Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Moda w stylu eko (reportaż z...

Moda w stylu eko (reportaż z pokazu mody)

wyświetlony 12571 razy
Change text size Save as PDF RSS

Lato, jesień, wiosna, zima oraz ekologia, to tematy pokazu mody dla dzieci i młodzieży,  jaki zaprezentowano w Domu Kultury w Maszewie. Wszystkie stroje były ciekawe i kolorowe, nawet te zimowe, bo kto powiedział, że zima musi być szara. Najwięcej emocji i zachwytów wzbudziła jednak ekologiczna kolekcja mody.

Kto by pomyślał, że z materiałów wtórnych – papieru, plastiku, kapsli od butelek – można zrobić kreacje wieczorowe i stroje użytkowe. Jednak jest to możliwe, wystarczy odrobina fantazji i dużo cierpliwości… bo wykonanie sukienki z papieru i kleju wcale nie jest łatwe.

- Impreza była przygotowana pod kątem moda na cztery poru roku, jednak najważniejszy dla nas był pokaz mody ekologicznej – mówi Katarzyna Drywa, kierownik Domu Kultury w Maszewie. – Warto wykorzystywać ekologie w modzie. Ubrania były uszyte z materiałów, które na co dzień nie stosuje się w branży konfekcyjnej. Nie były to jednak ubrania typowo ekologiczne, bo nie były wykonane z materiałów naturalnych, a raczej z odpadów, które można znaleźć w każdym domu.

Najwięcej uśmiechów wśród publiczności pojawiło się, kiedy na scenie pokazali się modele w stroju zakonnicy i księdza. Były to oczywiście stroje eko, wykonane głównie z czarnych worków na śmieci. Wykonać takie ubranie nie było łatwo, bo aby się trzymało trzeba było w nie włożyć sporo pracy.

- Miałam strój zakonnicy, a przy jego wykonaniu pomagała mi pani Katarzyna Drywa – mówi Daria Lietzau, uczestniczka pokazu, modelka – wszystkie ubrania można wykonać z materiałów wtórnych, jest to na pewno ekologiczne, ale czy praktyczne, to nie jestem do końca przekonana.

Przygotowanie tego pokazu wymagało od wszystkich sporo pracy, bo jak przy każdej imprezie w Maszewie, czynny udział biorą w niej nie tylko organizatorzy, ale również widzowie, czyli mamy małych i większych modeli. To głównie w domach wykonywano wszystkie stroje, a wykonanie na przykład sukienki z papieru z książki telefonicznej zajmowało kilka wieczorów. Jednak jak wszyscy stwierdzili, było warto, bo zabawa była przednia.

rak

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Saturday, 23 June 2018 r.
Imieniny:
Wandy, Zenona, Prospera
strony www Lębork
Organizujemy zbiórkę na zakup sprzętu. Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/gdymzk