Lębork24

KALENDARZ > PKO Bieg Charytatywny i Pasta...

Stowarzyszenie KREATIVSPORT zaprasza na bezpłatną imprezę biegową „PKO Bieg Charytatywny i PASTA PARTY”. 27 września, piątek, Stadion Miejski przy ul. Kusocińskiego 56, godzina 17:00. Wstęp wolny!

Bieg Charytatywny i Pasta Party to lokalna forma zawodów biegowych organizowanych w 12 miastach Polski pod nazwą PKO Bieg Charytatywny. W Lęborku odbędzie się 27 września już po raz 4. Organizatorem jest Stowarzyszenie KREATIVSPORT, głównym sponsorem Bank Polski PKO. W tym roku Stowarzyszenie otrzymało także wsparcie finansowe z Powiatu Lęborskiego.

Zawody odbywają się w formie sztafety. Każda sztafeta licząca 5 osób ma do pokonania jak najwięcej okrążeni stadionu miejskiego. Zmian w sztafetach dokonuje się po każdym okrążeniu. Okrążenia są liczone i przeliczane na złotówki. Bank Polski PKO przeznacza pulę pieniędzy za każde przebiegnięte okrążenie na wsparcie edukacji pozaszkolnej dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w 12 województwach. UWAGA! Przed rokiem w Lęborku, 16 sztafet pokonało łącznie 646 okrążeń. Był to jeden z 3 najlepszych wyników w Polsce wśród biegów lokalnych. W 2017 roku najszybsza sztafeta pokonała 43 okrążenia, a łącznie było ich aż 476.

Udział w zawodach jest bezpłatny, natomiast każdy z uczestników i nie tylko, może wpłacić pieniądze na konto Fundacji Banku Polskiego na ww. cel. Zapisy sztafet odbędą się osobiście na stadionie miejskim, już od godziny 17: 00. Ilość miejsc jest ograniczona (25 sztafet). Dalej wspólna rozgrzewka, i start biegu dokładnie o 18: 00. Biegniemy przez godzinę. Każdy może wziąć udział. Warunek. Trzeba przejść minimum jedno okrążenie!

Plan imprezy (27 września 2018):
- 17.00 zapisy do biegu,
- 17.45 wspólna rozgrzewka,
- 18.00 start biegu,
- 19.00 zakończenie biegu, liczenie wszystkich okrążeń,
- 19.15 rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów,
- 19.00 ciepły poczęstunek dla każdego, a dodatkowo kawa, herbata i coś słodkiego! PASTA PARTY
- 20.00 zakończenie imprezy

Zawody “Bieg Charytatywny i Pasta Party” są organizowane przez Stowarzyszenie KREATIVSPORT i współfinansowane ze środków otrzymanych z Powiatu Lęborskiego na rok 2019 .

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24