Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Gala Boksu Seniorów i...

Gala Boksu Seniorów i Juniorów Polska-Kanada - relacja i wywiady [dodano filmik]

wyświetlony 6092 razy
Change text size Save as PDF RSS

Po raz pierwszy w historii Lęborka odbyła się profesjonalna Gala Boksu Seniorów i Juniorów Polska-Kanada. Głównym organizatorem widowiska był "Gruchała Team" z Chojnic, a współorganizatorami Urząd Miasta Lębork oraz klub LUKS Olimp Orkan Lębork. Gościem specjalnym był Dariusz „Tiger” Michalczewski.

Chociaż impreza była płatna, bilety w cenach 15zł - trybuna oraz 50zł - przy ringu, to i tak przyciągnęła sporą grupę kibiców. Nic dziwnego, boks to dyscyplina, która kilkadziesiąt lat temu była dość popularna. Obecnie klub Orkan Lębork reaktywował Krzysztof Olcha.

- Sam kiedyś boksowałem i jestem miłośnikom boksu – stwierdza Krzysztof Olcha. – Dużo pomogły nam władze miasta. Pomysł na tą imprezę narodził się 4 tygodnie temu, kiedy byłem na gali boksu w Gniewinie. Spotkałem tam Marcina Gruchałę z Chojnic i wspólnie stwierdziliśmy, że taką imprezę można by było zrobić w Lęborku. Na pewno przyczyniłoby się to do promocji klubu, jak i samego sportu w naszym mieście.

Przed walkami zawodników z kadry Polski i Kanady wystąpili zawodnicy z klubu LUKS Olimp Orkan Lębork. Po nich na ringu stanęli zawodnicy prezentujący polskie i kanadyjskie barwy. Choć pierwsze pojedynki mogły wskazywać na szybkie rozstrzygnięcie całego pojedynku, bo pierwsze trzy walki wygrali Polacy, to Kanadyjczycy powoli odrabiali punkty i w kolejnych walkach to oni górowali. Ogólnie rozegrano 10 walk, a o końcowym wyniku decydowało ostatnie spotkanie, wygrane przez Nikodema Jeżewskiego z Bombardiera Gdynia.

Gośćmi specjalnymi gali boksu w Lęborku byli Dariusz „Tiger” Michalczewski i Józef Warchoł, który podsumował te spotkania tak:

- Zawodnicy nie są może w najlepszej formie, walki są na średnim poziomie, zawodnicy raczej krzywdy nie chcą sobie zrobić – stwierdził Józef Warchoł, trener boksu w klubie Fight-Club Koszalin, zawodowy mistrz świata i Europy w kick boxingu, mistrz Polski w karate i wicemistrz Polski w taekwondo. – Polacy wykazali się większą ambicją, wolą walki i mają tę przewagę że są u siebie gospodarzami, dlatego nie są zbyt mili dla gości.

Podobnie zawodników ocenił Dariusz Michalczewski. Stwierdził on, że choć pojedynki są wyrównane, to ogólnie bokserzy zaprezentowali się średnio. Zawodnikom zabrakło, popularnie mówiąc, ogrania.

- Pojedynki zawodników, może nie rangi międzynarodowej, ale między klubami, powinny odbywać się częściej, przynajmniej 2 razy w miesiącu, to zapewne nabraliby oni większego doświadczenia –stwierdził Tiger.

Walki z Gali Boksu Seniorów i Juniorów POLSKA VS KANADA

  • 60kg: Walid Soliman (1994) – Łukasz Niemczyk (Champion Powiat Legnicki) – wygrał Łukasz Niemczyk V.O (0:2).
  • 60 kg Tahirali Qadrei (1996) – Dariusz Ziemczyk (Skorpion Szczecin) – wygrał Polak Dariusz Ziemczyk 1:2 (0:4).
  • 64 kg Walid Soliman (1994) – Przemysław Runowski (KS Damnica) – wygrał Polak Przemysław Runowski 2r.PPS (0:6).
  • 64 kg Francisco Dumitru (1995) – Jakub Gitlin (Zatoka Braniewo) – wygrał Polak Jakub Gitlin 1:2 (0:8).
  • 69 kg Steven Butler (1995) – Marcin Gołębiewski (Champion Nowy Dwór Mazowiecki)  – wygrał Kanadyjczyk Steven Butler 3:0 (2:8).
  • 75kg: Erik Bazinyan (1995) – Przemysław Runowski (KS Damnica) – wygrał Erik Bazinyan (1995) – v.o (4:8).
  • 81 kg Kevin Ercolano (1995) – Mateusz Trybuch (Champion Nowy Dwór Mazowiecki) – wygrał Kanadyjczyk Kevin Ercolano 3:0 (6:8).
  • 69 kg Jacob Landry – Patryk Godlewski (Boxing Team Chojnice) – remis (7:9).
  • 81 kg Jonathan Savard – Sebastian Rachut (Zagłębie Konin) – wygrał Kanadyjczyk Jonathan Savard 3:0 (9:9).
  • 91 kg Pierre Andre Mathieu – Nikodem Jeżewski (Bombardier Gdynia) – wygrał Nikodem Jeżewski 0:3 (9:11).

Adam Reszka

Zdjęcia  Zbigniew Junik

2 komentarzy:
Quentin Tarantino pisze:
07:44 28.11.2012 r.

liczy się tylko On
Mirosław Pawski – naczelny Kanał 6 marzy o Oscarze
Mirosław Pawski – naczelny Kanał 6 i szef SIÓDEMKI firmy administrującej nieruchomościami w Lęborku mógłby zagrać ś.p. Lecha Kaczyńskiego

http://www.youtube.com/watch?v=zkiXmfAWvrk

SS pisze:
07:46 28.11.2012 r.

http://forum.gp24.pl/miroslaw-pawski-–-naczelny-kanal-6-marzy-o-oscarze-t79240/


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24