Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Radni opozycyjni mają pomysł...

Radni opozycyjni mają pomysł na uzdrowienie Lęborka

wyświetlony 6113 razy
Change text size Save as PDF RSS

Pomysł na naprawę Lęborka mają lęborscy radni Maciej Szreder i Bożena Pobłocka. Będą zbierać podpisy pod uchwałami obywatelskimi. Ich zdaniem rządząca w Lęborku Platforma Obywatelska, a z nią burmistrz miasta, nie robią niczego, co mogłoby poprawić sytuację w mieście.

Mieszkańcy mogą złożyć do Rady Miasta w Lęborku własny projekty uchwały. Wystarczy, że zbiorą pod nim 150 podpisów. Radni Maciej Szreder i Bożena Pobłocka chcą, by lęborczanie podpisali się pod czterema projektami uchwał, które dotyczą: programu dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej, budowy mieszkań socjalnych (w latach 2013-2014 miałoby zostać wybudowanych ok. 50 nowych lokali), opracowania planu budowy dróg a także sieci ścieżek rowerowych.

Dlaczego radni oczekują wsparcia mieszkańców? Ich zdaniem, jeśli lęborczanie podpiszą się pod propozycją uchwał, to rządzącym radnym z PO będzie trudniej obalić takie wnioski.

- Widzą państwo co dzieje się na sesjach – mówi Maciej Szreder, radny Rady Miasta w Lęborku. – Radni Platformy Obywatelskiej mogą przegłosować wszystko, nawet to, że już mamy zimę, albo jeszcze lato. Na komisjach nie ma żadnego porozumienia. A nie ma, bo nie, a nie dlatego, że są ku temu jakieś argumenty. Jednocześnie pan burmistrz od dwóch lat nie znajduje czasu, żeby na komisję przyjść i na przykład powiedzieć o tym, jakie ma pomysły, jakie ma plany względem rozwoju tego miasta.

Radna Bożena Pobłocka będzie zbierać podpisy na osiedlu Sportowa, natomiast Maciej Szreder na ul. Staromiejskiej, W akcji będzie uczestniczyć jeszcze jeden radny. O dokładnych miejscach i czasie zbierania podpisów będziemy jeszcze Państwa informować.

Poniżej zamieszczamy pełną relację ze spotkania, na której radni omówili propozycje uchwał.

rak

Maciej Szreder, Konferencja prasowa, 28-09-2012 from dark8600 on Vimeo.

7 komentarzy:
borczyk pisze:
11:08 29.09.2012 r.

Maciek, a dlaczego te wybory wtedy przegrałeś ???

Norbert pisze:
16:00 29.09.2012 r.

Też jestem mieszkańcem Lęborka i nie życzę sobie, aby z miejskich pieniędzy miasto budowało mieszkania. Dość z rozdawnictwem. Mi nikt nic za darmo nie dał. Mieszkanie musiałem kupić. Dość tej komuny. Naczelnym zadaniem władz miejskich powinni być przyciągnięcie inwestorów, aby dać miejsca pracy. Także związane z tym zabiegi o poprawę infrastruktury drogowej. Przy dobrze skomunikowanych miastach zawsze rozwija się biznes. Jak ktoś nie wierzy niech zobaczy jak cenne dla inwestorów są działki przy węzłach komunikacyjnych, np, przy A1. Jak wyglądają niegdyś małe wiochy jak Rusocin. Oczywiście miasto samo dróg nie zbuduje, ale należy naciskać na decydentów. Drogi są krwiobiegiem gospodarki.

ogladałem konferencję pisze:
09:35 01.10.2012 r.

tez jestem przeciwny budowie mieszkań z moich pieniędzy ale Szrederowi chodzi o budowę mieszkań socjalnych, bo są to lokale dla tych, których nie stać na jakiekolwiek mieszkanie i miasto o tych ludzi musi dbać

Artuurro pisze:
18:45 29.09.2012 r.

Dwoma rękoma podpisuje się pod tym co Norbert napisał, jest sto lepszych metod na wydanie pieniędzy niż budowanie LTBS-ów, które i tak po kilku latach trafiają do wolnego obiegu...

korwin pisze:
19:38 29.09.2012 r.

Precz z komuną panie Szreder!

lebork pisze:
12:43 30.09.2012 r.

Jeśli szreder przejmie władzę to się skończy dobrobyt dla miejskich instytucji. Muzeum, biblioteka, basen nauczą się dbać o pieniądz. Nawet nie wiecie ile kasy jest marnotrawione prze te instytucji!! W samej bibliotece potężna kasa idzie na pierdoły, w postaci wina dla czytelników podczas wystawy. To skandal! Niech w końcu zmieni sie władza!

hania pisze:
11:34 04.10.2012 r.

Wszystko ładnie pięknie ale jeżeli miasto nie przyciągnie kilku dużych inwestorów i fabryk do Lęborka to resztki ludzi z tąd wyjedzie i w przyszłości nie będzie miał kto płacić podatków w Lęborku i zostaną tu sami emeryci którzy mają tu swoje domy. Dlatego panie Macieju musicie zrobić coś z tym Lęborkiem żeby sprowadzić fabryki i inwestorów, zanim miasto opustoszeje.


Dzisiaj jest:
Wednesday, 22 May 2019 r.
Imieniny:
Heleny, Wiesławy, Romy
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24