Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Ile chemii w miłości?

Ile chemii w miłości?

wyświetlony 4630 razy
Change text size Save as PDF RSS

Proszę się nie dziwić, że na wykład pod takim zaskakującym tytułem zaprasza Lęborski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Miłość to uczucie zalecane do pielęgnacji bez względu na wiek, płeć czy przekonania. A co ma do tego chemia, wytłumaczy 22 listopada br. o godz. 16.00 prof. dr hab. inż. Aleksander Marian Kołodziejczyk. Prowadzi on badania naukowe z zakresu: chemii organicznej, syntezy organicznej, związków naturalnych ze szczególnym uwzględnieniem aminokwasów, peptydów, cukrów oraz zanieczyszczeń organicznych w środowisku.

Słuchaczki LUTW podejrzewają, iż profesor na pewno wie wiele o feromonach i ich roli w związkach międzypartnerskich i pewnie to będzie tematem wykładu.

- Mamy  nadzieję, że pan profesor przybliży nam zasady relacji międzyludzkich z punktu widzenia chemika – mówi Elżbieta Wiktorowicz, prezes LUTW.

Prof. Kołodziejczyk, ur. 8 czerwca 1942 r. w Bielsku Białej, jest chemikiem znanym dobrze w swoich kręgach, i nie tylko. Studia magisterskie ukończył w 1966 r. na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, po czym związał się z Politechniką Gdańską. Tam się doktoryzował w 1973 r., a 6 lat później tam też habilitował. Tytuł profesora nauk chemicznych otrzymał w 1993. W latach 1990–1996 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Chemii Organicznej i Technologii Żywności. Od roku 1980 do 1988 był prorektorem ds. kształcenia Politechniki Gdańskiej. Przez dwie kadencje pełnił obowiązki rektora od 1996 do 2002 r. W latach 1996–2002 był Przewodniczącym Rady Rektorów Pomorza Gdańskiego, a latach 1999–2002 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Konferencji Rektorów Uczelni Technicznych. Obecnie jest kierownikiem Studium Doktoranckiego na Wydziale Chemicznym.

Lęborski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza wszystkich chętnych na wykład do Sali Kinowej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych przy ul. Marcinkowskiego 1 w Lęborku i zapewnia wstęp wolny.

Iw.P.

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24