Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Warsztaty pieczenia chleba

Warsztaty pieczenia chleba

wyświetlony 4490 razy
Change text size Save as PDF RSS

Muzeum w Lęborku oraz Lęborskie Bractwo Historyczne zapraszają na warsztaty pieczenia chleba. Warsztaty w sierpniu odbędą się dwukrotnie, w  sobotę i niedzielę 11 i 12 sierpnia (będą to warsztaty pieczenia chleba od godziny 19.00 do godziny 21.00 – sobota oraz wypiekanie chleba od godziny 10.00 do godziny 12.00 – niedziela). Tak samo warsztaty te zostaną przeprowadzone tydzień później, tj. 18 i 19 sierpnia.

- Warsztaty pieczenia chleba odbędą się w Baszcie nr 32, u zbiegu ulic Korczaka i Reja – informuje Mariola Pruska, dyrektor Muzeum w Lęborku. – Uczestnicy warsztatów będą mogli przygotować chleb tak, jak robiono to w średniowieczu, bez użycia współczesnych środków polepszających. Chleb zostanie przygotowany w sobotę, natomiast wypiekanie zostało zaplanowane na niedzielę na godzinę 10.00. Warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest przyniesienie formy do pieczenia ciasta (tzw. keksówki) oraz miski do wyrabiania ciasta.

Osoby chcące uczestniczyć w warsztatach zobowiązane są do przesłania zgłoszenia na adres: lbh@rycerze.net ze względu na ograniczoną przestrzeń w baszcie.

Udział w warsztatach  jest bezpłatny, a warsztaty pieczenia chleba są współfinansowane ze środków Powiatu Lęborskiego i Gminy Miasto Lębork.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24