Lębork24

KALENDARZ > Lębork. Komeda Jazz Festiwal...

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert w ramach XXV Komeda Jazz Festiwal. W niedzielę, 20 października 2019 roku, w Kinie Fregata usłyszymy najpiękniejsze polskie piosenki XX wieku w aranżacji wspaniałych instrumentalistów z zespołu Adama Czerwińskiego MAP. Początek koncertu o godzinie 18:00.

Wybitni muzycy – Adam Czerwiński, Piotr Lemańczyk i Marcin Wądołowski – przez kilka miesięcy przygotowywali nowy program zespołu MAP pod tytułem „Polskie Przeboje”. Wspaniałe polskie piosenki ubiegłego stulecia - m.in. "Byłaś Serca Biciem" Andrzeja Zauchy, "Jej Portret" Bogusława Meca, "Pod Papugami" Czesława Niemena, "Kulig Skaldów", "Modlitwa" Tadeusza Nalepy i wiele innych zostały zaaranżowane specjalnie na skład zespołu. Utrzymany klimat, emocje, ale nie obyło się bez zmian - w utwory tchnięto nowego ducha, który niewątpliwie wyszedł im na dobre.

- Pomysł zrodził się już dość dawno, ale intensywny udział w życiu muzycznym nie pozwalał na jego zrealizowanie – mówi Adam Czerwiński. Teraz wreszcie postanowiliśmy razem z kolegami wejść do studia nagraniowego i zrealizować moje marzenie. Płyta, którą nagraliśmy, to próba przypomnienia kilkunastu wybitnych polskich piosenek z ubiegłego stulecia. Znajdziecie tam trochę dobrego jazzu, pięknie brzmiącej muzyki akustycznej oraz rock&rolla. Staramy się utrzymać wspaniały klimat i emocje tych piosenek, jednocześnie tchnąć w nie nowego ducha.

Skład zespołu to:
- Piotr Lemańczyk - bass
- Marcin Wądołowski – gitary, śpiew
- Adam Czerwiński – perkusja.

Bilety na koncert w cenie 20 złotych dostępne są w kasie kina przy ulicy Gdańskiej 12 oraz na stronie www.lck.fregata.pl. Zachęcamy do wcześniejszego nabywania wejściówek.

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24