Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Rowerzyści giną na drogach...

Rowerzyści giną na drogach powiatu lęborskiego

wyświetlony 4242 razy
Change text size Save as PDF RSS

Minionej doby na drogach powiatu lęborskiego policjanci zatrzymali 6 pijanych rowerzystów, którzy stworzyli swoim zachowaniem zagrożenie na drodze. Od lipca na drogach powiatu zginęło 2 użytkowników jednośladów a trzeci walczy o życie. Będzie więcej kontroli rowerzystów, zapowiada policja.

W ciągu minionej doby policjanci zatrzymali na drogach powiatu lęborskiego aż 6 pijanych rowerzystów. Najbardziej pijanym użytkowaniem jednośladu był 61 letni mieszkaniec gm. Wicko, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, pozostali zatrzymani nie odstawali zbyt daleko w tym niechlubnym wyniku od niego mając od 2 do prawie jednego promila. Zatrzymanie takiej ilości pijanych rowerzystów to wynik wzmożonych działań ukierunkowanych na poruszających się jednośladami. Od początku lipca do 5 września b.r. na drogach powiatu lęborskiego zginęło w wypadkach dwóch rowerzystów a stan trzeciego, który 2 września zderzył się z oplem na ul. Przyzamcze, lekarze określają jako krytyczny. Policjanci odnotowali też większą liczbę kolizji z udziałem rowerzystów. W związku z taką sytuacją od kilku dni większy nacisk kładą na kontrole jednośladów, czego wynikiem jest właśnie 8 pijanych w ciągu doby. Od początku lipca odnotowano 45 pijanych na rowerach, którzy takim stanem stwarzają realne zagrożenie dla życia własnego jak i innych uczestników ruchu. Policjanci zapowiada jeszcze więcej kontroli osób poruszających się na rowerach, będzie sprawdzany stan trzeźwości, stan techniczny jednośladu, uprawnienia do poruszania się takim pojazdem.

Na drugą połowę września policjanci zapowiadają akcję ukierunkowaną na takie wnikliwe kontrole jednośladów, podczas której będą stosować mandaty wobec osób naruszających przepisy ale też każdy kontrolowany otrzyma kamizelkę odblaskową oraz w przypadku braku oświetlenia, zestaw lampek do roweru. Akcja będzie prowadzona wspólnie ze Starostwem Powiatowym i Stowarzyszeniem „Inter-Alia” pomagającym ofiarom wypadków. Obecne i planowane działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów jak również wyeliminowanie z ruchu tych stanowiących zagrożenie.

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Tuesday, 16 July 2019 r.
Imieniny:
Mariki, Benity, Dzierżysława
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24