefa ziemniaków Wenty. Wstyd? Im nawet nie przychodzi to do głowy. Zobacz Polska ich wysmiała za poprzednią uchwałeo podwyzce dla nieroba smierdzaca marynarka. i co ? I nic. Ale nierób był silny w PZPR, jemu sie nalezy.

antypalantforma3 pisze:
17:50 09.02.2013 r.

To z jakiej partii są ci co tak lekką ręką biorą nasze tj. mieszkańców pieniądze? Chciałbym wiedzieć nad czym oni tak ciężko pracują i co takiego zrobili ,np. w tym miesiącu? Jak nic w tym to może w zeszłym coś zrobili?Może w grudniu zeszłego roku?

ma-rej pisze:
20:50 09.02.2013 r.

Hahahaha, ale was w trabe wasz ulubieniec, wybraniec z wyborów robi. To prostak, pazera i absolutny bufon. Miał szanse i ci jego przydupasy z rady miasta wyjsc z tego z twarza po uchyleniu kretynskiej , poprzedniej uchwały ,odpuscicc temat. Ale skadze, oni sa z PO i od Wenty, im mozna wszystko. a wy biedacy chleb z kaszanką.Hahahaha

czarek pisze:
21:09 09.02.2013 r.

Ci co głosowali za to tzw."mafia lęborska" -pracownicy wodociągów,zieleni itp.spółek miejskich.Gdyby któryś się spróbował sprzeciwić nie mógł by liczyć w przyszłości na resztki z tortu miejskiego.

gośc pisze:
22:15 09.02.2013 r.

Uważajcie bo te babsko-przemadrzałe wiceburmistrz-będzie startować na burmistrza w przyszłej kadencji.Żygac mi się chce jak pomyślę o tych rozplakatowanych gębach z ironicznym uśmiechem.

Ciasny pisze:
22:32 09.02.2013 r.

Przecież p.burmistrz dobrze wie że od wysokości pensji burmistrza zależy także jej uposażenie.Teraz Namyslak podniesie jej pensje z tym że opluty został tylko on a ona biedna tak bardzo go broniła i jak oni sie razem napracowali-ot,biedacy.To niech sobie obniżą pensje o 30% i zatrudnia trzeciego burmistrza -przynajmniej o jedna osobę w Leborku bezrobocie zmaleje.

gg pisze:
22:44 09.02.2013 r.

Możesz mieć rację pisząc o "mafii". Dobrze pamiętam co się działo na forach przed zmianą warty na stołkach w mieście. Nigdy wcześniej, ani nigdy później takiego jazgotu optującego za obecnie nam panującym nie widziałam. To była wściekła walka na słowa ! Niestety wywalczyli dla siebie po kawałku tortu, o którym piszesz. Mści się tu olewanie wyborów, ale to chyba nasza polska specjalność - budzić się z "ręką w nocniku" /

topolowa pisze:
22:48 09.02.2013 r.

Panie Szreder czy to prawda że 60 tys poszło dla wędkarzy, czy to radnej Łukian mąż nie jest tam przewodniczącym, ta radna to cwana bestia niezle kombinuje, już przygotowuje się do kolejnej kadencji, ta to do śmierci przyssała się do stołka. Mądrze młodzi ludzie robią, że uciekają z tego miasta, czas najwyższy pogonić to całe towarzystwo.

*** pisze:
14:07 10.02.2013 r.

jakby miał trochę oleju w głowie to odmówiłby tej podwyżki!!!! Panie burmistrzu trojaczki lęborskie były w szpitalu a Pan co podwyżkę ma w głowie- wstyd

? pisze:
14:53 10.02.2013 r.

Jak były trojaczki to sobie pewnie fotkę z nimi strzeli dla propagandy i da może po stówce na główkę...

miki pisze:
17:38 10.02.2013 r.

ludzie w następnych wyborach trzeba w końcu powiedzieć NIE i nie wybierać żadnego darmozjada bo nic się nie zmieni dalej będą ludzi okradać. Żaden nie jest wart aby zasługiwać przynajmniej na mój głos ani na to żeby rządzić ponieważ oni widzą tylko swoje potrzeby a nie narodu.

Mathi pisze:
20:33 10.02.2013 r.

Zastanawiam się czym sobie zasłużył na to podwyżkę, ale nic nie przychodzi mi do głowy. Może pomożecie?

maniek pisze:
09:52 11.02.2013 r.

Wy którzy tu piszecie , przyznajcie się sami przed sobą na kogo głosowaliście , a może w ogóle nie braliście udziału w wyborach. Myślę ze sami sobie jesteście winni ( ja akurat tu nie głosowałem). Są wybory demokratyczne , wszyscy od lat znają Namyślaka i wiedza że to zarozumiały bufon i okazuje sie ze on wygrywa> póżniej wszyscy się dziwią ze nic nie robi tylko chce kasy, ale on od lat tylko myśli jak się tu urządzić, żeby nic nie robić i zarobić. Teraz za późno, ale niedługo następne wybory i trzeba się dobrze zastanowić na kogo głosować.
Jest szansa ..... , ale

romulus67 pisze:
11:08 11.02.2013 r.

I oc tyle krzyku,przecież za rok i tak wszyscy zagłosują na wiadomo kogo albo co gorsza nie pódą do urn.

McDa pisze:
11:19 11.02.2013 r.

SENSACJA!!! KOŁO ODKRYWCÓW AMATORÓW Z LĘBORKA ODKRYŁO GROMADE CZARNYCH DZIUR W KONSTELACJI KOSSAKA. ICH LICZBA JEST TAK WIELKA, ŻE ODKRYWCY MAJA PROBLEM Z ICH POLICZENIEM. ODKRYWCY DONOASZĄ, ŻE CZARNE DZIURY MAJA TENDENCJE DO ŁĄCZENIE SIE, CO MOŻE W NIEDALEKIEJ PRZYSŻŁOŚCI SKUTKOWAĆ W POWSTANIEM JEDNEJ WIELKIEJ CZARNEJ DZIURY, KTÓRA POCHŁONIE WSZYSTKIE NASZE PIENIĄDZE. PROCES POWIEKSZANIA SIĘ CZARNYCH DZIUR POTEGUJE POJAWIANIEM SIE DODATKOWYCH IMPULSÓW DO ICH TWORZENIA W POSTACI NIEZNANEJ DOTĄD SIŁY GRAWITACJI ODDZIAŁUJĄCEJ NA MIEJSKĄ KASĘ.

marcel pisze:
20:37 12.02.2013 r.

Niech koło to zobaczy jak wygląda Krzywoustego, oczywiscie za czescią zrobiona przed Swietem Zmarłych dla potrzeb nowego marketu. A w ubiegłym roku jakas firma sypała tam tłuczen i lała smołe. Pewnie z piekła byli.

wyborca pisze:
12:34 13.02.2013 r.

Za POdwyżką pensji głosowali:

1. MArek Richert - Platforma Obywatelska

2. Jarosław Gosz - Platforma Obywatelska

3. Elżbieta Godderis - Platforma Obywatelska

4. Małgorzata Bresler - Platfroma OBywatelska

5. MAriola MOtyl - Platforma Obywatelska

6. Leszek Mielewczyk - Platforma Obywatelska

7. Jarosław Feszak - Platofrma Obywatelska

8. Krzysztof Siwka - Platforma Obywatesla

9. Hallina Łukian - (nie)Porozumienie Społeczne

10. Adam Stenka - Ziemia Lęborska

11. Andrzej Gad - Ziemia Lęborska

i12 Marcin Milczewski - Ziemia Lęborska

za podwyżką bylo 12

---------------------------

Przeciw podwyżce głosowało 5 radnych

1. Maciej SZreder

2 Jan Przychoda SLD

3. Bożena Poblocka Lepszy Lębork

4.Jarosław Walaszkowski - Prawo I Sprawiedliwość

5.Zbigniew Rudyk - Prawo i Sprawiedliwośc

------------------------

Wstrzymali sie od głosu:

1. Zachariasz Frącek - Lepszy Lębork

2.Włodzimierz Klata - Ziemia Lęborska

--------------------------------------

Nie głosowali w tej sprawie :

1.Jarosław LItwin - Ziemia Lęborska - opuścił obrady tuż przed glosowaniem tej uchwały

2.Leszek Leciejewski - Prawo i Sprawiedliwość - nieobecny na całej sesji

dudek pisze:
16:46 13.02.2013 r.

Widać jasno jak są w większości powiązani z burmistrzem,a więc wodoleje,muzealnicy,zieleń czy tam tzw.mienie komunalne,szpital,edukacja i co tam jeszcze ,a ze starostwa itp.

kinia pisze:
15:14 14.02.2013 r.

my matki samotne wychowalysmy dla miasta synow nie dla siebie,wiec te mieszkania ktore byly socjalne prosimy zostawic nam a nie znowu oczekiwac na czynszowe i w innym miejscu i to rudery niewiadomo ile lat .to juz nie dozyjemy bo wiekszosc nas juz jest w podeszlym wieku.

dluzniczka nie z wlasnej winy pisze:
15:21 14.02.2013 r.

pomozcie skoro trwonicie nasze podatki a rezultatu nie widac na prawdziwe zwiazki malzenskie a nie patnerskie ,bo oni czyli patnerskie zwiazki yo wykorzystuja ,wiecej kontroli w tych nielegalnych zwiaskach ,bo tam jest ewidetne oszustwo zycze pomyslnosci


Dzisiaj jest:
Saturday, 23 June 2018 r.
Imieniny:
Wandy, Zenona, Prospera
strony www Lębork
Organizujemy zbiórkę na zakup sprzętu. Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/gdymzk